×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
7. novembris, 2016
Drukāt

Socnodoklis no minimālās algas: “Lai tie lielie gudrīši atbrauc uz Līvāniem” (36)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Vents Armands Krauklis

Reģionālo attīstības centru apvienība vēstulē Ministru prezidentam Mārim Kučinskim un finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai pauž sa­traukumu par valdībā pieņemtajiem lēmumiem, kuri nākamgad stāsies spēkā un var pamudināt mazos reģionu uzņēmumus pārtraukt savu darbību. Vislielākās bažas raisa, ka sociālais nodoklis no minimālās algas likmes būs jāmaksā visiem tiem, kuri strādā uz nepilnu slodzi, un ka obligāti būs jāpāriet uz jaunākās paaudzes kases aparātiem.

Vents Armands Krauklis, Valkas novada domes priekšsēdētājs: “Es to visu vērtēju ļoti negatīvi. Visvairāk uztrauc, ka nav jau tā, ka tas viss nāk kā zibens spēriens no skaidrām debesīm. Par to jau bijušas diskusijas, ir runāts arī ar iepriekšējo finanšu ministru, diemžēl atsaucība nav sagaidīta. Mērķis it kā nav slikts – lai cilvēkiem uzkrātos lielāks pensijas kapitāls. Bet ka tikai nesagaidām pretēju efektu. Jo ļoti daudziem laukos un mazpilsētās ir nepilnas slodzes – ne tikai 0,5, bet arī 0,4 un pat 0,2. Mūsu pašvaldības institūcijās vien tādu cilvēku skaits sasniedz 12. Ko darīt pašvaldībām, ko darīt mazajiem uzņēmumiem? Gandrīz vai tā – vai nu kaut kā jāšmaucas, vai arī cilvēki ar nepilnām slodzēm jāatstāj bez darba. Bet ko nozīmē bez darba palikt pagastā vai mazpilsētā? Pusslodze vai pat 0,2 slodzes – arī tas ir liels atspaids. Ja cilvēkam ir māja, nekur prom neaizskries. Kā tad lai dzīvo? Un kāda cilvēkam būs pensija? Tas trakākais, ka viss sanāk kaut kā kopā, vienlaikus. Tikko mazie uzņēmumi nostādīti fakta priekšā, ka vairāk jāmaksā par elektrību, un še tev – jauns trieciens. Kam par to jādomā visvairāk? Protams, premjeram. Tāpēc arī manis vadītā Reģionālo attīstības centru apvienība viņam nosūtīja vēstuli, kurā uzsvērts, ka tieši paredzamās valdības reformas uzņēmējdarbības vides sakārtošanā var novest mazos uzņēmumus līdz slēgšanai.”

Andris Vaivods, Līvānu novada domes priekšsēdētājs: “Uzskatu, ka ziepes savārīja iepriekšējo valdību laikā. Ļoti slikti, ka bieži vien galvenais ir tas, ko saka padomnieki, tie gudrīši, kam patīk izzīst no pirksta. Vēl arvien valstī nav elastīgas pieejas! Arī šajā gadījumā ar sociālā nodokļa iekasēšanu no pilnas minimālās algas likmes un jaunākās paaudzes kases aparātu uzspiešanu gan lieliem uzņēmumiem, gan maziem tiek pierādīts, ka nespējam saimniekot elastīgi. Dzīve skaidri diktē, ka ir vajadzība pēc dažādības, ka ir nepieciešami izņēmumi, bet nav. Visu mēģina sasniegt ar vienu plašu vēzienu. Ko pašvaldībām un uzņēmumiem iesākt ar visām tām daudzajām nepilnajām slodzēm, ko darīt ar cilvēkiem, kuru darbs ir ļoti nepieciešams? Apkopējas, lietvedes, koncertmeistares, pastnieces, veikalnieces, kapu strādnieki, aprūpētājas… Lai tie lielie gudrīši atbrauc uz Līvāniem un nodemonstrē, kā tikt galā, lai nebūtu negatīvs rezultāts, kas, kā zināms, vienmēr ērcina cilvēkus un nenāk par labu ne pašvaldības, ne valsts tēlam.”

Normunds Štoferts, Kandavas novada domes priekšsēdētājs: “Kārtējo reizi viss līdz galam nav pārdomāts. Un neieklausās pašvaldību teiktajā. Mēs sakām skaidrā latviešu valodā – lietas vajag sakārtot. Vai tad tā ir sakārtošana, ja kaut ko mēģina pieņemt, neparedzot līdz galam, kādas var būt sekas. Valdība vēlas, lai valsts saņemtu vairāk nodokļos. Bet izskatās, ka atkal būs tā – gribējām kā labāk, iznāca kā vienmēr. Vai tad nepietiek ar skolotāju algu reformu? Kandavā ir Latvijas lielākā internātskola, valdība grib uzspiest internātskolu finansēšanu pašvaldībām. Grib ietaupīt, nepadomājot par sekām, par to, kas notiks ar bērniem. Ar mazajiem uzņēmumiem un sociālā nodokļa maksāšanu no minimālās algas likmes, lai gan cilvēki strādā uz nepilnu slodzi, nonāksim turpat – pie sliktāka rezultāta.”

Jānis Dimitrijevs, Viesītes novada domes priekšsēdētājs: “Mūsu pašvaldībā cietīs 25 cilvēki, mazie uzņēmumi, kam tā jau grūti, nonāks vēl lielākās grūtībās. Domājiet taču ar galvu!”

Pievienot komentāru

Komentāri (36)

 1. Valdiba dara visu iespejamo,lai tauta izniiktu.Kur veel lielaaku nepraatu,njemt soc.nodokli no minimaalas algas Absoluti pratu izkukojushi. Nevar pieriities cuukas pirms savas nospragsanas. Vejoni,kur tavas smadzenes,pleskavaa?Kapec tu pieljau sho bardaku,esi vovam devis solijumu,ka palidzesi iznicinaat valsti

 2. pirmsvēlēšanu cīņas sākušās : valdība pieņem absurdus, nepārdomātus , nepārbaudītus lēmumus un gudrie no pašvaldībām uz tā rēķina izsitīs sev kapitālu.

 3. tramps no šitiem izstājās……………….

 4. izkraukļojuši līvānus????????????????? maksāt minimālo sociālo, jāliek katram pašam par pienākumu, arī pabalstu saņēmējiem, Latvijā darba pietiek

 5. Sadodamies rociņās un dodamies uz gudrām valstīm. Jākāp no bedres ārā kāmēr var.

 6. pensijas gribēs? gribēs, punkts. Ēnu ekonomika trako…………

 7. Malacis Andri! Noorganizē Saeimai izbraukuma Līvānos.?

 8. Cenas pacelt/pielikt/izdrāzt/sapist visu? Tur jau valdību nevajag, jo katrs muļķis to māk. Iesaku sevis cienošiem Letiņiem vienkārši pamest Latviju, lai nebarotu tos kuiļus kas tur augšā rullē. Mēs jau tā esam pazemoti, kauns pat atzīties kur ir mana dzimtā zeme. Latvija nekādu lepnumu nenes un nenesīs vairs nekad! Ukraina-2 ļoti drīzumā

 9. Ar galvu mūsu gudrie prāti nedraudzējas nu nemaz. Bet mīlīši viņi jau nodokļus rēķina no savām algām, mūsu 150 gudrās galvas pa diviem darbiem saņem divas algas,bet mēs pa diviem, četriem darbiem tikai vienu. Jauki, vai ne, un vēl vienu antropologi var teikt ,ka mūsu deputātiem ir zemākās algas Eiropā kauns,kauns,kauns…..

 10. Laikam jau arī pie mums Atbildēt

  Steigšus vajadzīgs Tramps!

 11. Jautājiet Barčas k-dzei, jeb kā viņu tur sauc. Ja nevari nomaksāt nodokļus, neesi nekāds uzņēmējs. Jautājumi ir?

  • Tādi kā viņa tur sēž bariem! Saprāta maz, realitātes izpratnes nav, augstprātības un naudaskāres- pārpārēm!

 12. Valdībai galvenais ir paaugstināt savas algas uz mazo uzņēmēju rēķina. Kauns ka tāda valdība ir Latvijā . Iedot viņiem to mazo algu, viņi vienu dienu neizdzīvotu un skrietu uz Saimu lai aizdod

 13. Lauku skolās viens un tas pats skolotājs braukā pa piecām skolām, jo viņam ir, piemēram, fiziķa dilpoms. Tad ko viņš tālāk darīs???lauku pašvaldībās sēž ka
  trā pa pusslodzes darbiniekam…. Ko šīs idejas autori grasās darīt ar šīm bezdarbnieku masām? No kādas naudas maksās viņiem pabalstus? Nodokļi jau no viņiem neienāks vairs nekādi….

 14. Kā var maksāt nodokli no tā, kas nemaz nav nopelnīts??? Kur tad lai to naudu ņem??? Tam, kas šo izdomāja, smadzeņu vietā hemoroīdi!

 15. ir gadījies ” caur profesionālām asociācijām” piedalíties diskusijās ar šiem ministriju darboņiem likumizstrādes procesā. Ir tā, ka šie pat nesaprot, kā dzívē apspriežamā lieta izskatās un darbojas. Bet lēmumus un noteikumus pieņem vízdegunīgā augstpratibā. Tad ir tāpat, ja daltoniķis spriedeletu kaut ko par krāsām- beigās pieņemot likumu, ka kaut kam jābút zaļam, kaut gan – ístenībā tas ir sarkans

 16. ..teksta sãkumã miněts par to ka tas varětu bút labi lai cilvêkiem uzkrãtus lielãkas pensijas…kas tie par suńa murgiem…nebûs nekãda pensijas uzkrãjuma, jo notiks tas pats kas notika ar iepriekšêjo VISU pensijas fondu 970mlj.latu!!!-kur tos lika “gudrã valdïba”-da vienkãrši uzdãvinãja-atdeva PAREX bankas glãbšanai no bankrota pie fin.krîzes 2008.gadã…LÛK KUR PALIKA VISA IEPRIEKŠÊJÃ UZKRÃJUMA pensijas nauda..

 17. Ko var saprast uz kurieni ejam ja pat asv var šovmens būt par prezidentu?

 18. Esmu dežurante ( + kaudze ar dažādiem paralēliem darbiem, piemēram ES paku dalīšana trūcīgajiem, par ko atalgojums nepienākas) sociālā novirziena pašvaldības iestādē. Pusslodzes darbs ar pusi no minimālās algas. Būtu pilna slodze, būtu minimālā alga, tā ka tas lietas būtību daudz nemaina. Vnk te, laukos, tas “klientu” loks nav tik liels, lai darba vietā atrastos pilnu darba dienu no 10-18. Tieši šodien man priekšniece par šo ieminējās, lai padomāju ko un kā varētu mainīt.. un pat pieļāva domu,ka šī darba vieta varētu tikt likvidēta.. Patiesībā esmu diezgan šokēta…Tagad esot jāgaida zvans no Domes un jāuzklausa viņu vērtējums un risinājums..

 19. Vaivoda kungs minēja vienu ļoti būtisku faktu Latvijas valsts attīstībā,(iepriekšējās valdības). Tieši tā Vaivoda kungs,jau no neatkarības atgūšanas pie vadības grožiem ir bijušie komunistiskās partijas biedri,kas akli pildīja Maskavas biedru pavēles,tiekot palaisti savā vaļā kā teļi nespēja neko citu arī izdarīt kā vien turpinot saulaino ceļu pretī komunismam. Tad kad biedri kuri nu tagad sauc sevi par kungiem saprata ka nu ir dziļās auzās,metās meklēt jaunus saimniekus kas pateiks kas un kā jadara. Nu saimnieki nelika uz sevi gaidīt, luk jums nabadzņi naudiņa tik cik vajag,gan jau velāk tiksim galā. Protams jaunie kungi bezgala laimīgi,nebūs jalauza galva,un vēl par to samaksās. Tā sākās lielais naudas dalīšanas laiks,tā vietā lai attīstītu ražošanu,kungi attīstījā shēmu inženēriju,ar kuras palīdzibu varējas apčakarēt pat sainiekus kas vēl nenojauta cik glumi ir šie jaunizceptie kungi. Nu un pienacis ir apskaidrības laiks,esam tur kur esam,jebšu vienkaršāk sakot dir..ā. Ražošanas valstī ir tik cik ir, kā pagājušā gadsimta sākumā viena sīka rūpnīca un pārdesmit sīku žīdu bodītes,bet nodokļus gribam ievākt ka no megarūpnicām,jo izpriecām naudiņas aptrūkstas kungiem,saimnieki sāk prasīt atpakaļ. Nu un patreizējā kompartijas kungu brigāde kas pietupuši pie valsts grožiem skaidri saprot ir pēdējais brīdis vēl ko pagrābt no pīrāga drupačām, un nu tad laizties prom uz saimniek zemi. Tā ka biedri Vaivod nelejat te gaužas asaras tā ka jums rūp kas notiek ar Līvānu ļaudīm. Sakopt Līvānus par eiropas naudu un saņem slavinajumus par to,nav mākslas darbs,to jebkurš izdarīs,plus vēl tumšo darījumu naudiņa kas atlec no shēmu inženērijas

 20. Piekrītu, jo tā ir vislielākā muļķība, ko valdība varēja izdomāt. Manuprāt ”minimālā alga” izsaka visu. No minimālās algas vispār nevajadzētu nodokļus atvilkt, jo tā ir ”MINIMĀLĀ” iedodiet kādam tur augšā šo algu, atvelciet godīgi nodokļus un liekat godīgi samaksāt par visu…dzīvokli, elektrību, komunāliem pakalpojumiem u.t.t un vēl izdzīvot……..un tad paskatīsimies, ko viņi teiks par minimālo algu!!!

  • Strādāju skolā kā tehniskā darbiniece man ,personīgi, minimālā alga ir uz papīra,reāli uz rokas man sanāk 314eur ar visu to,ka man ir viens apgādājamais!Maksājumi jāmaksā,teikšu godīgi,ja man nebūtu otra pusīte,kas pelna,tad es ar saviem 3 bērniem atrastos mežā zem eglītes,jo komunālos,elektrību,gāzi utt.,es samaksāt nevarētu!

 21. Ar muļķiem nav jēgas strīdēties. Viņi jau tālāk par Rīgu nav bijuši.

 22. Un tomēr jautājums! Kas tas pa uzņēmumu ar 0.2 vai 0.4 slodzēm? Es tādā gadījumā kā īpašnieks pastrādātu kādu stundu vairāk nevis imitētu šādu nodarbinātību. Un jebkurā gadījumā tādiem uzņēmumiem nav nākotnes. Tas nav nopietni. Vai nu tad pašnodarbinātais, ğimenes pasākums: bet ne jau nopietns uzņēmums.

  • Es nodarbojos ar māju apsaimniekošanu…uz doto brīdi pie manis strādā 30 cilvēki…pēc Jaunā gada būšu spiest atlaist no darba 7 sētniekus. kuri apkopj savas mazās mājas un par to saņem mazāk par minimālo. Šie cilvēki papildinās bezdarbnieku rindas un valstij būs no tā ļoti liels ieguvums…vemt gribās, ka jāatlaiž strādnieki no darba mūsu gudrās valdības dēļ…..mans uzņēmums strādā jau 14 gadi un tas ir pirmais gadījums, kad es būšu spiest tā rīkoties….

  • Mīļais, tev nav uzņēmums.

  • Luni, cilvēki strādā un nopelna kā māk. Nopietni vai nenopietni, ja tas palīdz uzturēt ģimenes, tad labāk tā, nevis sēdēt pie tv un bezdēt dīvānā. Nolaidies no kosmosa, gudriniek!

  • Lūdzu paskaidrojiet, kā lauku viesu namā, kur vasarā darbs nav padarāms pat 6 darbiniekiem, ziemā nodrošināt slodzi. Istabene, kas vasarā raujas sviedros, ziemā atnāk uz pāris nedēļas nogalēm. Atbrauciet, pamāciet, kā nodrošināt pilnu slodzi novembrī, februārī, martā!

  • Sem, dikti jau aprobežots uzņēmējs tu esi, ja tev nav izpratnes par darbu dažādību. Apkopēja var nezināt augu laistīšanu un mēslošanu saimniecībā, santehniķis var nezināt grāmatveža darbu, mārketinga un reklāmas atbildīgais veselības problēmu dēl var nevarēt tīrīt sniegu, firmas vadītājs var neprast ielikt jaunām durvīm slēdzeni uut.

 23. Valdībai maz sakara ar reālo dzīvi. Uz jautājumu – ko darīt invalīdei, kura nespēj strādāt pilnu slodzi? – atbildēt nespēj…

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kurš viņu vilks?

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pagaidām nav komentējis, vai gatavojas atkārtoti kandidēt uz amatu, tomēr šobrīd politiskais noskaņojums viņam nav labvēlīgs. Neviena no partijām nav paudusi pārliecinošu atbalstu Vējoņa kandidatūrai, un teju vienīgā prezidenta cerība ir Zaļo un zemnieku savienība, taču ar šīm balsīm var izrādīties par maz.

Kuru no šiem jūs gribētu par Valsts prezidentu?
Draugiem Facebook Twitter Google+