Mobilā versija
Brīdinājums +4.2°C
Otīlija, Iveta
Otrdiena, 12. decembris, 2017
12. marts, 2014
Drukāt

Lai tulpes krāšņi zied
. Seši selekcionāra padomi

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Sīpolu uzglabāšana

Foto – LETA/EPA

Tulpes – pavasara vēstneses. Simtiem nokrāsās, spurainas, bārkšainas, starainas, vienkāršas vai pildītas – tās priecē ne tikai acis, bet arī sirdi. Kā rīkoties, lai ik gadu pavasarī dobē uzplauktu veselīgi, krāšņi ziedi, padomu sniedz tulpju selekcionārs JURIS EGLE no Grobiņas, kurš savā mūžā radījis aptuveni 760 tulpju šķirnes. Ik gadu viņa dārzā uzplaukst vismaz desmit jauni tulpju hibrīdi.

Viens no vissvarīgākajiem posmiem ir tulpju sīpolu uzglabāšana. Ja ar tulpju audzēšanu (arī hiacinšu, sīpolīrisu u. c.) vēlaties nodarboties nopietni, sīpoli katru vasaru ir jāizrok. Jānomazgā ar ūdens strūklu, pēc tam, izklātiem plānā kārtā noliktavā vai kādā telpā, tiem vismaz trīs diennaktis jāļauj apžūt.

Lai pavasarī tulpes skaisti ziedētu un labi vairotos, noliktavā vai telpā, kurā sīpolus uzglabā, no 20. līdz 25. augustam temperatūrai jābūt + 25 grādiem, līdz 1. oktobrim – + 20, pēc 1. oktobra – + 18 grādiem. Turklāt telpā jābūt labai ventilācijai, tajā nedrīkst iekļūt žurkas un peles, jābūt iespējai regulēt temperatūru un mitrumu.

Puķu mīļotāji, kuri tulpes audzē nelielās platībās, to sīpolus var glabāt kartona kārbā, kurā ventilācijai sadurti caurumi. Paturiet prātā – sīpolus nedrīkst ilgi turēt atklātā saulē.

Uzglabāšanas laikā vismaz divas reizes tulpju sīpoli jāizšķiro un jāizlasa puvušie.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+