×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
10. decembris, 2013
Drukāt

“LA” lasītāji: Zolitūdes traģēdija – barga mācība

Foto - LETAFoto - LETA

Veikalā “Maxima” notikušajā traģēdijā atspoguļojas no padomju gadiem saglabājusies domāšanas paviršība – visu padarīt ātrāk, pa roku galam, pat nereti zogot, kam vēl piebiedrojušās alkas pēc vieglas peļņas un vēlme būvēt maksimāli lielu objektu, saka Ināra Rancāne no Rēzeknes novada. Viņa nesaprot, kāpēc tieši pie “Maxima” tik tuvu bija jābūvē liela daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka, bet uz veikala jumta bija jāplāno rotaļlaukums. “Tad jau parastie lielveikali, kuros ieej kā vienkāršā betona noliktavā, izskatās drošāki. Bet, patiesību sakot, visi šie lielie monstri man izskatās nedroši,” domā I. Rancāne.

Vai izdosies noskaidrot vainīgos un noskaidrot notikušā cēloņus? Zanda Eglīte no Liepājas uzskata, ka tas ir atkarīgs galvenokārt no žurnālistu neatlaidības, jo daudzi gribēs noslēpt savas neizdarības sekas.

“Visu grib nosegt ar ļoti gariem instrukciju tekstiem, kurus neviens nelasa, bet birokrātiski paraksta. Būtu jācīnās par to, lai juristi raksta īsus likumus un instrukcijas bez daudzvārdības, lai tos varētu lasīt, saprast un izpildīt,” par vienu no galvenajiem traģēdijas iemesliem ar būvniecību saistītajos darbos rīdziniece E. Pētersone uzskata birokrātiju. Viņa atgādina slaveno Mērfija likumu: “Ja kas var notikt, tad tas arī notiek” un aicina brīdināt no visiem “var notikt”.

Rīdziniece Lilija Treice rosina domāt par apbalvojumu glābējiem: “Kas var būt lielāka varonība par pašaizliedzību, glābjot dzīvību?” viņa jautā. “Ierosinu dibināt Varoņa ordeni, kas piešķirams kā bojāgājušajiem glābējiem Edgaram Reinfeldam, Vilnim Šteinītim un Sergejam Ižikam, gan ievainotajiem, gan visiem, visiem glābējiem, kuri nesavtīgi glāba cilvēkus sagruvušajā veikalā.”

Bet Gunārs Grīnbergs cer, ka Zolitūdes traģēdija būs devusi bargu mācību un nekas līdzīgs vairs neatkārtosies. “Kauns, ka Latvijā, Eiropas Savienības valstī, savas paviršības un nolaidības dēļ piedzīvojām šādu traģēdiju,” atzīst lasītājs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+