Bērni

Lai mazais Daniels neciestu sāpes, vajadzīga palīdzība retas slimības ārstēšanai 16

Foto – no privātā arhīva

Septiņus gadus vecā Daniela mamma Margarita jau kopš zēna dzimšanas cīnījusies par sava vienīgā bērna veselību, bet ārsti ilgu laiku spēja tikai raustīt plecus vai izrakstīt zāles, kas radīja lielāku apdraudējumu, nekā pati slimība. Visbeidzot atklājās, ka Daniels cieš no idiopātiskā artrīta, bet vācu ārsti diagnozi papildināja ar retu saslimšanu – imūnglobulīna E pārprodukciju.

Jau septiņus gadus viņa cīnās par sava vienīgā bērna veselību, kurš viņai ar asarām acīs turpina uzdot vienu un to pašu jautājumu – kad es pārstāšu slimot, portālam “LA.lv” pastāstīja zēna tēvs Deniss Babičs.

Laime par ilgi gaidītā bērna piedzimšanu ģimenē neturējās ilgi – tikai 10 mēnešus. Desmit mēnešu vecumā bērnam nācās pārciest pirmo slimības lēkmi, un ārsti uzstādīja diagnozi – astma.
Apgrūtinātās elpošanas un daudzo alerģiju dēļ bērns ar grūtībām pārcieta vairākas infekcijas, bieži atradās slimnīcā, pasliktinājās viņa asins analīžu rezultāti un diagnožu sarakstam klāt nāca Epšteina Barra vīruss, bet mazais Daņuša izrādījās īsts cīnītājs.

Visai ģimenei par lielu prieku, bērns tomēr sāka iet pirmajā klasē, bet infekcijas uzmācās arvien biežāk.

Katras infekcijas ārstēšana pieprasīja antibiotiku kursu, papildus tam visam sāka parādīties izsitumi un Daņuša sāka sūdzēties par sāpēm kājās.

Drosmīgais zēns, kurš nebaidās no ārstiem un vienmēr analīzes nodod pats (mammu atstājot aiz durvīm) sāka naktīs mosties un sakost zobus, lai nesāktu kliegt.

Pēc virknes analīžu un ārstu apmeklējumu viņam uzstādīja nopietnu diagnozi – autoimūna saslimšana, juvenīlais idiopātiskais artrīts, kas ir poliartrīta forma.  Meklējot alternatīvas, kuras bērnam neliktu ciest vēl lielākas sāpes, vecāki konsultējās ar vācu ārstiem.

Ārsti secināja, ka autoimūnā saslimšana nav vienīgā diagnoze, tika pieļauta iespēja, ka bērnam ir daudz retāka kaite – imūnglobulīna E pārprodukcija. Ārsti bērnu lika ātri nogādāt slimnīcā sīkāku analīžu veikšanai un norīkoja ārstēšanu, kas ņemtu vērā visas bērna ķermeņa īpatnības un ļautu bērnam atgriezties pilnvērtīgā dzīvē bez injekcijām un katetriem.

Saistītie raksti

Šobrīd Daņuša ir ir aizrāvies ar sportu, bet ir spiests savu ekipējumu atstāt neskartu (artrīts attīstās tik ātri, ka jau skarti kauli pēdās un ceļos. Tas katru soli padara neciešami sāpīgu.)

Nepieciešamo izmeklējumu aptuvenās izmaksas pārsniedz 20 000 eiro (precīzu summu varēs noteikt uz vietas slimnīcā Vācijā).

Ģimenei šādas naudas nav. Tādēļ Daņušas māte vēršas pie visiem, kas nav vienaldzīgi – palīdziet tikt galā ar slimību un apturēt tās izplatīšanos.

Rekvizīti ziedojumiem:
SWEDBANK
BIC/S.W.I.F.T. HABALV22
LV15HABA0551037935477
SERGEJS GARKUSA
130557-11225
Konts ir atvērts uz vectēva vārda, jo ģimene atrodas sociālās aprūpes aizgādībā.
Tēva telefons: 20612183 (Deniss)

LA.lv