Sports
Citi sporta veidi

Lai noorganizētu nākamo Brieža cīņu, nepieciešams septiņciparu skaitlis 16

Raimonds Zeps (pa kreisi) un Mairis Briedis. Foto: LETA

Lai noorganizētu nākamo Maira Brieža cīņu nepieciešams budžets, kas pārsniedz vienu miljonu eiro, žurnālistiem atklāja boksera pārstāvis Raimonds Zeps.

LETA jau vēstīja, ka Briedis sestdien Dortmundē savā īpašumā ieguva Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona jostu pirmā smagā svara kategorijā. Briedis pēc vienbalsīga tiesnešu lēmuma 12 raundu cīņā uzveica vietējo favorītu Marko Huku un kļuva par pirmo Latvijas bokseri, kurš ieguvis čempiona jostu kādā no prestižākajām kategorijām.

“Šī Mairim viennozīmīgi bija ienesīgākā cīņa. Šis duelis bija tas, kas pavēra durvis uz nākamo pakāpienu. Nevaram precīzi nosaukt summu, ko Huks saņēma par cīņu, taču tā pavisam nedaudz atšķīrās, nebija liela starpība,” skaidroja Zeps.

Kā stāstīja boksera pārstāvis, Huks esot novērtējis Briedi kā vienu no neērtākajiem pretiniekiem.

“Mairis esot izjaucis visus viņa plānus, neesot izdevies iecerētais. Dārgākajām biļetēm līdzi bija ielūgums uz Huka plānoto uzvaras ballīti, taču Mairis to izjauca. Huks bija vīlies, bet tajā pašā laikā novērtēja Mairi,” atcerējās Zeps.

Pēc dueļa Briedis saņēma zvanu no WBC prezidenta Maurisio Suleimana.

“Tā bija īsa sazvanīšanās, zvans uz ģērbtuvi. Suleimans bija klātienē un vēroja cīņu, teica, ka Briedis esot cīnījies kā īsts drošsirdis. Tā bija vairāk tāda kā formalitāte. Suleimans šogad atkal tiks satikts WBC konvencijā, kas notiks Kazahstānā,” stāstīja Zeps.

Sākotnēji esot radušās aizdomas par to, ka Briedis cīņā lauzis ribu, taču pēc pārbaudēm slimnīcā tas neapstiprinājās.

“Aizbraucām uz slimnīcu, uztaisījām visas iespējamās pārbaudes un rentgenu, bet tur viss bija kārtībā. Vēl Latvijā uztaisīs papildu pārbaudes. Visdrīzāk muskulis savilkts vai saspiests starp ribām. Nepatīkams savainojums, kas prasīs pāris nedēļu ārstēšanu,” teica Zeps.

Brieža komandai aizvadītā nedēļa bijusi piesātināta ar emocijām.

“Bija pārdzīvojumi, raizes, uztraukums, viss kopā. No slimnīcas izbraucām trijos naktī, bet jau septiņos bija jādodas uz lidostu. Neviens nevarēja aizmigt, kaut ko runājām, Sandis Kleins skatījās cīņas atkārtojumu, mēs ar Mairi telefonos lasījām apsveikumus. Nebija īsti laika apsēsties un padomāt,” secināja Zeps.

Boksera pārstāvis uzteica arī Vācijas televīzijas darbu, kas ļoti rūpīgi gatavoja informāciju par Briedi.

Saistītie raksti

“Mums ļoti laicīgi tika atsūtīts pieprasījumus komentētājiem. Informācija bija sagatavota uz vairākām A4 formāta lapām. Nebija viegli strādāt, jo bija liels informācijas daudzums,” atzīmēja Zeps.

Patlaban netiek prognozēts, kad un kur norisināsies nākamā cīņa, jo komanda patlaban vēlas atpūsties un visu rūpīgi pārdomāt.

“Vienojāmies ar menedžeri Alu Siesta, ka iepauzēsim ar sarunām par cīņām. Aritmētika ir vienkārša. Lai sarīkotu Mairim nākamo cīņu ir vajadzīgs vismaz septiņciparu skaitlis – budžets, ko nepieciešams savākt. Paskaitām, cik liela ir “Arēnas Rīga” ietilpība, cik vidēja latviešu maksātspēja un televīzijas maksātspēja. Ja neparadās kāds sponsors, kas ļoti vēlas noorganizēt šo cīņu, ir sarežģīti. Nav izslēgts, bet tas ir maz ticams,” par to, vai cīņa varētu norisināties Latvijā, komentēja Zeps.

Patlaban 32 gadus vecais Briedis karjeras laikā ir uzvarējis visās 22 profesionālajās cīņās, 18 gadījumos pretinieku nokautējot.

LA.lv