×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
2. februāris, 2015
Drukāt

Lai reģistrētu pirmklasnieku, Liepājā vecāki ieņem vietu rindā jau no sešiem rītā

LETALETA

Liepājā pirmdienas rītā pirmklasnieku reģistrācijai vecāki ieņēma vietu rindā jau no plkst.6, lai gan reģistrācija sākās tikai plkst.8, sacīja Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Ludmila Molčanova.

Viņa pavēstīja, ka rindā stāvējuši 30 līdz 60 cilvēki, atkarībā no skolas, taču “tas nevienu nepārsteidz”. Šāda interese Liepājā novērojama katru gadu.

“Interesi par Liepājas Centra sākumskolu mēs vērojam jau gadiem, jo tā ir tā skola, kas dod pēc tam skolniekus Valsts ģimnāzijai uz 7.klasi. Vairāk nekā 90% bērnu aiziet uz Valsts ģimnāziju,” skaidroja Molčanova.

Savukārt Liepājas Ezerkrasta sākumskolu Molčanova raksturoja kā skolu “ar savu seju”, jo tā ir eko skola, kas nodrošina daudz vairāk aktivitātes dabā nekā citas pilsētas skolas.

Komentējot elektronisko reģistrāciju – iespējamo variantu kā novērst rindu rašanos – viņa Molčanova pavēstīja, ka pāreja uz elektronisku pirmklasnieku reģistrāciju varētu notikt jau tuvā nākotnē, taču pirms tam tas ir rūpīgi jāizvērtē.

“Mēs domājam par to. Varbūt uz nākošo gadu piedāvāsim šo pakalpojumu. Pagaidām vēl domājam, izvērtējam, runāsim ar skolu direktoriem. Bet tā varētu būt mūsu nākotne,” sacīja Molčanova.

Viņa pavēstīja, ka kopumā skolas ir gatavas uzņemt apmēram 800 bērnus. Uzņemšana 1.klasē notiek 11 Liepājas skolās.

Jau vēstīts, ka Ogrē pirmdien sākusies reģistrācija bērnu uzņemšanai 1.klasē, kas pirmo gadu norisinās elektroniski, ļaujot vecākiem reģistrēt bērnus no mājām, tādējādi neradot rindas pie skolām.

Savukārt Ventspilī, lai pieteiktu bērnu 1.klasē, desmitiem vecāku stāvēja rindā visu nakti. Rindā stāvējuši aptuveni 50 līdz 60 vecāku. Pilsētas vietējā portālā “Ventas Balss” ievietotas fotogrāfijas, kurās redzams, ka cilvēki, gaidot rindā, sildās pie iedegtiem tā saucamajiem dārza mangāļiem, kā arī ir uzslietas nojumes. Ventspils Izglītības pārvaldes vadītājs Aldis Slavinskis pavēstīja, ka, lai cilvēkiem nebūtu jāsalsts, pēc pāris stundām viņi tika ielaisti iekšā skolu telpās, kur arī pavadīja visu nakti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+