Lasītāju viedokļi

Lai sestdien vieno atmiņas
 0

Foto – LETA

“Atmiņas nākotnei” – ar tādu noskaņu rīkojam pasākumu 14. jūlijā plkst. 11. Dolē, Daugavas muzejā. Nav divu vienādu dzīves gājumu. Taču mūsu tautai (un ne tikai) ir laika periods 20. gs. vidū, kad ļoti daudzi dzīves gājumi iekrāsojas visiem vienādi asiņaini rūsainā, melni pelēkā krāsā.

 

Varētu jautāt, kāpēc to vajag vēlreiz celt gaismā, vai nav labāk aizmirst. Bet kā ar mūsu kopējo vēsturi? Mūsu bērni un bērnubērni ir tie, kuriem jādzird vēstures liecinieku piedzīvotais, jo tā ir īstā, patiesā tautas vēsture.

Arī man ir šādas atmiņas. Pastkarte no Sibīrijas sūtīta man ceturtā dzīves gadiņā. Tajā redzams ziemeļbriežu aizjūgs, zemās ragavās sēž zvērādu kažokā ietinies braucējs, visapkārt tundras sniegi un sniegi: “Meitiņ, gaidi mani, es jau braucu mājās, bet ceļš ir ļoti garš un ziemeļbrieži piekusuši.”

Es sagaidīju tēvu – man paveicās. Bet par vēsturi mēs nevarējām runāt. Iesākumā par visu es “izglītoju” skolotājus, un tas tēvam draudēja ar apcietināšanu, vēlāk viņš noslēdzās sevī un sadrūma par “zinātniskā komunisma uzvaras gājienu” manos uzskatos. Viņš nomira gadu pirms atmodas sākuma. Vai man nav par ko aizdomāties?

Un tā katram savs stāsts. Būsim kopā: dolenieši, Daugavas muzeja ļaudis, politiski represētie, nacionālie partizāni, pretošanās kustības dalībnieki, bijušie karavīri. Uzdziedāsim. Pasākumā piedalīsies VEF Kultūras pils vīru vokālais ansamblis. Īpaši tiek gaidīti jaunieši – mūsu vēstures mantinieki.

No Rīgas kursēs autobuss – 9.50 (Stacijas laukums, vecais pasts), iebraucot Salaspilī pie domes. Ieeja brīva, vēlams groziņš.

Pasākumu finansiāli atbalsta Salaspils novada dome; organizē Doles Atbalsta biedrība, Daugavas muzejs. Lielu atsaucību jūtam no bijušā Doles pagasta, kas ļoti cietis represijās, no tagadējā Ķekavas novada. Uz tikšanos Dolē!

 

LA.lv