×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
21. septembris, 2017
Drukāt

Lai nedzimtu jauni “bijušās PSRS” pilsoņi! (14)

Foto: LETAFoto: LETA

Nepilsoņa pase.

Vai nav savādi, ka 27 gadus pēc valstiskās neatkarības atjaunošanas Latvijas valsts jaundzimušam bērnam piešķir okupētājvalsts pilsonību? Nepilsoņa statuss tika izveidots pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas kā pagaidu risinājums, lai nodrošinātu tiesisku statusu tiem Latvijā dzīvojušiem bijušās PSRS pilsoņiem, kuriem nebija Latvijas vai citas valsts pilsonības. Tomēr likums pieļauj arī šodien Latvijā reģistrēt jaundzimošo bērnu kā “bijušās PSRS” pilsoni, ja tāda ir viņa vecāku griba. Latvija ir vienīgā valsts pasaulē, kas vēl joprojām turpina “bijušās PSRS” pilsonību, piešķirot to jaundzimušiem bērniem.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis iesniedzis Saeimai izskatīšanai likumprojektu “Par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem”. Piedāvājums ir raisījis plašas diskusijas. Lai arī līdz Saeimas balsojumam par likumprojektu ir atlicis vairs tikai pavisam īss brīdis, es vēlos atgādināt par tajā piedāvāto risinājumu.

Valsts prezidents piedāvā ar likumu izbeigt piešķirt nepilsoņa statusu jaundzimušiem bērniem – bērniem, kuri piedzimtu jau pēc 2018. gada 1. jūnija. Bērna vecākiem būtu tikai divas iespējas – reģistrēt jaundzimušo kā Latvijas pilsoni vai citas eksistējošas valsts pilsoni. Latvija neuzspiestu šiem bērniem savu pilsonību, bet gan izbeigtu piešķirt nepilsoņa statusu. Ar likumprojektu tiktu skaidri noteikts, ka jaundzimušais bērns vairs nevar tikt reģistrēts kā nepilsonis.

Sagatavotais likumprojekts atbilst Latvijas tiesiskajai sistēmai un Latvijas starptautiskajām saistībām. Likumprojekts apliecina Latvijas valstisko nepārtrauktību un stiprina mūsu valsti. Šā likuma pieņemšana būtu simbolisks solis, lai izbeigtu padomju okupācijas režīma sekas. Tas būtu simbolisks apliecinājums tam, kādā Latvijā mēs gribam dzīvot.

 

Jānis Pleps, Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa konstitucionālo tiesību padomnieks

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Ja nebūtu Latvijas politiķos tik daudz koloborantu,tad sen to “nepilsonis”varēja nomainīt uz citu vārdu!Ja nav PSRS tad KĀDA problēma tos tupos braucējus uz Raseju pieskaitīt Krievijas pilsoņiem,jo Krievija ir PSRS tiesību pārņēmēja un viņa atzīst visus bijušos PSRS pilsoņus par Krievijas pilsoņiem!Papētiet viņu likumus un beidziet ļaut tēlot cietējus okupantiem.Viņiem ir jāpiemēro Ženēvas konvencija,lai saka paldies,ka te dzīvo!

 2. Ir baisi klausīties radio un skatīties TV t.s. “diskusijas”par šo murgaino jautājumu.Kaut vai šodien Rīga-24,kur viedokļus bārstīja Mitrofanovs/krievu apvienība un PLINERS !!!kā “eksperts”!!Vakarā punktos uz “I “trīs “latviešu”speci Rozenvalds,Putniņa un tankists Zatlers.Māte mana ,ko es vienas dienas laikā saklausījos no “tautiešiem”?Pagājuši 50/okupācijas/+ 27 “neatkarības”gadi un vēl joprojām IR nepilsoņi kuriem NEVIENS !!! neliedz tapt par pilsoņiem,bet man radio un TV koloboranti/kangari aktīvi mēģina pilnīgi IETRIEKT galvā kaut kādu vainas apziņu,ka OKUPANTI vēl neesot pilsoņi,JO negrib pazemoties un paši kļūt par tādiem. Bet tad mīlīši ES ARĪ pēc šiem 27 gadiem sašutumā jautāju KAPĒC viņi te palika,ja ir Ženēvas konvencija spēkā??Man tāds tankists Zatlers un Co grib ieborēt,ka šie redz esot lojāli.Kas to pierāda?Tas,ka viņi/ja dzemdē bērnus nav vecenes no tankiem!/ uzskata,ka vīza uz Krieviju ir vērtīgāka par pilsonību?NEVIENS bērniem pilsonīu NELIEDZ!Tātad pagājušo gad tie 52 nepilsoņi ir VIŅU/ ne valsts!/ VECĀKU GRIBAS UZCEPTI<velns parāvis!Manai valstij liek okupantu priekšā zemoties!!!Ko vēl politkorumpanti izdomās?Latviešu skolām pāriet uz okupantu val.?
  Nav vairāk nevienas sarkanās līnija MAN MANĀ VALSTĪ ,vēl pagaidām Latvijā !!Kad tad Rīgu kiriļicā pārdēvēs?Daugavpili jau gribēja.Kādos politmēslos dzīvojam!Ar Vējoni kā karognesēju.

 3. lai vecāki nedzemdē tādus, kāds lūdz?

 4. Ko tas Pleps te muld.. vajadzēja noteikt termiņu,teiksim 5 gadi, vai nu naturalizējies,vai pieņem krievijas,Ukrainas,Baltkrievijas utt. pilsonību un te nu bez liekas demokrātijas-obligāti. Ir vēl variants, Ženēvas konvencijas ieverošana attiecībā uz Latviju-DDD! Ka franči no Alžīrijas..

  • Uzliec brilles vai paņem lupu,.. aiz mana nika punkta ta nav!

  • Guboukladchik kupi sebe!

   You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! Ti ze vor, suka. Prekrati vorovatj chuzije niki!
   Povtorno, posle udalenija cenzorami! Nu i dge deklarijujemaja svoboda slova ?!!!

 5. Vējonim vajag vdalbiķ galvā, KA PILSONĪBAS JAUTĀJUMS IR PAŠU CILVĒKU ZIŅĀ! TĀ IR VIŅU GRIBA!!!!!!!
  UN lai Vējonis NEMELO, KA LIELĀKĀ SABIEDRĪBAS DAĻA IR PAR PILSONĪBAS PIEŠĶIRŠANU PIEDZIMUŠAJIEM NEPILSOŅU BĒRNIEM!????? Kur atrodas šī LIELĀKĀ SABIEDRĪBAS DAĻA?????? K U R????
  VĀJPRĀTS AR NODEVĒJIEM UN MEĻIEM!!!! Katrs ar savu ģimeni varam darīt pēc patikas, BET NE MANIPULĒT UN RADĪT NEVAJADZĪGU SPRIEDZI VALSTĪ, VĒJOŅA KUNGS!!!! PALDIES SAEIMAI PAR BALSOJUMU LATVIJAS AIZSTĀVĪBAI!!!

 6. Latvijas pilsonis krievs Atbildēt

  Ar kādām tiesībām militārie un civilokupanti tiek saukti par nepilsoņiem? Ja Krievijas krievi 1940.gadā un no 1945.-1991.gadam nebūtu okupējuši Latviju, tad šodien Latvijā nebūtu problēmu ar okupantiem un rusifikāciju. Ne jau latvieši radīja okupantus!! Okupantus radīja Krievija ar savu noziedzīgo rīcību. Piekrītu iepriekšējam komentāram – lai Krievija savāc no Latvijas visus okupantus, kolonistus un šo salašņu pēctečus.

  • Nu ne nazivaj senbja russkim. ubljudok! Vlasovec nedobitij, chtob ti zdoh! U tebja net nikakogo prava nazivatjsja russkim, svolochj!
   Povtprno!

 7. Lai nepiedzimtu jauni okupantu berni,ir nekavejotie jaaizpilda Starptautiskie likumi par okupacijas seku likvidesanu,ieskaitot kompensacijas piedzisanu par nodaritajiem zaudejumiem.
  Likumu nepildisana no atbildigajam institucijam un atseviskam personam ir noziegumu un noziedzinieku atbalstisana.Valsts nodeviba no Valsts amatpersonam.

 8. Beidziet provocēt vecas tantes un onkuļus. Ja nepilsoņa bērns jātaisa par pilsoni, tad, lai paši vecāki sāk ar to un problēma atrisināta.
  Ja 27gadu laikā Latvijā vēl ir cilvēki, kuri ir nepilsoni tā ir viņu griba, nevajadg risināt citu problēmas

Draugiem Facebook Twitter Google+