Foto – Shutterstock

Lai skatiens būtu satriecošs
. 18 fakti par skropstu veselību un skaistumu 0

To, cik izteiksmīgs ir sievietes skatiens, lielā mērā nosaka skropstas. Šķiet, nekas cits neatliek kā samierināties ar to, ko daba devusi, bet izrādās – nekā! Skropstu veselība atkarīga no vairākiem faktoriem, un padarīt tās skaistākas patiesībā ir katra cilvēka spēkos.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”
Lasīt citas ziņas

Kā rūpēties par skropstām, stāsta skaistuma klīnikas “4. dimensija” dermatoloģe, triholoģe Jekaterina Pudova.

1. Skropstas mūžs, izrādās, ir tikai daži mēneši. Tāpat kā matu, arī skropstu attīstība notiek trīs fāzēs. Pirmā ir augšanas fāze (1 līdz 2 mēneši), kuras laikā mats barojas, aug un veidojas tā pigments. Otrajā fāzē (4 līdz 6 mēneši) skropsta kādu laiku paliek tāda, kāda izaugusi. Trešajā fāzē tā nobriest izkrišanai. Augšanas process beidzas jau pēc viena vai diviem mēnešiem, un tas ir iemesls, kāpēc skropstas nespēj izaugt garākas.

CITI ŠOBRĪD LASA

2. Uz augšējā plakstiņa ir 90 līdz 150 skropstas, uz apakšējā – 75 līdz 80.

3. Augšējās skropstas vidēji ir 8 līdz 12 mm garas, ieskaitot divus milimetrus garo saknīti zem ādas. Apakšējo skropstu garums – 6 līdz 8 mm.

4. Skropstu garumu un biezumu nosaka iedzimtība, kā arī cilvēka veselības stāvoklis, dzīvesveids un ārējās vides faktori.

5. Pateicoties zinātnieku pūliņiem, atklātas divas ķīmiski sintezētas vielas – prostamīdi bimatoprosts un latanoprosts, kas skropstu augšanas fāzi spēj paildzināt līdz trim mēnešiem, tādējādi ļaujot skropstām sasniegt pat 24 mm garumu. Taču konstatēts, ka šīs vielas daudziem ļaudīm izraisa alerģiju vai pigmentāciju acs varavīksnenē.

6. Šā iemesla dēļ zinātnieki pūlējās atrast citu nekaitīgu vielu, kas veicina skropstu augšanu. Un atklāja, ka līdzīga iedarbība ir Karību jūras koraļļa ekstraktam. Šobrīd to jau plaši izmanto skropstu augšanas serumu ražošanā.

7. Lai skropstas izaugtu kuplas un garas, tās jānodrošina arī ar A, B un E grupas vitamīniem, lipīdu un peptīdu kompleksu, arī cistīnu un arginīnu. Šim nolūkam noderīgs līdzeklis ir “Dzintara” balzams ar keratīnu skropstu un uzacu stiprināšanai.

8. Sen zināms līdzeklis, kas skropstas palīdz padarīt skaistākas, ir rīcineļļa. Nopietni pētījumi par tās iedarbību uz skropstu veselību gan nav veikti, bet nevar arī noliegt, ka taukskābes, ko satur rīcineļļa, spēj tās padarīt biezākas un izturīgākas (garākas gan ne). Rīcineļļu uz acīm nav ieteicams atstāt uz ilgu laiku, to kā kompresi jāpatur tikai īsu mirkli.

Reklāma
Reklāma

9. Jo cilvēkam vairāk gadu, jo skropstas kļūst smalkākas un samazinās arī to skaits. Ja 150 skropstu vietā vairs izaug tikai simts, padarīt skropstas biezākas vairs nepalīdzēs neviens kosmetoloģijas līdzeklis. Bet jebkurā vecumā var uzlabot esošo skropstu izskatu.

10. Pastiprinātu skropstu izkrišanu var veicināt arī alerģija uz kādu no ikdienā lietotajiem kosmētikas līdzekļiem – tušu, plakstiņu ēnām, līdzekli dekoratīvās kosmētikas noņemšanai. Ja rodas aizdomas, ka pie vainas ir kāds no tiem, tūdaļ jāpārstāj lietot un jāmeklē ārsta palīdzība.

11. Arī acu slimības, piemēram, blefarīts, var veicināt skropstu izkrišanu. Šī kaite mēdz piemeklēt cilvēkus ar pazeminātu imunitāti.

12. Arī paaugstināts stresa līmenis var veicināt skropstu un matu izkrišanu.

13. Lai skropstas saglabātu skaistas, jāpievērš uzmanība tam, ko baudāt ēdienreizēs. Uzturā noteikti jāiekļauj produkti, kas satur A un B vitamīnus – augu eļļu, cūkas un teļa aknas, krējumu un dārzeņus (tomātus, papriku, burkānus). Ne mazāk svarīgs ir vitamīns B2, kas atrodams piena produktos un gaļā. Tas sekmē skābekļa piekļūšanu ādas, nagu un matu šūnām. Veģetāriešiem uzturā noteikti jāiekļauj pupiņas, lēcas un rieksti, kas ir labs aminoskābju, mikroelementu un minerālvielu avots.

14. Viens no veidiem, kā skatienu padarīt īpaši efektīgu, ir mākslīgo skropstu pielīmēšana. Bet jāpatur prātā – šo procedūru drīkst uzticēt tikai zinošam speciālistam. Ja mākslīgās skropstas līmēs diletants, savas acis pakļaujat lielam riskam. Nepareizi pieaudzētas, tās var ne tikai sabojāt dabisko skropstu struktūru, bet arī izraisīt spēcīgu acu kairinājumu un pat iekaisumu.

15. Ja dabiskās skropstas ir trauslas, no mākslīgajām skropstām labāk atteikties, jo tās radīs papildu slodzi.

16. Pirms mākslīgo skropstu pielīmēšanas ieteicams veikt alerģijas testu, kaut pāris skropstas pielīmējot pie elkoņa bedrītes vai aiz auss. Ja kaut vienu skropstiņu pielīmēsiet pie plakstiņa un tā izraisīs alerģiju, pietūks viss plakstiņš, jo acu zonā alerģija izpaužas daudz intensīvāk.

17. Mākslīgo skropstu noņemšanu vislabāk veikt skaistumkopšanas salonā, nevis mājās. Tomēr vienalga būs jāsamierinās, ka liela daļa īsto skropstu tiks pazaudētas. Bet mazliet pacietības, un pāris nedēļu laikā izaugs jaunas.

18. Nepārslogojiet skropstas, ļaujiet tām ik pa laikam atpūsties gan no acu tušas un citiem kosmētikas līdzekļiem, gan mākslīgajām skropstām. Ja mākslīgās skropstas vēlaties pieaudzēt atkārtoti, pirms tam ievērojiet trīs līdz četru nedēļu pauzi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.