×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
30. jūnijs, 2015
Drukāt

Mārīte Seile: Lai mums visiem izdodas!

Foto - LETAFoto - LETA

MĀRĪTE SEILE, izglītības un zinātnes ministre, XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīcības komitejas priekšsēdētāja:

Mīļie draugi!

Pasaule ir brīnišķīga savā daudzveidībā. Patiesi laimīgs var būt katrs, kam dotas spējas šo daudzveidību izbaudīt un izprast ar stāstu, skaitļu, krāsu, kustību, smaržu, garšu, skaņu palīdzību. Rīgu tūlīt, tūlīt vienpadsmito reizi piepildīs bērnu un jauniešu dziesmas, dejas soļi, orķestru mūzika un folklora. Tomēr zinu, ka šie svētki atkal būs īpaši. XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ienesīs jaunas krāsas un akcentus svētku tradīcijā. Jaunumu svētku programmā būs daudz, piemēram, garīgās mūzikas koncerts, kokļu mūzikas lielkoncerts, tāpat mūsdienu dejas lielkoncerts. Esmu gandarīta, ka svētku programmā klasiskās tradīcijas savijas ar jauno, mūsdienīgo. Tas apliecina, ka tradīcija ir dzīva, tā elpo un turpina attīstīties.

Mūzika un deja ir brīnišķīgas mākslas. Taču notis un dejas zīmējums atdzīvojas tikai tad, ja to lasa emocijām atvērta sirds. Novēlu katram svētku apmeklētājam piedzīvot brīnišķīgus mirkļus!

Šajā mirklī, pirms viss vēl sācies, gribu svētku rīkotāju vārdā pateikt siltu PALDIES ikvienam, kas palīdzējis bērniem un jauniešiem iepazīt jaunas sajūtas un devis savu ieguldījumu BURT(u)BURVĪBAS tapšanā – pašvaldību un skolu vadītājiem, kolektīvu vadītājiem, kas ikdienā strādā ar jaunajiem dziedātājiem, dejotājiem, orķestru un folkloras kopu dalībniekiem. Paldies dalībnieku vecākiem! Paldies svētku atbalstītājiem, draugiem, sponsoriem! Paldies ikvienam svētku sagatavotājam! Paldies katram no 37 890 dalībniekiem, kas astoņas dienas brīnumiem gatavām sirdīm piepildīs Rīgu ar mūzikas un dejas burvību! Mūsu bagātība ir arī latviešu kolektīvi, kas ikdienā latvietību kopj un uztur ārpus Latvijas un šajās dienās būs kopā ar mums. Lai aizrautība un dzirkstošās acis ir apliecinājums, ka mūsu Dziesmu un deju svētku tradīcijai būs turpinājums! Lai no šo svētku dalībniekiem izaug sirdsgudri Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku dalībnieki! Lai mums visiem kopā izdevušies svētki!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+