×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
7. februāris, 2015
Drukāt

Lai mūsu tauta spētu uzdrīkstēties. Saruna ar Raivi Dzintaru (34)

Foto - Valts KleinsFoto - Valts Kleins
Raivis Dzintars

Dzimis 1982. gada 25. novembrī Rīgā.

2000. gada augustā, vēl skolnieks būdams, izveido nacionāli noskaņotu jauniešu grupu "Visu Latvijai!", kas 2006. gada 14. janvārī pārtop par politisku partiju.

Kopš 2010. gada novembra Saeimas deputāts, ievēlēts no Nacionālās apvienības, viens no tās priekšsēžiem.

2010. gadā ieguvis sociālo zinātņu bakalaura grādu politikas zinātnē.

Strādājis par žurnālistu "Latvijas Avīzē". Grāmatu "Pozitīvais nacionālisms" un "Ceturtā atmoda" autors.

Precējies, kopā ar sievu Martu audzina dēlus Kārli (6), Arti (4) un Jāni (1). 2014. gada decembrī nolicis deputāta mandātu uz bērna kopšanas atvaļinājuma laiku.

Pirms neilga laika sabiedrību pāršalca ziņa, ka jaunievēlētās Saeimas deputāts RAIVIS DZINTARS nolicis deputāta mandātu uz bērna kopšanas atvaļinājuma laiku. Tas man šķita nudien simpātisks lēmums, tādēļ vēlējos uzzināt par to ko vairāk.

– Kāpēc šobrīd jums svarīgāk par visu ir pavadīt laiku ar ģimeni – sievu un trim dēliem?

– Bērnam, kamēr viņš ir mazs, tēva klātiene ir nozīmīga. Turklāt man ir veseli trīs mazi bērni, un katrs no viņiem prasa uzmanību. Vidējais dēliņš Artis mums ir īpašs un prasa vairāk rūpju, jo viņam piemīt autiska spektra iezīmes. Pirms dažām dienām priecājāmies par pirmajiem vārdiem, ko viņš atkārtoja skaļi. Artis ir jauks puisītis, un citās jomās viņš izceļas ar sevišķām prasmēm un talantiem. Mēs esam priecīgi par dēliņu tādu, kāds viņš mums ir. Tas savā ziņā ir pārbaudījums un arī skola mums kā vecākiem.

Priekšvēlēšanu periodā un arī valdības veidošanas laikā ģimene mani redzēja ļoti maz, tāpēc sajutu nepieciešamību un arī iespēju to kompensēt tagad. Organizācijā esmu ieguldījis pusi savas dzīves. Ja esmu bijis labs vadītājs, tā spēs kādu laiku darboties arī bez manas ikdienas klātienes. Šos dažus mēnešus vēlos būt ar ģimeni.

Esmu pārliecināts, ka vienīgais veids, kā varam panākt nopietnas pozitīvas pārmaiņas valstī, ir izglītot un audzināt nākotnes pilsoņus. Tas, ko ieguldām savos tuvākajos un mīļajos, patiesībā ir arī ieguldījums mūsu personiskajā laimē. Es, būdams politiķis, nevarētu runāt par Latvijas cilvēkiem kā vērtību, ja pats vajadzīgā brīdī neveltītu sevi vistuvākajiem cilvēkiem.

– Ko jūs kopā darāt?

– Runājam par visdažādākajiem tematiem, sportojam, mācāmies spēlēt klavieres, lasām grāmatas, ceļam sniegavīrus, braucam peldēties, rotaļājamies… Ir arī tādi pasākumi, ko mēs apmeklējam divatā ar sievu, jo divatā pavadīts laiks ir ļoti svarīgs.

Pievienot komentāru

Komentāri (34)

 1. Neuzdrīkstas partija! Koalīcijas līgums neļaujot!

 2. Tsutas uzdrīkstēšanos valdība neatbalsta.

 3. Lai tauta sagaidītu partijas”Visu Latvijai” solītos-progresīvo ienākuma nodokli un 12% PVN pārtikai!

 4. Kapēc ne?>Ivars Graudums Atbildēt

  Tikai ar to starpību,ka reņģēm nedrīkst būt tik pat augsta PVN likme kā viskijam un cigāriem! Eiropā tā nav pieņemts!

 5. Izcila saruna. Īsti laikā un vietā – gan par ģimeni, gan par valsti.

 6. Lai Dievs svētī Raivi Dzintaru un viņa ģimeni! Dzintara kungs, ir arī kristīgā meditācija, ciguņi un ajūras nemaz nav vajadzīgi.

 7. Raivis Dzintars nav nacionālists! Un viņa sludinātais “pozitīvais nacionālisms” nemaz tik ļoti neatšķiras no “Vienotības” ideoloģijas (atšķirība starp NA un V galvenokārt ir ekonomikas, zemes tirdzniecības un homoseksuālisma jautājumos). Piemēram, Sarmīte Ēlerte dažās latviskuma lietās ir daudz nacionālistiskāka par Raivi Dzintaru.

 8. Ko Juus iisti no vinja gribiet? Katram pili Juurmalaa par briivu? Vinjsh ir ljoti daudz dariijis latvieshu labaa un dariis arii naakotnee. Atljaujiet mazliet arii gjimenei.

  • Gribu, lai 16.martā neietu leģionāru gājienā un citus līdzi neaicinātu. Domāju, ka tas nesanāks latviešu tautas labā.

   • Un es gribu, lai izbeidz 9.maija balagānu pie karātavu pieminekļa.

   • Amerikaanjiem ir teiciens – ‘pasviest zem autobusa’ Juus gribat gljeevuma deelj pasviest vecos legjionaarus (cik nu vinji vairs ir palikushi?) zem busa? Kaunaties. Tie bija cilveeki kas Jums gribeeja izciiniit briiviibu! Labaak ejiet un skaidrojiet Rietumeiropai (un krieviem , tiem kuri nezin) Latvijas skaudro veesturi.

 9. dzintars atkal savu ārieša demagoģiju stumj.

  • … @ 🙂 … tatad, ja salidzinam Dzintara personigos atributus ar taviem, tad japrasa, kas isti esi pats !?

   … Sanak ta, ka vari pats vari but: kads zombetais bijusais okupants vai kolonists vai ta zombets kretinisks pecnacejs , izvirtulis vieninieks, aptumsojies zalites uzpipetajs, alkaholikis, ieradies naidigs nepilsonis, kads kriminali sodits, valsts naidnieku uzpirkts, 5. kolonnas biedrs vai lidzskrejejs, vai pat homits jeb preteja dzimma nidejs, bezsirdis pedofils … vai ari visa fabrikats … !!!!

   • tipisks tūdaliņš. tiko viņa ” patiesibai” nepiekrīt, tā uzreiz izdara secinājumus. tas nekas ka nav trāpijis nevienā punktā, viņa pārliecibu par ” taisnibu” jau nekas nesatricinās.
    jūs pārcilvēki jau cirkuļus galvaskausu mērišanai liekas esat jau sagatavojuši, un NA izturas tā itkā krematorijas krāsnīm jau iepirkums butu izsludināts

    • Nekauc nacismu/fashismu ar pozitiivu nacionaalismu. Ir starpiiba un kaa veel.

     • dzintara un VL gadijumā nav starpibas. viņi stumj klasiskās ādolfa idejas viens pret vienu kā ādolfs 30 gadu sākumā vācijā. tik tur ādolfs sāka ar ēbrejiem un tad pārgāja uz citādi domājošiem, te ēbreju vietā krievi(ebrejus gan ar neaizmirst bet tas notiek galvenokārt biedru lokā, uz āru maz parādās ja neesi sapulcēs vai viņu interneta portālos) un pamazām jau tiek vērsts pret visiem citādi domājošiem

 10. Ja kāds sevi nosauc par nacionālistu, tad tas arī uzliek pienākumus ne tikai runāt, bet arī darboties saskaņā ar nacionālisma ideoloģiju. Ja kāds sevi sauc par nacionālistu, bet nerīkojas kā nacionālists, viņš diskreditē nacionālisma ideju. Tātad iznāk, ka īstenībā viņš darbojas pretējo spēku labā.

 11. Ar to jau esošā sistēma (“demokrātija”) atšķiras no iepriekšējās (“totalitārisma”), ka tagad pie varas itin viegli var tik cilvēki bez “praktiskas dzīves pieredzes un vismaz 10 gadu darba pieredzes savā specialitātē”:
  “Šis ir neprofesionāļu laiks. Cilvēku – skrūvīšu laiks, kuri nav nekas, jo trūkst pašcieņas un atbildības.”
  Imants Lancmanis (IR, 27.10.2014.)

 12. Cik sapratu ,tad Dzintars ir kolaborantu fans un skolnieks un nekad nesapratis kolaborantu un viņu audzēkņu īsto lomu un ietekmi uz procesiem valstī.

 13. Ja pie varas tiek cilvēki bez praktiskās dzīves pieredzes un vismaz 10 gadu darba pieredzes savā specialitātē,tad rezultāts ir sapņu līmenī un paustās domas absurdas.
  Ar runāšanu var gūt īslaicīgus panākumus….un pēc tam sekojošie gadi nesīs lielus sarūgtinājumus un cilvēku necieņu.
  Sabiedrībā karjeristi netiek cienīti jo viņu devums nav saskatāms.Tautas mēlē:TUKŠO SALMU KŪLĒJI.

 14. Lai Raivim izdodas, kā ğimenē, tā savest Valsts lietas kārtībā

 15. Izskaust cilvēkā piederības sajūtu savai tēvzemei, tautai, ģimenei, izveidot padomju cilvēku, kas klīst pa Baikāla drūmajām stepēm bez krekla un zābakiem, tas bija soc. iekārtas uzdevums, ko panāca ar tautu maisīšanu, deportācijām un nogalināšanu. Tāds, jaunizveidots cilvēks bez sirdsapziņas pārmetumiem nostāsies pret savu tautu, tēvzemi, pie reizes dosies iekarot un postīt, spēs nodot. Bez tēvzemes un tautības nav personība ir tikai cilvēciņš, citu pakalpiņš.

  • Pēc kādiem objektīviem kritērijiem tiek noteikta tautība un vienu tautību pārstāvji nodalīti no citu tautību pārstāvjiem?

   • Pēc amerikāņu kritērijiem. Tur visi ir amerikāņi (kaut arī pēc gēniem, asins sastāva, ierakstiem kādreizējās pasēs un vēl visādiem citādiem rādītājiem ir bezmaz visu pasaules tautu pārstāvji) un viņi ar to lepojas un negrasās pieprasīt vēl citas valsts valodu tikai tāpēc vien, ka viņi ir kādreiz piederējuši vai joprojām skaitās citu tautu pārstāvji. Tur viņi ir amerikāņi, lieto amerikāņu angļu valodu un pakļaujas Amerikas likumiem. Un – nekādu nekārtību tautību sakarā! Ja neskaita provokācijas.

 16. Lai tauta spētu uzdrīkstēties viņai vispirms jānoformējas par tautu.Ar pustukšo teritoriju ,karogu un himnu vien nepietiek.

 17. “Es neuzņemos definēt cilvēka tautību, tas, manuprāt, jādara katram pašam.” Patīkami lasīt šādus vārdus laikā, kad kabinām sev un apkārtējiem virsū visu veidu tautiskuma “birkas” un uzskatām tās par pašsaprotamām un dzelžainām. Es personīgi neredzu pamatojumu un nejūtu vajadzību kādai pasaules teritorijai un cilvēces daļai būt piederīgāks nekā pārējām. Latvijas vēsture, šodiena un nākotne man ir svarīga. Tikpat svarīga kā visas pārējās pasaules vēsture, šodiena un nākotne – ne vairāk un ne mazāk.

 18. Ej tu dzintar karot!

 19. Kas ir tā “latviešu tauta”, kuru te piesauc R.Dzintara kungs? Kāda tāda nacionālā ideja pašlaik var vienot “reņģēdājus” (80%) ar kampējiem, oligarhiem un eirokrātiem-birokrātiem?

  • renjgjes ir veertiiga bariiba. Mes taas Somijaa eedaam (silliä) un bijaam lepni,ka esam atradushi garshiigu un leetu bariibu un varam taupiit citaam lietaam.

 20. Atcerieties mūsu tautas dziesmu?
  Kas gulbīti baltu dara,
  Ja ne jūras ūdentiņš?
  Kas bērniņu labam māca,
  Ja ne tēvs , māmuliņa? Marta un Raivi! Un visi mazie Dzintarēni!Vēlam visu to labāko!
  Dzintra Meijere- JVĢ

 21. jap. vārdos un uz papīra cilvēks – ideāls…. Bakalaurs politikas zinātnē ir godam nopelnīts….

 22. Viss jau ir labi … tikai utopiski, jo Raivis Dzintars nezin kā cilvēka psihe funkcionē. Viņa pasaule ir iluzora, bet vilšanās par to gan būs REĀLA … 🙁

 23. … Lai Dievs palidz visos labajos darbos … valstij ir vajadzigi sadi sencu tikumiba ienesti vaditaji … ar prata un gara dotibam, kas vairs tikai pieder visveckas un visjaunakas paaudzes politikos …!

  … Visu labako gimenei … nac driz atpakal … jo situacija valsti sauc pec seviski gudras un sistematiski virzitas attistibas … !

Draugiem Facebook Twitter Google+