×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. jūlijs, 2017
Drukāt

Vija Beinerte: Lai upe mani nes (12)

Foto - Valts Kleins, © 2016Foto - Valts Kleins, © 2016

Man ļoti nepatīk steigties. Un kavēt nepatīk. Tāpēc man ir plānotājs, kur ierakstu visu, kas jāpagūst. Protams, tas nenozīmē, ka nekad nesteidzos, tomēr plāns palīdz. Un tad man patīk uzzīmēt zvaigznīti (tieši tā – uzzīmēt zvaigznīti jeb sniegpārsliņu nevis ievilkt ķeksīti) pie katra īstenotā punkta.

Pagājušajā nedēļā darbu bija sakritis īpaši daudz, turklāt tādu, kas veicami nevis vienatnē, bet ar vairākām iesaistītām personām un sarežģītu loģistiku. Atviegloti uzelpoju, kad visu izdevās saskaņot un salikt secīgi. Un tad pēkšņi kāda svarīga tikšanās tika atcelta. Labi, ka ne pēdējā brīdī. Un labi, ka man bija rezerves plāns. Izstāstu situāciju, vienojamies. Uzelpoju vēlreiz. No rīta īsziņa: tikšanās iespējama, tikai nevis pirmdien, bet trešdien, un nevis šajā, bet nākamajā nedēļā. Kad stundas laikā izjuka vēl viens rezerves plāns, sapratu, ka man ir trīs iespējas: sākt drudžaini rosīties, krist izmisumā vai censties elpot pēc iespējas dziļi. Un atcerēties ezīti, kas, apmaldījies miglā, plunkš! – iekrita upē.

“Esmu upē!” ar šausmām atskārta Ezītis. Un sāka kulties ar ķepām. Iznirstot joprojām bija tumšs un Ezītis pat nezināja, kur ir krasts. “Lai upe pati mani nes!” viņš nolēma, cik vien var dziļi ievilka elpu un ļāvās straumei nesams. Upe čabināja niedres, burbuļoja krāces, un Ezītis juta, ka ir caurcaurēm izmircis un tūlīt noslīks. Pēkšņi kāds pieskārās viņa pakaļējai ķepai. – Atvainojiet, – kāds teica bez skaņas, – kas jūs esat un kā šeit nokļuvāt? – Es esmu Ezītis, – Ezītis arī atbildēja bez skaņas. – Es iekritu upē. – Tad sēdieties man mugurā, – bez skaņas teica kāds. – Es izvedīšu jūs krastā. Ezītis uzsēdās kādam šaurajā un slidenajā mugurā un pēc brīža jau bija krastā. – Paldies! – viņš skaļi pateica. – Nav par ko! – kāds, ko Ezītis pat neredzēja, bez skaņas atbildēja un pazuda viļņos. “Re, kāds gadījums,” nopurinoties domāja Ezītis, “vai tad kāds ticēs?!” Un aizsteberēja miglā.

Lai upe mani nes, nodomāju. Un pēkšņi atcerējos, ka ir vēl kāds variants, plāns “D”, teiksim. Maz ticams, bet tomēr. Piezvanīju. Jā! – skanēja atbilde. Kad satikāmies, sapratu, ka nejaušību nav. Mana sarunu biedra stāsts nedrīkstēja palikt neizstāstīts. Taču, nenobrukuši pirmie trīs, es nebūtu viņam piezvanījusi.

Tomēr arī tas vēl nav viss. Pagājušajā nedēļā izjuka arī cita mana darba trīs plānotie varianti. Es nejautāju, vai nav tā kā par daudz vienai nedēļai, vienkārši ievilku elpu un ļāvos upei nesama. Un notika tas, par ko varu vien apbrīnā un pateicība teikt: re, kāds gadījums, gandrīz neticams.

Vai tas nozīmē, ka darbi nav jāplāno? Nebūt ne. Tikai nav jākrīt panikā, ja kas nenotiek, kā gribēts. Ir jābūt mērķim un jābūt paļāvībai.

Bailes, panika, depresija iestājas brīdī, kad zūd paļāvība uz To, kas visu redz. Bet ja tu pieņem to, ko nespēj grozīt, un saki: esmu darījis visu, kas manos spēkos, pārējais – tava vaļa un ziņa, – iestājas miers. Un – rodas risinājums. It kā pats no sevis.

Šīs nedēļas nogalē astoņi cilvēki kāps Monblānā, lai uzveiktu vēzi. Ne jau retinātais kalnu gaiss viņus dziedinās, kaut gan tas arī. Bailes, slimības, nāve – tas viss ir mūsu prātā. Ticība, spēks un dzīvība – mūsu sirdī.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Es pēdējos gadus tieši tā arī dzīvoju. Un reāli ”atveras” tas, kas neatvērtos, ja vēlētos tikai to vienu. Jo vēlies (izdarīt, sasniegt utt) tikai to, ko zini, bet… ir tik daudz cita, kas gaida, par ko nezini!!! Vispār – BEZ STRESA. Ja agrāk, kad kaut kas nesanāca kā gribēju, kritu panikā, raudāju, centos… tagad vispār vairs neko nedaru, jo – ja kaut kas TAS nesanāk, tad tam NAV jāsanāk. Ir jāsanāk kaut kam, ko nemaz nezini. Esmu atklājusi ka tieši tā tas strādā un vienkārši, nedomājot par to, nedarot īpaši neko, vai sākot darīt kaut ko citu, viss pats no sevis atrisinās, kaut kas parādās, kaut kas piedāvājas un notiek… Dīvaini. Bet forši. Vispār tas ir… tāds ”fatālisks” dzīves stils, bet …tas strādā. Bez stresa, viss notiek. Bet viss sākas ar ideju, jebkurā gadījumā, un aktivitāti, ne jau neko nedarot vispār. Ir jābūt kādam mērķim, bet tikai vajag ”atlaist” ieplānoto izpildījumu…

 2. it kā viss ir skaidrs, bet kad pienāk tāds brīdis, viss pēkšņi aizmirstas…

 3. Vai tu, mazp!$ānu cūka, prastos neapgānīt ikkatru labāku pastāstu ar savu kūpošo kluci?

 4. No e-padomiem:
  “Neskrien Dievam pa priekšu.
  Ļauj Viņam vadīt tavus soļus.
  Viņam ir savi plāni.
  Viņam ir savs laiks.Dieva pulkstenis nekad nesteidzas un arī nekad nekavē.
  Viss notiek pareizajā laikā.”

 5. Skaists stāsts

 6. Cik sho lapu atceros, tik arii taada pati arii tad taa V.B. bilde…
  Uz vietas staav taa straume vai arii cnk… pie fotografa vairs negrib pati iet?
  ….
  :)))?

 7. tad ta lielisks padoms: Atbildēt

  “ļaujieties lai nes !”
  Valsts ekonomiski iet pa burbuli – “ļaujieties lai nes !”

 8. dziive ir speele un arii skola.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+