×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
17. aprīlis, 2014
Drukāt

Lai pievērstu uzmanību riteņbraucējiem, Rīgas centrā kokos iekārti spilgti velosipēdi (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Kalpaka bulvārī un Brīvības ielā kokos iekārti spilgti oranži velosipēdi, lai ceļu satiksmes dalībniekiem atgādinātu par mazaizsargāto satiksmes dalībnieku - velosipēdistu - drošību.

Lai ceļu satiksmes dalībniekiem atgādinātu par mazaizsargāto satiksmes dalībnieku -velosipēdistu – drošību, Rīgas centrā, Kalpaka bulvāra un Brīvības ielas krustojumā, kokos iekārti spilgti oranži velosipēdi.

Kā novēroja aģentūra LETA, velosipēdi kokos piesaista garāmgājēju, tostarp arī tūristu uzmanību.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) sabiedrisko attiecību speciāliste Agnese Korbe pastāstīja, ka “velo koki” tapuši sadarbībā ar SIA “Statoil Fuel&Retail Latvia” kā pieteikums nākamnedēļ gaidāmajai kampaņai, kuras mērķis ir atgādināt par velosipēdu atgriešanos uz ceļiem, demonstrētu iespējamās negadījumu sekas un mudinātu pievērst vairāk uzmanības drošībai uz ceļiem.

Kā ziņots, šogad ceļu satiksmes negadījumos cietuši jau 38 velosipēdisti, no kuriem divi gājuši bojā, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Ceļu satiksmes un drošības direkcijā (CSDD). Salīdzinot ar 2013.gada sākumu, cietušovelosipēdistu skaits ir vairāk nekā divkāršojies.

Pērn ceļu satiksmes negadījumos ievainoti 439, bet bojā gājuši 13 velosipēdisti. Gandrīz divām trešdaļām jeb 294 negadījumiem iemesls ir bijis velosipēda sadursme ar kādu citu transporta līdzekli, kas ir par 5% vairāk nekā 2012.gadā.

CSDD norāda, ka šogad satiksmes intensitāte ir augusi daudz straujāk nekā citus gadus, tāpēc ikvienam ceļu satiksmes dalībniekam būtiski esot ievērot cieņpilnu attieksmi vienam pret otru. Tāpēc no nākamās nedēļas par savstarpējo cieņu un sapratni uz ceļa CSDD ar sadarbības partneriem aicinās atcerēties arī pavasara informatīvajā kampaņā, kurā īpaša uzmanība būšot veltīta tieši mazaizsargātajiem satiksmes dalībniekiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Kātad mazaizsargāti. Tikai nevajag,lai vispirms paši savu braukšanas kultūru uzlabo. Vizinās tādi kā ķēmi,maigi sakot.

 2. “Sargies pats un Dievs tevi sargās. Atceries, ka autovadītāju sargā dzelži, bet tevi nesargā nekas. Morgā apmazgātājam ir vienalga vai tu biji uz diviem vai četriem riteņiem. Un vēl atceries, ka pats izvēlējies transporta līdzekli. Neviens tevi ar varu nespieda.” Tā mani ievadīja ceļu satiksmē uz diviem riteņiem mans motocikla vadīšanas instruktors. Varbūt arī riteņbraucējiem der šo pamācību ieklausīties.

 3. Liepājā tas pats notiekās, kas Rīgā !

 4. velosipēdista notriektā Atbildēt

  Vai kāds ir papētījis statistiku, cik gājējus ir notriekuši velosipēdisti? Vienīgā vieta, kur pārvietoties var gājēji ir ietve, taču par viņu drošību noteikumos nav pat pieminēts. “Rīgas ielas ir pārvērstas par velotrasi. Vai gājējam pilsētas centrā atrodoties uz ietves arī vajadzēs valkāt atstarojošu vesti?

  • gājēja notriektā Atbildēt

   un kā ir ar gājējiem, kas notriec velosipēdus, šķērsojot ielu pie sarkanās uguns, jo mašīnu it kā nav un viņiem ausīs puļķi, galvās kapuces, jārunā pa telefonu utt?

Draugiem Facebook Twitter Google+