×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
29. maijs, 2014
Drukāt

Lai padomu prasa Valsts kontrolei

Foto-LETAFoto-LETA

Mūsu ilggadējiem lasītājiem vaicāju, kā viņi vērtē finanšu ministra Andra Vilka nesen sacīto, ka, iespējams, būšot jāceļ nodokļi.

Linards Strelēvics Rīgā: “Tāds finanšu ministrs jāatceļ no amata. Uzskatu, ka līdzekļi budžeta tēriņiem jāmeklē citādā veidā, nevis paaugstinot iedzīvotājiem nodokļus. Nevajag Latviju salīdzināt ar bagātajām Eiropas valstīm. Tā jau ir bezkaunība. Augstās amatpersonas pret saviem cilvēkiem izturas kā pret nedzīviem priekšmetiem. Un tādu attieksmi Andris Vilks demonstrē ne pirmo reizi. Atceros, arī Raimondam Paulam, kurš Krājbankas krahā zaudēja teju miljonu eiro, vienā mierā pateica – tur neko nevar darīt. Kā panākt lielākus ieņēmumus valsts budžetā? Lai ministrs prasa Valsts kontrolei, viņi zina, kur valsts līdzekļus tērē nelietderīgi.”

Jānis Kalniņš Rēzeknes novadā: “Dombrovskis gan tikko televīzija mierināja, ka nekāda nodokļu celšana nebūs. Lai gan mikrouzņēmumiem nodoklis no 9 uz 11% jau paaugstināts un sola, ka celšot vēl līdz 15%. Mēs savā ģimenes uzņēmumā to ļoti sāpīgi izjūtam – nepaliek līdzekļi attīstībai. Tas nozīmē, ka nevari paplašināties, faktiski mīņājamies uz vietas, tikai eksistējam. Vajadzēja nevis domāt par nodokļu celšanu, bet atslogot mazo algu un pensiju saņēmējus, palielinot viņiem ar nodokli neapliekamo minimumu.”

Rasma Sakne Kolkas novadā: “Uzskatu, vispirms jāsamazina izdevumi. Paskatieties, kā savairojies birokrātu slānis, kas tikai meklē, kā var neko nedarīt. Nupat pieteicos elektroniskajai deklarēšanās sistēmai. Cilvēks speciāli mani veda ar savu mašīnu no Sīkraga uz Talsiem. Parakstīju līgumu, un ierēdne paziņo – rīt brauciet pēc paroles! Nu vai ziniet! Pateicu – kamēr paroli neiedos, prom neiešu. Izrādījās, tā diena vajadzīga, lai noslēgto līgumu aiznestu no šī kabineta uz citu, kas atrodas stāvu zemāk! Tur darbiniece uzraksta paroli, ar kuru pieslēgties sistēmai. Lūk, kā griežas birokrātu ritenis, tāpēc arī valstī viss bremzējas.”

Gunta Krūmiņa Smiltenes novadā: “Iespējams, mani kā pensionāri tas neko daudz neskar, bet kopumā nekas patīkams tas nav. It īpaši tiem, kas godīgi strādā un saņem minimālo darba algu. Ja paaugstinās nekustamā īpašuma nodokli, mums, pensionāriem, tas būs ļoti sāpīgi. Jo, ja tev kas pieder, nekādi atvieglojumi vai atlaides nepienākas. Pabalstus maksā tiem, kam nekā nav un kas arī strādāt vairs negrib. Vajadzētu ieviest progresīvo nodokļu sistēmu. Lai nav tā, ka vienmēr visvairāk cieš tie ar vismazākajiem ienākumiem.”

Jāzeps Zalāns Jelgavas novadā: “Trūkst vārdu! Valdība kārtējo reizi apliecina savu mazspēju. Būtu kaut mēģinājuši apkarot ēnu ekonomiku. Manā apkārtnē spēcīgi četrdesmitgadīgi vīrieši kaut kur nelegāli strādā, tajā pašā laikā skaitās maznodrošināti, saņem pabalstus gadiem ilgi. Mēs, vecie, rušināmies pa dārziņu, izaudzējam burkānus, sīpolus, vasarā pat kundzītes lielos gados steidz uz mežu mellenēs, bet jaunie neko. Daudzbērnu ģimenes mamma atklāti saka – man dārzu turēt neatmaksājas. Pabalstu saņēmēju paaudzes. Bardaks valstī. Sāpīgi.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+