Praktiski
Dārzs

Lai svētkus neizbojā lietus. Idejas, kā tikt pie savas nojumītes0

IKEA ASSET bankas foto

Diemžēl arī šogad jūnijs nelutina ar vasarīgiem apstākļiem. Kā nodrošināties, lai svētkus neizjauc negaidīta lietus šalts vai pat ilgstošas lietavas?

Ātri, ar nelielu piepūli un derēs arī citreiz
Ja pasākums plānots brīvā dabā, ļoti ērti izmantot saliekamās nojumes, ko paredzēts uzsliet gan līdzīgi kā saulessargus, gan izmantojot saliekamas sānu un griestu konstrukcijas. Nojumes bez sānu sienām (tikai jumta konstrukcija ar balstiem) izmaksā aptuveni no 50 eiro, bet nojumes ar trim un pat četrām sienām, sākot no 200 eiro. Salokāmajām nojumēm iespējams atsevišķi iegādāties papildu sienas un konstrukciju elementus, kas ļauj nojumes izmērus pēc vajadzības paplašināt. Izmaksas ir paprāvas, bet labums atmaksāsies ilgtermiņā. Jāpadomā tikai, kur šo konstrukciju uzglabāt.

Saviem spēkiem, bet lētāk
Dārza un būvniecības preču veikalos iegādājami arī visdažādākā izmēra dārza tenti. Te nu katrs saimnieks var izdomāt savu variantu, kā improvizēto jumtu stiprināt – veidot īpašu konstrukciju, uz kā tentu nostiprināt, vai arī par atbalstu izmantot līdzās esošo ēku sienas, lielākus kokus vai tml. Improvizējot ar vairākiem tentiem, dārzā iespējams izveidot pavisam ērtu, omulīgu un no lietus un vēja pasargātu svinību vietu. Turklāt šāds risinājums izmaksās lētāk nekā gatava nojume. 3×4 m liels tents maksā aptuveni 6–7 eiro.

Improvizējot ar to, kas pie rokas
Protams, svētkus nav ērti pavadīt, mēģinot no lietus paglābties zem rokā turēta lietussarga. Tomēr, ja visus lietussargus atvērtā veidā maksimāli tuvu citu citam nostiprina viena koka zaros, veidojas improvizēta un ļoti dekoratīva nojume, kas arī var palīdzēt neliela lietus gadījumā. Pie nosacījuma gan, ka nav liela vēja.

Tikai šoreiz
Ja paredzēts izbraukuma pasākums un nojume nepieciešama tikai konkrētajai svētku reizei, gan nojumes, gan teltis iespējams arī iznomāt. Piedāvājums ir gana plašs, lai izvēlētos sev piemērotāko risinājumu. Ir gan mazas (3×3 m), gan vidēja izmēra (5×5, 5×8 m) teltis ar jumtu un sānu sienām, gan zvaigznes veida teltis atraktīvām dārza ballītēm, kā arī saliekami angāri plašākām svinībām. Glaunākiem pasākumiem iznomātāji piedāvā arī telts grīdu konstrukcijas. Pieejami arī sildelementi, dārza mēbeles, gaismas objekti un dekoratīvs noformējums.
Izmaksas mazo telšu nomai no 50 eiro (līdz divām dienām). Sarežģītākiem pasūtījumiem jārēķinās arī ar papildu piegādes un uzstādīšanas izmaksām.

Galerijas nosaukums
LA.lv