×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. oktobris, 2014
Drukāt

Lai rīdziniece Ieva dzīvotu, vienīgā cerība – ziedojumi plaušu transplantācijai (4)

Foto - no privātā arhīvaFoto - no privātā arhīva

Rīdziniecei Ievai Bišmeistarei ir 31 gads. Jaunā sieviete kopš bērnības slimo ar retu slimību – cistisko fibrozi. Tā ir iedzimta slimība, kuru nosaka cistiskās fibrozes transmembrānā regulējošā olbaltuma gēna mutācijas. Slimība izpaužas ar visu ārējās sekrēcijas dziedzeru traucējumiem, kas savukārt izraisa dzīvībai svarīgu orgānu bojājumu. Ievas gadījumā vissmagāk skartas plaušas. “Cik sevi atceros, daudz laika tika pavadīts slimnīcā. Jau kopš bērnības ikdienas neatņemama sastāvdaļa ir daudzu medikamentu lietošana, inhalācijas katru dienu, kā arī fizioterapija,” Ievas teikto min organizācija “Ziedot.lv”

Neskatoties uz smago saslimšanu, Ieva ir ieguvusi augstāko izglītību Sociālo zinātņu bakalaura programmā Ekonomikas un Vadības zinību specialitātē, strādāja finanšu sektorā, aktīvi nodarbojās ar fiziskām aktivitātēm. Ieva vairākus gadus dziedāja korī un centās sadzīvot ar savu diagnozi. Šobrīd slimība ir progresējusi un Ievas ikdiena ir saistīta ar pastāvīgu atrašanos pie skābekļa aparāta.

Ievai pa spēkam ir pavisam minimāla fiziskā slodze. Tālāku attālumu veikšanai, kas var būt vien 50 metri, nepieciešams ratiņkrēsls. Ikdienā Ieva ir atkarīga no mammas un drauga palīdzības. Gan ēst gatavošana, pārtikas iegāde, mājas uzkopšana, ārstu apmeklējumi un jebkāda cita iziešana no mājas, kā arī citi mājas darbi Ievai vairs nav pa spēkam. Pēdējos divus gadus Ieva vairs nespēj strādāt, un kopš pērnā gada viņai ir piešķirta 1. invaliditātes grupa. Slimība progresējusi, un Ievai ir smags skābekļa trūkums, kas apdraud viņas dzīvību.

Latvijas ārstu konsīlijs ir lēmis, ka Ievu var glābt plaušu transplantācija. To ir uzņēmusies veikt Tartu Universitātes slimnīca Igaunijā, jo Latvijā šādas iespējas nav. Lai Ievu uzņemtu transplantācijas rindā, nepieciešami 40 000 eiro, taču kopējās izmaksas, ietverot pēcoperācijas periodu, sasniegs pat 100 000 eiro.

Ieva ir Latvijā unikāla paciente, jo lai arī jau 31 gadu veca, viņa vienmēr ir Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas paciente, jo šo reto slimību ārstē Latvijā tikai un vienīgi Bērnu slimnīcā. Līdz šim Ievas ārstēšanu ir pilnībā segusi valsts, ieguldot apjomīgus līdzekļus. Bet šobrīd, lai Ieva izdzīvotu un būtu pilnvērtīgs sabiedrības loceklis un nodokļu maksātājs, nepieciešama sabiedrības palīdzība. Nacionālais veselības dienests valsts atbalstu Ievai ir atteicis, norādot, ka plaušu transplantācija nav paredzēta valsts apmaksāto pakalpojumu klāstā.

“Latvijā Bērnu klīniskās universitātēs slimnīcā ir reģistrēti 42 cistiskās fibrozes pacienti, no tiem 11 pacienti ir pieauguši cilvēki, no kuriem astoņiem pacientiem tuvākajos gados būs nepieciešams veikt plaušu transplantāciju,” stāsta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārste Vija Švābe.

“Nacionālā veselības dienesta ierēdņu vienaldzību glābj Latvijas sabiedrība, jo Ieva ir jau otrais gadījums, kam nepieciešama plaušu transplantācija un kuras vienīgās cerības ir Latvijas iedzīvotāju ziedojumi. Pirmā bija Zane Lagzdiņa, kurai sabiedrība īsa laikā saziedoja 120 000 eiro un kurai plaušu transplantācija sekmīgi veikta,” informē “ziedot.lv”.

Ievas dzīvība šobrīd ir atkarīga no līdzcilvēku atbalsta. Ja netiks veikta plaušu transplantācija, slimība turpinās progresēt līdz pilnīgai elpošanas nepietiekamībai un šī iemesla dēļ Ieva var nomirt.

Ievai iespējams ziedot

Portālā Ziedot.lv ar internetbankas vai maksājuma kartes starpniecību http://www.ziedot.lv/lv/project/2036
Zvanot uz ziedojumu tālruni 9006 7009 (maksa par zvanu 1,42 eur)
Jebkurā bankas filiālē uz Ziedot.lv kontu, norādot mērķi „Glābsim Ievu”
Fonds “Ziedot”, Reģ. Nr 40008078226
SWEDBANK: bankas kods: HABA LV 22, konta nr: LV95HABA0551006150241
SEB: bankas kods: UNLALV2X, konta nr: LV86UNLA0050014286045
NORDEA: bankas kods: NDEALV2X, konta nr: LV19NDEA0000082343510
CITADELE: bankas kods: PARXLV22, konta nr: LV64PARX0012713470002
NORVIK BANKA: bankas kods: LATBLV22, konta nr.LV42LATB0002010114928    
DNB BANKA: bankas kods: RIKOLV2X, konta nr. LV53RIKO0002013321645
Latvijas pasts: Konta Nr. LV05LPNS0001003230983

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Iespēja Grigulei un tiem,kuri dāsni ziedoja šai dāmai,lai to iestumtu Briseles gaiteņos ,ka g a l v e n a i s ir c i l v ē k s …un ziedot naudu,kuras TIEM ir vairāk,kā prāta.

  2. Ceru, ka mūsu daudzie miljonārui beidzot sasparosies.

  3. Ar mukoviscidozi jeb cistisko fibrozi (tās plaušu formu, jo ir arī vēdera forma) slimoja arī ļoti talantīgais, jaunais franču dziedātājs Gregorī Lemaršāls. Diemžēl viņš ir miris. Slimība diemžēl nav ārstējama. Taču viņš savā dzīvē paspēja paveikt ļoti daudz, jo saprata, ka nedrīkst dzīvot melnrakstā. Google meklētājā var sameklēt viņa uzstāšanās videoierakstus – pasakaina balss, fantastiski dziesmu teksti! Viņa vecāki Francijā ir izveidojuši fondu, lai palīdzētu mukoviscidozes slimniekiem.

  4. Noziedoju..ceru ka Ievai tas paliidzees! 🙂 Kopaa visi mees varam paliidzeet shai jaunajai daamai,vinjai veel tik daudz kas priekshaa.Domaaju,ka Dieva plaanos ir,lai Ieva dziivo laimiigu dziivi un dara laimiigus apkaarteejos. 🙂 Turu iikskjus,Ievinj 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+