×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
5. jūnijs, 2015
Drukāt

Ko pašvaldību vadītāji sagaida no jaunievēlētā Valsts prezidenta? (4)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Raimonds Vējonis

Jānis Baiks, Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs (“Valmierai un Vidzemei”): “Mēs uz Vējoņa kungu paļaujamies kā ļoti profesionālu cilvēku, kas lieliski pārzina Latvijas situāciju, kam ir gan zināšanas, gan liela praktiskā darba pieredze. Mēs kā senas rūpniecības pilsētas pārstāvji sagaidām, ka viņš prezidenta amatā lielāku uzmanību pievērsīs rūpniecības attīstībai, jo Latvijas perspektīva bez industrijas nav iedomājama. Novēlam valstisku domāšanu un mērķtiecīgu darbu.”

 

Astrīda Harju, Apes novada domes priekšsēdētāja (“Vienotība”): “Esmūsu kandidātiem Egilam Levitam un Raimondam Vējonim, domājot par to, kas viņus sagaidīs ievēlēšanas gadījumā, vēlēšanu dienā domās raidīju vienkāršu latvisku gudrību – ja iestājas par lietu un deg par to, iecerēto var sasniegt. Tagad jaunievēlētajam prezidentam šos vārdus saku ar divkāršu spēku. Tikai ar piebildi – Latvijas reģionus pa īstam var atbalstīt tikai tad, ja sirds pieder Latvijas laukiem. Lai strādā, lai veicas! Lai atceras laiku, kad vides ministra amatā enerģiski iestājās par pamatprincipu – tīra Baltijas jūra, saprotoši rūpējoties par pilsētu un pagastu ūdenssaimniecības projektiem. Mūsu novada teritorija ir astotā lielākā Vidzemē, tā ir ļoti izstiepta, attālumi lieli, ūdenssaimniecības projekta trešā kārta palika nepabeigta. Zinu, ka arī daudzām citām pašvaldībām šie projekti nav līdz galam īstenoti, tāpēc ceru, ka prezidents gan tiešā, gan pārnestā nozīmē strādās ar domu, ka vide sākas no katras sētas. Mazajai Latvijas valstij tas ir ļoti būtiski, jo daudzi dzīves lauciņi joprojām nav sakārtoti un prasa sasprindzināt spēkus.”

 

Aivars Mucenieks, Ventspilsnovada domes priekšsēdētājs (ZZS): “Tā kā Vējoņa kungs mūsu pašvaldībai ir pārbaudīts cilvēks, es kā reģiona cilvēks sagaidu, ka viņš Valsts prezidenta amatā īpaši stingri iestāsies par reģionu attīstībai tik ļoti svarīgo patiesību, ka Rīga un Pierīga vēl nav visa Latvija. Tūliņ pēc ievēlēšanas Vējonis runāja par tādām sava darba prioritātēm kā valsts iekšējā un ārējā drošība, NATO klātbūtnes pastiprināšana Latvijas un Baltijas reģionā un valsts robežas stiprināšana. Bet pašvaldībām ir ļoti svarīgi, lai tas viss tiktu darīts kopsakarā ar investīciju piesaistīšanu, ar visas valsts teritorijas vienmērīgu attīstību, ar reģionu lomas uzsvaru. Ceru, ka prezidentam spēka pietiks. Pārliecību par to dod gan paveiktais divos ministra amatos, gan izturība garajā vēlēšanu dienā, kas pēc garajām un saspringtajām stundām Saeimā beidzās ar dalību televīzijas raidījumā, kur uzreiz nonāca jautājumu krustugunīs un noturējās ļoti braši. Tā arī visus četrus gadus – lai turas braši!”

 

Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs (“Saskaņas centrs”): “Ļoti vēlos, lai Vējoņa kungs prezidenta amatā sevi pierādītu kā neatkarīgs valstsvīrs, ar savu stingru viedokli un stingru stāju. Lai viņš vienmēr paturētu prātā to, kas Latvijas valstij visvairāk vajadzīgs. Iespaids par viņu ļoti labs. Atliek tikai novēlēt, lai pietiek spēka strādāt Latvijas attīstības labā.”

 

Maruta Plivda, Preiļu novada domes priekšsēdētāja (“Latgales partija”): “Mums ir ļoti lielas cerības, ka Vējoņa kungs visu to, ko solīja savā ievēlēšanas dienā Saeimā un televīzijā, centīsies arī izpildīt. Tajā dienā bija mana dēla dzimšanas diena, simboliski to saistu ar jaunas politikas dzimšanu, kas būs atbildīgāka. Prezidentam jātiecas uz to, lai katrs justos piederīgs Latvijai un būtu valsts patriots. Lai mēs visi būtu daudz vienotāki, tad arī valsts attīstība kļūs vienmērīgāka.”

 

Guntis Libeks, Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs (“Vienotība”): “Es negribu, lai viņš būtu mans prezidents, es vēlos, lai viņš būtu manas valsts prezidents un cienīgi to pārstāvētu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Beidzot sagaidīsim obligāto veselības apdrošināšanu arī Latvijā?

  2. ES valstī Latvijā-nevis “Vienotības”,bet Eiropas nodokļus!

  3. bērniņu lūgumi Ziemassvētku vecītim !

  4. Visai būtiski-=visās ziņās BŪTISKI- Varbūt RIEBEKLĪBI!

Draugiem Facebook Twitter Google+