×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
15. aprīlis, 2014
Drukāt

Lai svētku maltīte nesagādā vilšanos! Padomi produktu iegādē

Foto: Latvijas Valsts mežiFoto: Latvijas Valsts meži

Tuvojoties Lieldienām, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) atgādina – iegādājoties pārtikas produktus svētku galdam, olas krāsošanai un saldumus bērnu iepriecināšanai, jābūt vērīgiem.

Proti, jāseko līdzi informācijai preces marķējumā un jāpievērš uzmanība pārtikas produktu derīguma termiņam. Tāpat pārtikas tirgus uzraugs aicina iegādāties produktus pārdomāti, neveidojot lielus pārtikas uzkrājumus.

PVD norāda, ka svētkos viens no pirktākajiem pārtikas produktiem būs olas. To uzglabāšanas temperatūru un derīguma termiņu ražotājs norāda uz iepakojuma. Taču patērētājam ir tiesības atvērt iepakojumu un pārliecināties par olu izcelsmi, norāda dienestā.

Cipars uz olas norāda dējējvistu turēšanas metodi (0 – bioloģiskā ražošana, 1 – brīvā turēšana, 2 – turēšana kūtī, 3 – turēšana sprostos). Ar burtiem olas marķējumā norāda valsts kodu, kurā olas ražotas (Latvijai tas būs LV). Tāpat uz olas redzams putnu novietnei piešķirtais identifikācijas numurs (piemēram, 1234).

Nogādājot iegādātās olas mājās, pirkumu var uzglabāt ledusskapī vai ārpus tā – istabas temperatūrā, taču uzglabāšanas temperatūrai jābūt nemainīgai, jo temperatūras straujas svārstības var veicināt olu bojāšanos.

Krāsojot olas, PVD aicina izmantot jau ierastos augu valsts materiālus, piemēram, sīpolu mizas vai arī veikalos nopērkamās, Lieldienu olu krāsošanai paredzētās, pārtikas krāsvielas. Tad jāievēro preces marķējumā norādītā krāsas lietošanas instrukcija.

Tāpat iepērkoties uzmanība jāpievērš tirdzniecības vietas tīrībai un apstākļiem, kādos pārtikas produkti tiek uzglabāti. Ja nav pārliecības, ka tirdzniecības vietā ir atbilstoši higiēnas apstākļi un pārtikas produkti netiek uzglabāti atbilstošā temperatūrā, labāk doties uz citu tirdzniecības vietu.

PVD atzīmē: jāatceras, ka ātri bojājošos produktus – gaļu un tās produktus, pienu un tā produktus, zivis un to produktus, kā arī salātus un saldos ēdienus, konditorejas izstrādājumus ar krēmu un kulinārijas izstrādājumus gan veikalā, gan mājās jāuzglabā aukstumā no nulles līdz +6 grādiem pēc Celsija. Tāpat pārtikas produkti jāsargā no tiešiem saules stariem.

Par iespējamiem pārkāpumiem pārtikas tirdzniecības vietās, PVD ziņot, zvanot uz uzticības tālruni – automātisko atbildētāju 67027402. PVD saņemto informāciju sola pārbaudīt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+