×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
6. decembris, 2012
Drukāt

Lai Peipuss nesagādā raizes

“Nevaru vien sagaidīt ledu Peipī! Kas dzirdams par asari, vai šogad būs? Peipusa braucēji, paņemiet tā pavairāk eiriķus līdzi, lai var nomaksāt sodus!” Peipusa ezera cienītāji internetā “bīda” tekstus un domās jau sēž uz ledus.

 

Vēl jāpagaida. Kamēr meteorologi vēro debesis, laiks atgādināt par dažām Igaunijas makšķerēšanas noteikumu nacionālajām īpatnībām, lai uzkāpšana uz ledus pie kaimiņiem nesagādā raizes un liekus izdevumus.

 

Igaunijā ikvienam ir tiesības par brīvu un bez makšķerēšanas atļaujas makšķerēt ar vienu parasto makšķeri sabiedriskajās un sabiedriskajai izmantošanai paredzētajās ūdenskrātuvēs. Makšķerēšanas atļauja jāiegādājas, ja vēlaties makšķerēt ar ne vairāk kā trim makšķerēšanas rīkiem, t. i., spiningu, velci, ziemas makšķeri, mušiņmakšķeri, grunts makšķeri, ūdu, rokas makšķeri un vairāk nekā vienu parasto makšķeri, harpūnšauteni, harpūnu, āķu makšķeri. Pērn atļauja maksāja aptuveni astoņus latus. Naudas pārskaitījumu var veikt, izmantojot internetbanku, kā arī visu banku nodaļās. Maksājuma kvīts kopija kalpo par pierādījumu Igaunijas dabas aizsardzības inspektoriem, ka esat likumpaklausīgs makšķernieks.

Peipusa ezerā nedrīkst makšķerēt tuvāk par 200 m no robežas ar Krieviju, bet Pleskavas un Siltajā ezerā – tuvāk par 50 m no robežas. Narvas upē visu gadu aizliegts makšķerēt 500 m garā posmā lejpus aizsprosta pie Sindi.

Igaunijas ūdenstilpēs plēsīgo zivju ķeršanai no ledus aizliegts izmantot dzīvu ēsmas zivtiņu. Par beigtām noteikumi klusē – kas nav aizliegts, ir atļauts. No 15. janvāra līdz 5. februārim jāsaudzē vēdzeles. Lomos nedrīkst paturēt aizsargājamās zivis: stores, alatas, meža vimbas un samus.

Inspektori īpašu uzmanību pievērš minimālajam zivju izmēram, kas noteikts, mērot centimetros no zivs aizvērtas mutes purna līdz astes galam: asarim jūrā – 19, plaudim – 35, lasim – 60, varavīksnes forelei – 50, sīgai – 35, salakai – 12, līdakai – 45, zutim: jūrā un tajā ietekošajās upēs – 45, Peipusa un Pleskavas ezeros – 55, pārējos iekšējos ūdeņos – 50, ālantam: jūrā un tajā ietekošās upēs – 38, pārējos iekšējos ūdeņos – 32, līnim – 30, vimbai – 30, vēdzelei – 40, zandartam: jūrā un tajā ietekošajās upēs – 44, Virtas upē – 51, pārējos iekšējos ūdeņos – 46 cm.

Lomu kopējais svars nav ierobežots. Ar amatieru makšķerrīkiem ķertās zivis kopš 2005. gada Igaunijā aizliegts pārdot un pirkt.

Sodi par noteikumu neievērošanu kaimiņvalstī ir ļoti bargi, sasniedzot pat vairākus simtus latu par īpaši nopietniem pārkāpumiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+