×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2014
Drukāt

Lai mazajam Denisam neciešami neniezētu, vajadzīga palīdzība pārtikas iegādei

Foto no ģimenes arhīvaFoto no ģimenes arhīva

Deniss Kudins, kuram šobrīd ir tikai trīs gadiņi, cieš no smagas alerģijas. Vēl pirms gada mazulis viņš nepārtraukti raudāja no neciešamas niezes, nevarēja gulēt, un bija novērojama pat atpalicība attīstībā. Alerģija sāka mazināties, kad Deniss sāka lietot uzturā specializēto medicīnisko pārtiku. Šobrīd zēns jūtas labāk, bet dārgā pārtika būs nepieciešama Denisam vēl pusgadu.

Deniss ir māmiņas pirmais un vienīgais bērns, viņi dzīvo nelielā viensētā Salaspils apkārtnē. Slimība parādījās, kad Deniss bija tikai vienu mēnesi vecs. Viss ķermenis pēkšņi noklājās ar niezošiem sarkaniem plankumiem. Bērns nevarēja aizmigt, nepārtraukti raudāja. Vecāki vērsās pie ģimenes ārsta, kurš izrakstīja pretalerģijas zāles, taču plankumi nepazuda. Dažkārt zīdaiņa stāvoklis pasliktinājās tik ļoti, ka parādījās vemšana.

2012. gada janvārī Deniss atkal nonāca slimnīcā. Tad pirmo reizi tika sasaukts dermatologu konsīlijs, mazulim tika veiktas visas iespējamās analīzes un testi. Konstatēja, ka bērnam ir ļoti smaga alerģijas forma, tādēļ vecākiem tika izsniegts garš produktu saraksts, kurus Denisam lietot ir aizliegts. Kā vienīgā atļautā pārtika tika stingri ieteikts specializēts hidrolizēts aminoskābju maisījums Neocate.

Vienas Neocate pārtikas burciņas cena ir aptuveni 45 eiro un mēnesī ir nepieciešamas 20 šādas burciņas. Tas nozīmē, ka vecākiem ir jāatrod 907,45 eiro tikai medicīniskās pārtikas iegādei vien.

Kad pirms pusotra gada Denisa māmiņa vērsās pēc palīdzības, viss mazuļa ķermenis bija noklāts ar alerģiskiem izsitumiem. Tie nepārtraukti niezēja un sāpēja. Smagās alerģijas dēļ Deniss ļoti lēni pieņēmās svarā, nevarēja iemācīties staigāt un runāt, lai gan viņam bija jau pusotrs gadiņš. Viņam bija fiziskās un psihomotorās attīstības aizture.

Pateicoties daudzu cilvēku palīdzībai un atsaucībai, Deniss bija nodrošināts ar nepieciešamo pārtiku pēdējā pusotra gada laikā. Un mazulis sāka veseļoties – alerģija ir mazinājusies. Mazulis sācis staigāt un beidzot ir sācis smaidīt!

Sākumā ārsti prognozēja, ka šo medicīnisko pārtiku Denisam būs jālieto līdz trīs gadu vecumam, bet tagad ir tapis skaidrs, ka šis uztura plāns jāturpina vēl vismaz pusgadu.

Mazuļa diagnoze nav mainījusies: augšanas un attīstības aizture alerģiskās reakcijas dēļ uz olbaltumvielas saturošu pārtiku, atopiskais dermatīts, uztura izraisīts alerģisks gastroenterīts un kolīts. Tādēļ mazulim ir jāievēro diēta, kurā nebūtu produkti, kuri satur govs piena olbaltumvielu, un kā uztura pamatsastāvdaļa ir jālieto specializētais bērnu pārtikas maisījums Neocate.

Sešiem mēnešiem Denisam ir nepieciešami 5480 eiro.

Denisa vecākiem nav tik daudz naudas. Viņu pieticīgo algu tikko pietiek, lai savilktu galus kopā. Bez labsirdīgu cilvēku palīdzības viņi nevarēs nodrošināt dēlam visu nepieciešamo. Turklāt kopš septembra mazulis apmeklē bērnudārzu, un māmiņai nākas katru dienu nest uz bērnudārzu līdzi arī Neocate pārtikas burciņas.

Lai mazulis izveseļotos, šobrīd viņam ir ļoti vajadzīga jūsu palīdzība. Bez tās bērniņam vienkārši nav izredžu saņemt pilnvērtīgu pārtiku un attīstīties!

Zvanot pa tālruni 9 000 6782, jūs ziedosiet un ziedojiet 1,42 eiro nepieciešamo medicīniskās pārtikas krājumu iegādei.

Lai Deniss saņemtu viņa dzīvībai svarīgu pārtiku, aicinām jūs ziedot uz kādu no zemām norādītajiem kontiem, maksājuma mērķī ierakstot „Veselības fonds: Denisam Kudinam”.

Rekvizīti:
Nosaukums: Biedrība “Sociāli nozīmīgu projektu centrs “Varonis””
Reg. Nr: 40008142130
Jur. adrese: Akadēmijas laukums 1, Rīga, LV-1050
-SWEDBANK- Swift : HABALV22
LV56HABA0551025632423
-NORDEA- Swift : NDEALV2x
LV50NDEA0000083204700
-DNB- Swift : RIKOLV2X
LV79RIKO0002013211470
-CITADELE- Swift : PARXLV22
LV94PARX0013419570001

paypal: paypal@varonis.lv
www.varonis.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+