×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
16. septembris, 2016
Drukāt

Lai taupītu naudu, slēgs Vecumnieku cietumu (3)

Foto - Ieslodzījumu vietu pārvaldeFoto - Ieslodzījumu vietu pārvalde

Lai taupītu naudu, slēgs Vecumnieku cietumu, vēsta Ieslodzījumu vietu pārvalde.

Tā kā pēdējo gadu laikā brīvības atņemšanas vietās būtiski samazinājies kopējais ieslodzīto skaits, lai nodrošinātu efektīvu, tiesisku un ekonomiski lietderīgu ieslodzījuma vietu darbību, nolemts 2017.gada 1.janvārī slēgt Vecumnieku cietumu, notiesātos pārvietojot uz Daugavgrīvas cietuma, Jēkabpils cietuma un Olaines cietuma atklātā cietuma nodaļām, bet ietaupītos valsts budžeta līdzekļus lietderīgi izmantot jaunizveidotā Olaines cietuma Atkarīgo centra uzturēšanai.

Ieslodzījuma vietu pārvalde veikusi notiesāto personu skaita dinamikas analīzi, it sevišķi attiecībā uz notiesātajiem, kuri brīvības atņemšanas sodu izcieš atklātā veida cietumos. Secināts, ka atklāto cietumu un atklāto cietumu nodaļu telpas netiek pilnībā aizpildītas. Vecumnieku cietums ir atklāta veida cietums ar maksimāli noteikto ieslodzīto skaita limitu – 49, bet faktiski tajā brīvības atņemšanas sodu izcieš tikai 31 notiesātais, skaidro pārvalde.

“Vecumnieku cietuma uzturēšanai Ieslodzījuma vietu pārvalde ik gadu izlieto 503 000 eiro, no tiem 417 898 eiro personāla atlīdzībai, bet 85 102 euro infrastruktūras uzturēšanai.

Vecumnieku cietuma personālam turpmākā darba un dienesta iespējas tiks piedāvātas Jelgavas un Olaines cietumos. Šobrīd Olaines cietumā ir vakantas 30 amatu vietas, bet Jelgavas cietumā – 7 amatu vietas. Patlaban Vecumnieku cietumam ir noteiktas 29 amata štata vietas.

Brīvības atņemšanas vietās samazinās kopējais ieslodzīto skaits. 2012.gada nogalē cietumos bija 6117 ieslodzīto, šā gada septembrī – 4202.

Vecumnieku atklātā veida cietums tika izveidots 1981.gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Labāk slēgtu saeimu, būtu da-a-a-udz lielāks ietaupījums un LABUMS, jo lielākie noziedznieki atrodas tieši tur!!!

  2. Un noziedzība Latvijā aug, zagļi, pedofīli, izvarotāji,slepkavas tiek palaisti ar aproci ap kāju brīvībā!Var tagad darīt visu ko grib , visiem ir cilvēktiesības arī slepkavām, tikai nav upuriem.

Draugiem Facebook Twitter Google+