×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. maijs, 2013
Drukāt

Lai vasara paiet droši


Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

AS “Latvenergo” kā ik gadu pirms vasaras brīvdienām aicina bērnus un arī viņu vecākus īpašu uzmanību pievērst elektrodrošībai.

 

Vakar AS “Sadales tīkls” mācību centra laukumā Pārdaugavā notika atklātā elektrodrošības stunda, kurā profesionāļi Rīgas Hanzas vidusskolas 3. klases skolēniem atgādināja elektrodrošības noteikumus un veica dažādus paraugdemonstrējumus, lai sniegtu praktisku priekšstatu par to, kā rīkoties un kā nerīkoties dažādās situācijās.

Hanzas vidusskolas bērni nebija šeit nejauši – viņi jau iepriekš apmeklējuši teorētiskās apmācības “Latvenergo” koncerna Enerģētikas muzejā, kur apguvuši to, ka elektrība nav nedz redzama, nedz dzirdama, nedz arī saožama, tāpēc ar to jābūt ļoti uzmanīgiem. Bērni pazina dzelteno trīsstūra brīdinājuma zīmi ar melnu zibentiņu, kas norāda, ka konkrētā vieta vai objekts ir elektrobīstams, tur nedrīkst iet klāt, tajā kāpt un to aiztikt. Atcerējās arī to, ka sadales skapju un transformatoru apakšstaciju durtiņām jābūt slēgtām, bet, ja pamanīts, ka tās ir vaļā bez “Latvenergo” darbinieku uzraudzības, nekādā gadījumā nedrīkst tos aiztikt vai līst tajos iekšā un jāziņo pieaugušajiem vai jāzvana 112. Tāpat jābūt uzmanīgiem, spēlējoties elektrolīniju tuvumā ar baloniem vai gaisa pūķiem, nevajag pašiem censties palīdzēt elektrības stabā uzlīdušiem kaķiem, bet elektrodrošības noteikumus gan jācenšas pastāstīt arī draugiem un radiem.

AS “Sadales tīkls” speciālists Ingus Paegle bērniem parādīja, kas atrodas elektrības sadales skapjos, kāds tuvumā izskatās elektrotransformators, atbildēja uz daudzajiem bērnu jautājumiem, pastāstīja un demonstrēja, kā jārīkojas situācijā, kad zemē ieraudzīti atsegti vadi – jāzvana 112, jāizsauc palīdzība un jāturas no vadiem pa gabalu.

Speciālists bija patīkami pārsteigts par bērnu lielo interesi un priecājās, ka viņi nekautrējās uzdot visdažādākos jautājumus. Viņš uzsvēra, ka šobrīd pirms vasaras, kad arī vairākums pilsētas bērnu dosies uz laukiem, ceļos un vairāk laika pavadīs ārā, “Sadales tīkli” veic īpašas drošības pārbaudes visām elektroietaisēm.

“Latvenergo” pārstāve Ivita Bidere skaidro, ka visvairāk elektrotraumu tiek gūtas, tieši atrodoties mājās, taču esot jāpatur prātā, ka elektrība ir arī ārā. Pērn bijis tikai viens gadījums, kad ārpus telpām elektrotraumu guvis bērns, krietni vairāk no elektrības cietuši tieši pieaugušie – metāla zagļi vai pārgalvji, tomēr “Latv-energo” uzskata, ka izglītošana jāturpina, lai negadījumus novērstu preventīvi.

“Latvenergo” Enerģētikas muzeja vecākā krājuma glabātāja Helēna Blumberga pastāstīja, ka skolotāji aicināti būt aktīvi un izglītot arī savas klases bērnus gan pašu spēkiem, gan iepriekš piesakoties un atvedot uz elektrodrošības nodarbībām. Tās tiek veidotas kā dialogs starp bērniem un instruktoru, kas bērniem ļoti patīkot, turklāt viņiem esot daudz jautājumu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+