×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
10. marts, 2015
Drukāt

Kādai būtu jābūt valsts pirmajai amatpersonai? “LA” lasītāju aptauja (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Mārīte Liepiņa Ķekavas novadā: “Par Valsts prezidenta kandidātiem runājot, jāatzīst – tāpat kā nav ideālu cilvēku, nav arī ideāla pretendenta uz šo amatu. Nav svarīgs staltais augums un glauna frizūra, galvenais, lai būtu sapratne par ekonomiku, par valsti un vēlme strādāt tās labā.”

Baņuta Osīte Augšlīgatnē: “Tagadējais Valsts prezidents, manuprāt, ir pārāk neizlēmīgs, nedrošs, un arī vecums par lielu, tāpēc izpratne par sabiedrību nav adekvāta mūsdienām. Valsts prezidentam jābūt inteliģentam, ar labu stāju, jāprot vairākas svešvalodas. Pašlaik mūsu valstī pie varas večuki (stagnāti) – gan prezidents, gan Ministru prezidente. Kauns skatīties, kad uzstājas televīzijā. Šim amatam vairāk piemērota Sandra Kalniete, Inese Vaidere, Krišjānis Kariņš, Jānis Kažocinš vai Roberts Zīle.”

Atis Rukšāns, Zemessardzes veterāns Sējas novadā: “Par prezidentu, manuprāt, cienīga kļūt gan Sandra Kalniete, gan Egils Levits. “Tīra” biogrāfija, labas zināšanas starptautiskajās attiecībās, diplomātiska darba pieredze – tās ir īpašības, kurām jāpiemīt jebkuram Valsts prezidenta amata kandidātam.”

Gunārs Lauks Rīgā: “Kādam jābūt prezidentam? Augstākā juridiskā, ekonomiskā vai inženierzinātņu izglītība. Obligāti vairākas svešvalodas. Stāja. Prasme izteikties. Stingra nostāja katrā jautājumā. Nedrīkst būt saistīts ar oligarhiem. Jābūt politiski tīram, lai nav klaiņojis pa partijām. Jāzina Latvijas vēsture, lai abas okupācijas nebūtu brīnums. Lai varam ar savu prezidentu lepoties.”

Kārlis Ozols Rēzeknē: “Visām partijām jādara zināmi izvirzītie savi kandidāti. Kandidāti izstrādā savu darbības plānu, ko izskata Saeimas sēdē, kurā nobalso, kurus virza uz vēlēšanām. Līdz jūnijam kandidāti uzstājas LTV. Tā būs komunikācija ar sabiedrību, kas dzirdēs pretendenta izteiksmes spējas un darbības programmu. Un nebūs vairs nekādas pagrīdes, nekādu pārsteigumu un, cerams, arī kauna par prezidentu.”

Valdis Rīgā: “Man nebūtu nekādu citu prasību vai ieteikumu nākamajam prezidentam, ja vien viņš iestātos par Saeimā jau sen pieņemto okupācijas deklarācijas izpildi. Deklarācija pieņemta, bet netiek īstenota dzīvē.”

Gunārs Veide Rīgā: “Lai prezidentu izraugās visu 119 pašvaldību domju priekšsēdētāji! Katrs ierakstītā vēstulē nosūta Centrālajai vēlēšanu komisijai savu kandidātu. Kāpēc pašvaldību vadītāji? Tāpēc, ka viņi tautai tuvāki nekā Saeimas simts gudrās galvas. Nav vajadzīgi pensionāri, tiem nav nekāda lielā interese par nākotni.”

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Tikai vairs nekādus Bērziņus! Kauns klausīties un skatīties uz viņu.Tas pats attiecas uz premjeri.

 2. Paskatījos internetā ziņas par Egilu Levitu – iespaidīgi, ar tādu prezidentu varētu lepoties. Tagad diemžēl jākaunas gandrīz ik reiz, kad kājbērziņš paver muti. Pie tam viņš šajos četros prezidentūras gados neko nav iemācījies – izsakās tik pat nesaprotami, žesti vienmēr atgrūdoši, aktuālās situācijas nekomentē /vecuma snauda, vai?/. Tagad paklausoties Zatleru, vienkārši prieks – cilvēks sevi pilnveidojis, izsakās skaidri, nepārprotami. Tā vajadzēja izaugt Bērziņam, bet … Šodien Latvijas Radio bija saruna ar Levitu – visu cieņu. Atbildes skaidras un precīzas, nekādas laipošanas un izvairīšanās. Bija patīkami klausīties. Ceru, ka deputātiem pietiks veselā saprāta ievēlēt tieši Levitu. Kaut gan ZZS, SC un NSL diez vai vēlētos gudru un izlēmīgu prezidentu…

  • Es domāju ,ka prezidentam vajadzētu būt no pašu Latviešu tautas ,jo tā jau visu laiku klausāmies –
   FISKĀLAIS DEFICĪTS , FISKĀLĀ DISCIPLĪNA . . . Ar ko leposimies ? Mums ir vajadzīgs prezidents
   Latvijai ,kāds bija Kārlis Ulmanis ,kurš domāja par Latvijas tautu un pacēla lauksaimniecību . Ulmanim
   pat apsardzes nebija vajadzīgas ,jo visi cilvēki viņu cienīja , strādāja ,ticēja un uzticējās . Kas notiek
   tagad Latvijā ? Es labprāt balsotu par BONDARU .

   • Pilnīgi pievienojos Citai Omai,- prezidentam jānāk no valsts PAMATNĀCIJAS.
    Bez tam – man dzīvē ir nācies ilgu laiku būt kopā ar ļoti gudru, erudītu cilvēku, ar ārkārtīgi precīzu, konstruktīvu domu un pilnīgu nespēju to skaidri un vienkārši formulēt. Šis trūkums tomēr nemainīja manu augsto vērtējumu. Līdzīgi ir ar pašreizējo prezidentu Andri Bērziņu.
    Visi augšminētie kandidāti, atšķirīgu iemeslu dēļ, man nešķiet ieguvums Latvijas valstij un tautai.
    Brīnums būtu cilvēks ar tik stipru mugurkaulu, ka to neloka ne austrumu, ne rietumu vēji.
    Brīnumu tad arī novēlu, lai gan, konkrētajā gadījumā, neuzdrošinos tam ticēt.

 3. Prezidentam ir perfekti jāorientējas starptautiskajā situācijā un nevilcinoties jāpieņem nepieciešamie lēmumi. Vēlamas divas augstākās izglītības – juridiskā un ekonomiskā. Būt īstenam savas valsts saimniekam un vienmēr ŗikoties latviskas Latvijas labā. Nelocīties svešu ideoloģiju priekšā un nebūt saistītam ar komjaunatni vai PSKP

 4. Par Valsts Prezidentu jākļūst personai, kura nav ne bijusi,ne atbalstījusi “gaišos spēkus”- kompartijas funkcionārus, kuri “lēnām, prātīgi, solīti pa solītim” izzaga un turpina izzagt un iztirgot Latviju!

Draugiem Facebook Twitter Google+