×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
22. februāris, 2016
Drukāt

Lai saņemtu NĪN atvieglojumus, Rīgā jādeklarējas līdz 1. martam (1)

daudzdzivoklu_nams2

Pirmdien, 22.februārī, Rīgas domes (RD) sēdē apstiprināti grozījumi noteikumos par nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atvieglojumu piešķiršanas kārtību. Tie nosaka, šogad, lemjot par NĪN atvieglojumu piešķiršanu ģimenēm ar bērniem, tiks ņemtas vērā deklarētās personas uz 2016.gada 1. martu plkst.00, informēja RD.

Tādējādi RD saistošajiem noteikumiem, kas nosaka NĪN likmes un arī nodokļa atvieglojumu piemērošanas kārtību Rīgā, tiek paredzēts pārejas posms, un šajā laikā iedzīvotājiem ir dota iespēja sakārtot savas dzīvesvietas deklarāciju, lai saņemtu samazināto nekustamā īpašuma nodokļa likmi, kā arī NĪN atvieglojumus, kādi paredzēti ģimenēm ar bērniem un personai, kam aprūpē ir bērns, kas saņem apgādnieka zaudējuma pensiju.

Ģimenei ar vienu bērnu pienākas NĪN atvieglojumi 50% apmērā, ar diviem bērniem – 70% apmērā, ar trim bērniem, kā arī personai, kam aprūpē ir bērns, kas saņem apgādnieka zaudējuma pensiju – 90% apmērā.

Augstāk minētie termiņa pagarinājumi noteikti, ņemot vērā, ka 2015.gada nogalē tīmekļa vietnē www.latvija.lv nebija pieejams e-pakalpojums “Dzīvesvietas deklarācijas iesniegšana” un tāpēc rīdzinieki, kuri bija plānojuši savu dzīvesvietas deklarācijas noformēt gada pēdējās dienās, tehnisku iemeslu dēļ nevarēja to izdarīt, skaidro RD.

RD aicina dzīvesvietas reģistrāciju veikt savlaicīgi, neatliekot to uz pēdējo brīdi.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Personu datu apstrādes departamenta Elektronisko pakalpojumu administrēšanas nodaļa informē, ka gadījumos, kad www.latvija.lv ir liels apmeklētāju skaits, var rasties dažāda rakstura tehniskas problēmas, kas var kavēt datu iesniegšanu un apstrādi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Rīgas Dome, nosakot jauno pašpēdējo termiņu, to uzdevusi 1. martu, kas ir kārtējais viņu darba brāķis, jo… 1. martā gan, bet līdz plkst. 0:00 ! Labāk būtu rakstījuši līdz 29. februārim, saprotams, ka tas ir tas datums, līdz kura beigām visu dienu tad nu vēl var deklarēties, kā nu katrs spēj. Un šķiet arī , ka Rīgas domē ir tikai viena bezbēdīga frakcija SC, un tāda opozōcija nemaz nepastāv, vai ir jau kaut kā stipri sen “iemidzināta” (nezin tik, ar kādu medikamentu).

Draugiem Facebook Twitter Google+