×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
28. marts, 2017
Drukāt

Sēdēja uz vairākiem spilveniem: Latgalē aptur desmitgadīgu autovadītāju (14)

Foto-LETAFoto-LETA

Ilustratīvs attēls

Vakar, 27. martā, likumsargi Aglonas novadā apturējuši desmitgadīgu autovadītāju, informēja Valsts policijas (VP) pārstāve Ksenija Belova.

Policisti, veicot patrulēšanu Aglonas novadā, pamanīja, ka garāmbraucošajā automašīnā pie stūres, iespējams, sēž nepilngadīga persona. Likumsargi apturēja transportlīdzekli, lai veiktu pārbaudi. Vadītājs, lai labāk redzētu ceļu, sēdējis uz vairākiem spilveniem.

Likumsargi lūdza automašīnas vadītāju uzrādīt transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, bet izrādījās, ka viņam šādu dokumentu nav, jo viņam esot tikai desmit gadi.

Zēna vecmamma paskaidroja, ka esot mācījusi puiku vadīt minēto transportlīdzekli. Pēc vecmammas teiktā, tā nebija pirmā reize, kad viņas mazdēls šādā veidā sēdēja pie stūres. Ik pa laiku viņš savas vadīšanas prasmes attīstījis kādā vietējā poligonā, taču šoreiz arī ceļu līdz poligonam nolēma nobraukt pats.

Policisti pārliecinājās, ka vecmammai ir autovadītāja apliecība, un sastādīja viņai administratīvā pārkāpuma protokolu, par to, ka viņa mācījusi braukt personu, kura nav sasniegusi likumā noteikto vecumu, kurai nav mācību atļaujas, ka arī pat to, ka automašīna netika aprīkota ar speciālo zīmi. Turpināt ceļu pie automašīnas stūres policisti zēnam neļāva, braucienu turpināja vecmamma, kurai par minētājiem pārkāpumiem policisti piemēroja 30 eiro naudas sodu.

VP aicina iedzīvotājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka bērni nedrīkst vadīt automašīnu, savukārt mācību braukšanas noteikumu pārkāpšana, kā arī citu ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošana apdraud ne tikai paša transportlīdzekļa vadītāja, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību un veselību. Braukšanas apmācību (B kategorijai) var uzsāk, sākot no 16 gadu vecuma, savukārt CSDD braukšanas eksāmenu iespējams kārtot, sasniedzot 18 gadu vecumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Es ar braucu kad biju mazs…bet stàvēju kājās pie stūres! Tā nav sensācija!

 2. Muļķības par tiem spilveniem, droši, ka vairāk par vienu nebija. Labi, ka tikai 30 eiro. Līdz 18 gadiem puika iemācīsies vadīt mašīnu profesionāli, tikai tas, protams, jādara poligonā un pieaugušā klātbūtnē. Un nekādas patvaļīgas braukāšanas apkārt.

 3. dikti maigs sods, dīvaini, tas puika varēja kaklu nolauzt pats un arī bābušku pie pētera aizvest.

 4. Tā nav labi darīt, babiņ Ģertrūd!

 5. Nav jau,protams,labi,bet-te aug nākamais Šūmahers!!!Nu,labi-Nitišs!!!

 6. Tad nu sensācija,pilni portāli,vai tad nu galīgi vairs nav par ko rakstīt.Lauku bērni neto vien māk,arī traktoru un citādu tehniku apieties,nav kā pilsētas kundziņi,tikai datora taustiņus bakstīt un memmītēm brunčos ieķērušies staigāt.

 7. Viņš droši vien brauc labāk par daudziem citiem!

 8. TIESI TA ,JA PROT BRAUKT,AR DIEVA PALIDZIBU,PIEKRITU JANIM…..

 9. Ja prot lai brauc ar dieva paliidziibu,lai veicas!

 10. Nav godigi… berns pie stures.
  Bez tiesibam
  Bez M burtiem
  30 euro sods.
  Nav tik M burtu ar 30 euro sods. Kur godigums ?

 11. laikam citas bildes nav ka vienigi tie musuri

 12. Žēl 30 € 🙁

Draugiem Facebook Twitter Google+