×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. novembris, 2012
Drukāt

Lai paliktu laukos 


veips_82

Ko jūs darītu, lai veicinātu uz ārzemēm aizbraukušo tautiešu atgriešanos Latvijā?


 

Valdis Veips,Bauskas novada domes priekšsēdētājs: “Protams, patīkami, ka valdība kaut ko dara, lai cilvēki atgrieztos Latvijā, bet to, vai reemigrācijas programmas pasākumi būs veiksmīgi, rādīs laiks.

Jau tagad ir cilvēki, kas, sapelnījuši naudu, atgriežas Latvijā. Mūsu novadā zinu šogad divus tādus gadījumus. Diemžēl šīs ģimenes nepalika laukos, bet nopirka dzīvokļus Rīgā. Saprotams, lielpilsētā bērniem plašākas izglītošanās iespējas un arī pašiem darbu vieglāk atrast.

Ja gribam sagaidīt tautiešus mājās, uzskatu, ka pirmām kārtām jānodrošina darba vietas un atbilstošs atalgojums. Mēs gribam, lai šie cilvēki paliktu laukos. Tas nozīmē, ka jāgādā, lai tuvāk viņu dzīves vietai būtu nepieciešamā infrastruktūra – sakārtoti ceļi, pirmsskolas iestādes kāda grupiņa vai sākumskolas klases. Lai cilvēki uz vietas var noskaidrot elementāras lietas, lai nebūtu katrreiz jābrauc desmitiem kilometru uz centru. Jāpiesaista investori, kas izveidotu kaut nelielu ražotni – kokapstrādes vai lauksaimniecības uzņēmumu, kur vietējiem strādāt.

Domāju, ka augsti kvalificētus speciālistus – ārstus, grāmatvežus –, kas ārvalstīs saņem pieklājīgas algas, diezin vai atvilināsim atpakaļ. Taču mazkvalificēto darbaspēku, tos, kuri strādā vienkāršus darbus noliktavās, dārzniecībās, celtniecībā, gan varētu aicināt mājās.

Tomēr esmu optimists. Domāju, ka ekonomika turpinās attīstīties un pēc gadiem Latvijā palielināsies gan darba vietu skaits, gan atalgojums. To redzot, daļa ārzemēs strādājošo tautiešu brauks mājās.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+