×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
29. februāris, 2012
Drukāt

Lai pašvaldības gādā brīvu pieeju ūdeņiem


gotas_leta

Vides nevalstiskās organizācijas (NVO) sagatavojušas priekšlikumu izmaiņām Aizsargjoslu likumā, kas iesniegts Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai.

 

Priekšlikums ir papildināt Aizsargjoslu likuma 37. pantu ar vēl vienu punktu, nosakot, ka apdzīvotās vietās vietējā pašvaldība nodrošina tauvas joslas brīvu un drošu lietošanu, kā arī vides aizsardzībai organizē tauvas joslas sanitāro apkopi.

“Tauvas joslas kā publiska aizsargjosla nav pietiekami pasargātas no dažādiem šķēršļiem, suņiem, apsargiem un krastā izskalotiem atkritumiem. Priekšlikums sniedz jaunus instrumentus, lai nodrošinātu publisku upju un ezeru pieejamību un drošu lietošanu,” pamato biedrības “Par brīvu Lielā Baltezera krastu” vadītājs Artūrs Priede.

Pašvaldībām, kas jau līdz šim sekmīgi nodrošināja tauvas joslas pieejamību, priekšlikums jaunus izdevumus neradīs, savukārt tām pašvaldībām, kas nesekmīgi cīnījušās par tauvas joslas pieejamību, priekšlikums dos jaunus instrumentus, lai veiktu publiskus iepirkumus un sakārtotu un uzturētu tauvas joslu. Tām pašvaldībām, kas līdz šim ignorēja tauvas joslas, būs pienākums tās sakārtot, vai arī iedzīvotāji varēs vērsties tiesā pret pašvaldību. Sanitāro apkopi pašvaldības pēc nepieciešamības varēs deleģēt privātīpašniekiem, veikt pašas vai nodot trešajām personām, kuras var būt tieši saistītas ar piesārņojumu, stāstīja Priede.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+