×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
4. jūlijs, 2012
Drukāt

Lai pilnie metieni ir Londonā!

Timurs SubhankulovsTimurs Subhankulovs

Trešdien Latvijas Šķēpmetēju klubā (LŠK) tika prezentēta “Latvijas Avīzes” sporta nodaļas redaktora Egīla Jurisona grāmata par izcilo škēpmetēju treneri Valentīnu Eiduku “Valentīna. Visu Šķēpmetēju Māte.”

Grāmata vēsta par izcilo šķēpa mešanas treneri Valentīnu Eiduku, kuras daudzo audzēkņu vidū spožākās pērles ir olimpiskie vicečempioni Vadims Vasiļevskis un Ainārs Kovals, pasaules junioru rekordists Zigismunds Sirmais un pasaules junioru čempione Linda Brīvule. Eiduka pērn rudenī tika atzīta par Eiropas gada labāko vieglatlētikas treneri.

Grāmatas prezentēšanas vieta netika izvēlēta nejauši – LŠK loma mūsu šķēpraižu tradīciju atdzimšanā ir nenovērtējama, uzsvēra grāmatas autors: “Lielāko paldies gribu teikt divām burvīgām dāmām – galvenajai varonei Valentīnai Eidukai un LŠK bijušajai prezidentei Valijai Draugai. LŠK es uzskatu par vienu no trim veiksmīgākajiem sporta projektiem atjaunotās Latvijas vēsturē līdzās BMX un skeletonam.”

Divi lieli un daudzi mazie paldies bija arī Eidukai: “Pirmkārt, paldies Irmai Jaunzemei, kas mani jau vairāk kā pirms pusgadsimta pamudināja kļūt par treneri. Ja tas nenotiktu, es noteikti dzīvē būtu nodarbojusies ar kaut ko citu. Gribu pateikties arī Valijai Draugai, bez kuras pašaizliedzīgā darba mūsu panākumi nebūtu iespējami.”

Pagājušajā nedēļā Eiropas čempionātā Helsinkos veiksme no Eidukas audzēkņiem bija novērsusies un finālā jeb labāko 12 sportistu pulkā iekļuva tikai Sinta Ozoliņa-Kovala. Viņa gan izcīnīja augsto sesto vietu, taču pīķis neaizlidoja līdz kārotajam 61 metram. Šāds rezultāts sportistei ļautu startēt otrajās olimpiskajās spēlēs. “Cerams, ka visi pilnie metieni pietaupīti Londonas olimpiskajām spēlēm. Mēs gaidām no tevis jaunus brīnumus,” Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidents Guntis Zālītis novēlēja treneres audzēkņiem izšaut četrgades nozīmīgākajās sacensībās.

“Ja jūs visi turēsiet īkšķus, tad būs!” Eiduka atzina, ka atbalsts no mājām viņiem Lielbritānijā noderēs.

Olimpiskās spēles Londonā risināsies no 27. jūlija līdz 12. augustam.

Grāmata “Valentīna. Visu Šķēpmetēju Māte” nopērkama visās lielākajās grāmatu tirdzniecības vietās Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+