×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
2. janvāris, 2012
Drukāt

Lai neaizmirstu iepriecināt vecos ļaudis 


Foto - LETAFoto - LETA

Pagājušajā gadā Britānijā vairāk nekā pusmiljons gados vecāku ļaužu Ziemassvētkos bijuši vieni paši, raksta “Age UK”, aicinot arī pēcsvētku periodā apmeklēt gados vecākos radiniekus vai kaimiņus. 


 

Diemžēl dzīve izolācijā un vientulība ir skarba realitāte daudziem vecākiem cilvēkiem visu cauru gadu, ne tikai Ziemassvētku un Jaungada svētku laikā. “Age UK” raksta, ka gandrīz viens miljons cilvēku, kas vecāki par 65 gadiem, tuvus draugus vai ģimenes locekļus redz reizi mēnesī vai pat retāk. “Age UK” aicina ne tikai apmeklēt pazīstamos seniorus, bet arī informēt labdarības organizācijas, pensionāru biedrības vai sociālās palīdzības iestādes, ja viņiem ir zināms, ka kāds vecais cilvēks jūtas vientuļš. Kā arī pašiem atnākt uz šīm organizācijām, piemēram, dienas centriem, lai padarboties kopā ar citiem.

Vēl viens palīdzības veids ir pašam vairs nevajadzīgo drēbju, īpaši siltu mēteļu, ziedošana vietējām labdarības organizācijām. Lai cilvēkiem to būtu vieglāk izdarīt, Britānijā nevajadzīgo apģērbu var vienkārši atstāt ļoti daudzos veikalos. Turpat var arī ziedot naudu, bet, piezvanot pa speciālu ziedojumu tālruni, tiks nodrošināts silts un barojošs ēdiens vecajiem ļaudīm.

“Aizejot ciemos pie gados vecāka kaimiņa, atvēlot laiku jau veciem radiniekiem, jūs zināsiet, ka esat licis viņiem justies laimīgākiem,” saka “Age UK” pakalpojumu direktore Helēna Herklota.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+