Praktiski
Mājas

Lai tīrs pagrabs ar dabiskiem līdzekļiem 0

Foto-Fotolia

Garāža un pagrabs jākopj tāpat kā virtuve un guļamistaba. Kā to izdarīt, izmantojot dabiskus līdzekļus?

Pagraba un garāžas sienas un grīda parasti uzņem dažādas nepatīkamas smakas, tajās bieži ieperinās pelējuma sēne. Lai to novērstu, pagatavo maisījumu, ar ko var diezgan efektīvi apstrādāt betona sienas un grīdu. Šķīdumam ņem 1,9 l ūdens, 2 tases karsta etiķa, 1 tasi citrona sulas un 2 tējkarotes tējaskoka ēteriskās eļļas. To ielej lielā spainī, iemērc grīdas birsti, izspiež lieko šķidrumu un slauka sienas no augšas uz leju. Pēc tam mazgā grīdu. Ja telpā ir logi, tos atver un ļauj vismaz dažas stundas žūt.

Lai kontrolētu lieko mitrumu pagrabā, telpā novieto pāris bļodu ar kokoglēm (grila kokogļu briketes nederēs). Ja kokogles nav pieejamas, derēs arī kaķu tualetes maisījums.

Garāžā uz grīdas palaikam rodas eļļas traipi. Lai atbrīvotos no tiem un nepatīkamās smakas, var izmantot diezgan oriģinālu līdzekli. Tā pagatavošanai nepieciešamas 2 tases kaķu tualetes maisījuma, ½ tases dzeramās sodas un 8 pilieni eikalipta vai piparmētru ēteriskās eļļas. Visas sastāvdaļas samaisa nelielā spainī. Maisījumu uzkaisa uz eļļas traipa un atstāj uz 2–3 dienām, pēc tam savāc un noslauka.

Saistītie raksti
LA.lv