Mobilā versija
+14.5°C
Janīna, Linda
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
6. janvāris, 2017
Drukāt

Kādus izaicinājumus sola jaunais gads?

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Aigars Apinis, zelta medaļas ieguvējs Rio paralimpiskajās spēlēs

Aigars Apinis, zelta medaļas ieguvējs Rio paralimpiskajās spēlēs: “Šogad jūlijā Londonā gaidāms pasaules čempionāts vieglatlētikā, kur plānoju startēt diska mešanā. Pirms tam treniņnometnes, martā – pārbaudes sacensības Apvienotajos Arābu Emirātos. Turpināšu pilnvērtīgi strādāt, popularizēt paralimpisko sportu, tam piesaistot jaunus cilvēkus – iedrošinot, informējot un atbalsot. Fiziskais atslābums bija pēc Rio, bet emocionāli tas vēl nav iestājies. Uz šī paša emociju viļņa dodos uz priekšu. Katrs jauns panākums un pateicība dod stimulu. Ceram, ka paralimpiskais sports kļūs aizvien populārāks un cilvēki redzēs, ko mēs darām.”

 

Ilgmārs Eglītis, astronoms, viens no 2016. gada nozīmīgāko sasniegumu zinātnē laureātiem: “Pasaules kontekstā vēl esam tīri patālu no sasniedzamā mērķa. Izaicinājums kopīgi ar visām pārējām observatorijām pasaulē mums ir līdz 2020. gadam apzināt 90% asteroīdu orbītas. Katrai nācijai, ja tai ir atbilstoši instrumenti, ir jāiegulda sava artava mūsu civilizācijas aizstāvībai. Baldones observatorijas teleskops tam ir ļoti labi pielāgojams, sevišķi tāpēc, ka mums izdevies to optikas ziņā pilnveidot – esam kļuvuši 23 reizes redzīgāki nekā līdz šim. Tas dod cerību uz daudz lielākiem panākumiem. Taču tur vēl ir kur virzīties, tāpēc jāturpina attīstīt mūsu teleskopu medījamo asteroīdu apgūšanai, lai nosegtu visu debesi.”

 

 

Egons Dombrovskis, aizvadītās teātra sezonas Gada aktieris: “Man ir liels prieks par to, ka “Spēlmaņu nakts” balvu pērn ieguvu par Ziloņcilvēku, jo man pašam ir ārkārtīgi īpašas attiecības ar šo lomu. Tas tikai apliecina, ka tieši tādā veidā jāturpina strādāt un jāiet uz priekšu. Aktieriem katrs gads atnes jaunus radošus izaicinājumus. Mums atliek vien mesties iekšā un darboties. Mani ļoti priecē, ka šogad būs sadarbība ar Džilindžeru, jo man ar viņu vienmēr paticis strādāt. Turpināšu filmēšanos “Nameja gredzenā” un gan jau atnāks vēl kaut kas.”

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Benzīntanku kari

Atsevišķās degvielas uzpildes stacijās Rīgā aizvadītajās dienās sākušies īsti “cenu kari” – vietās, kur konkurējošo firmu “Neste” un “Circle K” benzīntanki atrodas viens no otra netālu, degvielas cenas pamatīgi samazinātas – pat par 10 – 15 centiem litrā. Paši degvielas uzpildes staciju pārstāvji atzīst, ka tā ir cīņa par katru klientu. Autovadītāji pat stāv garās rindās, lai tiktu pie lētās degvielas.

Kādiem jābūt mēneša ienākumiem, lai justos pārticīgi?
Līga Rasnača: Mazo algu celšana noteikti nepieciešama (19)Darba devējiem ir iespēja atalgojumu izlīdzināt, jo viens no reformas mērķiem ir ienākumu nevienlīdzības samazināšana.
Draugiem Facebook Twitter Google+