×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. marts, 2014
Drukāt

Lai spīd un laistās! 8 padomi, kā nospodrināt misiņa traukus

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Padomju laika atmiņas

Man ir skaistas misiņa vāzes, saldumu šķīvji un bļodiņas. Daži trauki ir antīki, no pagājušā gadsimta sākuma. Nelietoju šos priekšmetus, jo sekcijā tie ir nomelnējuši, zaudējuši spīdumu. Veikalos meklēju tīrīšanas līdzekļus misiņam, bet atradu tikai zeltam, sudrabam un tēraudam. Vai misiņa priekšmetus var tīrīt ar sen zināmo pastu Skaidra? Kā panākt, lai tie atkal spīdētu? 
Natālija M. Jelgavā

Misiņa, vara un bronzas priekšmetus var notīrīt diezgan viegli, jo apsūbējums labi reaģē uz skābu vidi. Tas, cik daudz pūļu prasīs spodrināšana, atkarīgs, kādā vidē priekšmeti atradušies un cik ilgu laiku nav tīrīti. Mitrā telpā uz traukiem parādās ne tikai apsūbējums, bet arī zaļš aplikums, ar ko grūtāk tikt galā. Skaidra ir abrazīva pasta, kas uz priekšmetiem atstāj neglītas švīkas, un ar to traukus var tikai sabojāt.

Padomju laikos tīrīšanai izmantoja GOI (UJB) pastu zaļā krāsā (attēlā). Pulējot ar voiloka gabaliņu, iespējams iegūt perfektu spīdumu. Darbs nav viegls, bet rezultāts – teicams. Rīgā, tirgū Latgalīte un atsevišķos automobiļu un motociklu rezerves daļu veikaliņos, šo pastu joprojām var iegādāties (kilograms maksā vidēji 15 eiro). Bet nevar būt, ka mūsdienās, kad teju katru dienu cilvēks izgudro un atklāj kaut ko jaunu ikdienas atvieglošanai, nav radīts kāds efektīvs līdzeklis misiņa, vara un bronzas tīrīšanai! Šoreiz eksperimentējam, ar kādu līdzekli visvienkāršāk paveikt šo darbiņu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+