×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. augusts, 2015
Drukāt

Lai skola asociējas ar prieku (3)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Aktieris Andris Bulis piekritis palīdzēt sagādāt bērniem gaišas atmiņas par pirmo skolas dienu.

Drīz 1. septembris, taču ne visiem bērniem skolas sākums sagādā prieku līdzekļu trūkuma dēļ. Lai palīdzētu maznodrošināto ģimeņu bērniem sagatavoties skolai, Latvijas Bērnu fonds sācis labdarības akciju “Dāvā prieku skolā iet!”.

Palīdzību ģimenēm var sniegt līdz 31. augustam tirdzniecības centra “Galleria Riga” 5. stāvā. Te atvērta labdarības telpa, kur ikviens var ziedot bērniem skolai nepieciešamās lietas – mācību līdzekļus, apģērbu, kancelejas u. c. skolai nepieciešamās preces. Pieejama arī informācija, kādas lietas ģimenēm ir nepieciešamas visvairāk, kā arī vairāki stāsti par ģimenēm, kurām nepieciešams atbalsts.

Latvijas Bērnu fonda viceprezidente Vaira Vucāne sacīja: “Bērniem jājūtas labi, lai skola asociējas ar prieku. Vajadzību ir ļoti daudz, jo bērni aug, arī kancelejas preces nav mūžīgas. Pie mums vēršas daudzas ģimenes. Mēs tām palīdzam finansiāli, kā arī vedam mantas uz mājām.”

Akcijas atklāšanas pasākumā piedalījās vēl virkne citu pazīstamu cilvēku – aktieris Andris Bulis, mediju darbone Ieva Adamss, “Ghetto games” radītājs Raimonds Elbakjans un dūla Katrīna Puriņa. A. Bulis dalījās atmiņās par savām bailēm no mācībām: “Es joprojām naktīs mostos ar aukstiem sviedriem, sapņojot par atgriešanos 12. klasē, kad mani izsauc pie tāfeles. Man ir prieks palīdzēt kādam, kuram mācības patīk daudz vairāk nekā man.” Līdzīgi runāja arī R. Elbakjans, kuram mācības neesot bijušas pirmajā vietā: “Man nepatika mācīties, un man tās klades tik ātri nebeidzās. Bet, ja kādam mācības sagādā prieku, kāpēc nepalīdzēt?”

UZZIŅA

Bērniem 
nepieciešamās lietas:

* Rakstāmlietas (zīmuļi, pildspalvas, krāsainie zīmuļi, krītiņi, flomāsteri, korektori).

* Zīmēšanas papīrs, rūtiņu un līniju klades un burtnīcas, dienasgrāmatas.

* Skolas somas, sporta apavu somas.

* Penāļi, lineāli, cirkuļi, šķēres, zīmuļu asināmie, dzēšgumijas, līme, kalkulatori.

* Guašas krāsas, otas, plastilīns un tā piederumi.

* Apģērbs un apavi.

Aicina palīdzēt

Ģimene, kurai nepieciešama palīdzība

Tāda ir arī Kristīnes ģimene Olaines novadā. Kristīne pēc šķiršanās no vīra viena audzina četrus bērnus. Vīrs ģimeni pameta, kad māte gaidīja jaunāko meitu. Uz Kristīnes pleciem tika atstāti bērni un visas rūpes, arī dzīves vietas izveide. Māte ir ļoti centīga un par bērniem rūpējas nepārtraukti. Mazie bērni bieži slimo un daudz laika pavada ārstējoties. Tas viss prasa papildu līdzekļus, bet zāles ir dārgas. Par Kristīni ir labas atsauksmes no viņas darbavietas bērnudārza un vecākiem, kuru bērnus viņa aprūpē. Pašvaldības sociālais dienests ģimeni atbalsta – ir piešķirtas bezmaksas pusdienas skolā, apmaksāta auklīte, kas palīdz bērnus izvadāt uz pulciņiem un nodarbībām, kā arī sagaida no skolas. Bērnu uzvedība un sekmes ir labas. Viņi ar labiem rezultātiem piedalās arī mācību priekšmetu olimpiādēs un sporta sacensībās. Bērni ir skolas un klases sabiedriskās dzīves dalībnieki. Ģimene ir pieticīga, bet cenšas bērniem sniegt visu nepieciešamo, lai augtu un veidotos labi pilsoņi.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Lūdzu nebāziet mums šo “aktieri” Buli un bērnus arī nevajadzētu zombēt ar šādiem īpatņiem. Lai viņš sakārto savu galvu un tad zīmējas cilvēkiem. Nožēlojamais Krimas “zvaigznis”!

  2. “Aktieris Andris Bulis piekritis palīdzēt sagādāt bērniem gaišas atmiņas par pirmo skolas dienu.”
    —————————————————
    Andris ļoti centīgi atstrādā Krimas braucienu pasniedzot dāvaninas Latvijas bērniem Krievijas karoga izskatā. LAi dzīvo Putins un Krievijas Andri!

  3. Mjā, ļoti labi saptotu Kristīni, jo arī mani vīrs pameta ar četriem bērniem un piedevām biju pēc avārijas ar daudzām operācijām un ir vēl ko taisīt…. bet man neviens nepalīdzēja, jo pagasta pašvaldībai nebija naudas…. kūlos pati saviem spēkiem ar to minimumu ko valsts maksāja par bērniem un uzturlīdzekļus, jo bērnu tēvs nepalīdzēja un nepalīdz…

Draugiem Facebook Twitter Google+