Kultūra
Mūzika

Lai svētki būtu droši0

Karīnas Miezājas foto

Jau nedēļas nogalē Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētki piedzīvos kulmināciju – daudzi tūkstoši dalībnieku piedalīsies deju lieluzvedumā “Māras zeme” (ģenerālmēģinājums ceturtdien, 5. jūlijā, plkst. 22 Daugavas stadionā un izrādes 6., 7. jūlijā) un svētdien, 8. jūlijā, – Noslēguma koncertā “Zvaigžņu ceļā” (ģenerālmēģinājums sestdien, 7. jūlijā).

Iepazīstinām ar svētku organizatoru ieteikumiem skatītājiem.

* Koncertu un pasākumu norises vietās jāierodas laikus: Daugavas stadionā – no plkst. 19; Mežaparka Lielajā estrādē uz Noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” ģenerālmēģinājumu 7. jūlijā – no plkst. 17, uz koncertu 8. jūlijā – no plkst. 16.

* Rūpīgi jāseko apsardzes un pārējo svētku nodrošināšanā iesaistīto darbinieku norādījumiem, jau laikus iepazīstoties ar informāciju par koncertu un izpētot norises vietas plānu.

* Lietus laikā ieteicams izmantot lietusmēteļus, jo lietussargus pasākumu norises vietās ienest būs aizliegts.

* Ja kas atrasts vai pazaudēts, jāvēršas informācijas centros, kuri darbosies lielākajās svētku norises vietās.

* Cilvēkiem ar kustību ierobežojumiem būs speciāls transports nokļūšanai līdz Mežaparka Lielajai estrādei ģenerālmēģinājumā un No­slēguma koncertā. Autobuss kursēs no sabiedriskā transporta pieturvietas “Viestura prospekts 97” (2., 11., 19., 24., 58. autobuss, 224. un 300. mikroautobuss) gan pirms koncerta, gan koncerta laikā, gan tam beidzoties.

* Uz koncertu norises vietām iesaka doties ar velosipēdu, kājām vai sabiedrisko transportu, personisko autotransportu novietojot citur pilsētā. Mežaparka Lielās estrādes un Daugavas stadiona tuvumā skatītāju personiskajiem transportlīdzekļiem autostāvvietu nebūs. Īpaši ierīkota apsargājama velonovietne būs Mežaparkā un pie Daugavas stadiona.

* Gan Mežaparka Lielajā estrādē, gan Daugavas stadionā drošības un koncerta mākslinieciskā risinājuma dēļ bērnu ratiņus nebūs iespējams novietot ejās. Tāpēc iesaka izvēlēties saliekamos ratiņu modeļus, kas aizņem mazāk vietas un ir novietojami zem sēdvietām. Daugavas stadionā ratus varēs atstāt tribīņu gaiteņos vai pie tribīnēm, netraucējot skatītāju kustībai.

* Svētku norises vietās nedrīkstēs ienest lietussargus, ēdienu un dzērienus (izņemot specializēto bērnu pārtiku), šaujamieročus, asus priekšmetus, pirotehniku, lāzerpildspalvas, bīstamas vielas un priekšmetus, alkoholiskos dzērienus un narkotiskās vielas, dzīvniekus (par servisa suņiem savlaicīgi jāinformē rīkotāji (info@dziesmusvetki.lv vai +371 67228985), liela izmēra somas, skeitborda dēļus un citus aktīvā sporta piederumus, foto, video aparatūras statīvus un pašbildēšanas statīvus/selfijstikus.

* Jebkurš dalībnieks vai skatītājs drīkst gan filmēt, gan fotografēt svētku norisi (bez statīviem), tomēr nedrīkst izmantot bezpilota lidaparātus jeb dronus.

LA.lv