Mobilā versija
+19.3°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
25. jūlijs, 2016
Drukāt

Vai novados piemaksās pirmsskolas pedagogiem? “LA” aptauja

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Ilustratīvs foto

Jaunajā skolotāju atalgojuma modelī iekļauta atruna par iespēju pašvaldībām pārejas periodā pirmsskolas pedagogiem maksāt 560 eiro lielu algu, nevis 620. Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis aģentūrai LETA uz jautājumu, kuras pašvaldības varēs maksāt 620 eiro, noteicis: “Ja gribēs, tad varēs visas.” Tomēr pieļāvis, ka ar atalgojuma palielināšanu jau no septembra “vienam otram varētu būt problēmas”. Kā tad ir īstenībā, vaicāju novadu pašvaldību vadītājiem.

 

Imants Balodis, Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs:

“Lai gan novada domes lēmuma vēl nav, domāju, ka mēs pirmsskolas pedagogiem maksāsim jaunajā atalgojuma modelī paredzētos 620 eiro. Viņi taču ir tādi paši skolotāji kā visi pārējie, kāpēc viņiem būtu jāsaņem mazāk, nekā paredzēts? Protams, mums būs grūti atrast papildu finansējumu, jo novadā ir trīs pirmsskolas izglītības iestādes, no kurām lielākā ir “Pūt, vējiņi!” Lielvārdē ar filiāli Kaibalā, kur bērnu kopskaits sasniedz jau 350 un grupu piepildījums tuvojas 30 bērniem. Arī Jumpravas bērnudārzs ir liels, mazāks vienīgi Lēdmanē, tā ka pirmsskolas pedagogu mums ir samērā daudz. Mēs esam viena no tām nedaudzajām pašvaldībām, kuras pēc izglītības darba kvalitātes un citiem kritērijiem jau pielīdzina Pierīgas pašvaldībām, taču tad, kad cīnījāmies, lai arī mums Eiropas finansējumu ļauj piesaistīt trešajā kārtā, saņēmām atteikumu.”

Dainis Vingris, Kokneses novada domes priekšsēdētājs:

“Vispirms jāmet akmens valdības dārziņā. Kāpēc nekad neko neizdomā līdz galam? Kāpēc netiek vaļā no modes radīt cilvēkos paniku? Likmes mainās, algas mainās, bet vēl taču tik daudz neskaidrību. Tagad atkal var iznākt tā, ka skolotāji septembrī strādās, bet vēl arvien nezinās, cik par padarīto saņems. Par tiem 620 eiro pirmsskolas pedagogiem teikšu īsi – būs! Katrā ziņā es aicināšu deputātus pielikumu atbalstīt, jo cilvēki to ir pelnījuši. Cita lieta, ka, lai piemaksātu pirmsskolas pedagogiem, mums nāksies kaut kam finansējumu atņemt.”

Lidija Siliņa, Baltinavas novada domes priekšsēdētāja:

“Valdība ne­smuki izrīkojusies, liek mums piemaksāt pirmsskolas pedagogiem brīvprātīgi piespiedu kārtā, labi zinot, cik smags finansiālais stāvoklis ir daudzos novados. Iespējams, valdība spekulē uz to, ka daudzviet Latvijā ir ļoti grūti ar darba vietām, tāpēc skolotāji piekritīs, ka sākumā pašvaldības atalgojumam pieliks tikai drusciņ. Faktiski jau mums ir tikai neapskaužamas iespējas – vai nu izvēlēties atalgojuma pielikumu, kādu pašvaldība var atļauties, vai arī jāslēdz kāda skola.”

Agris Petermanis, Nīcas novada domes priekšsēdētājs:

“Pirmsskolas pedagogu atalgojuma jautājums ir novada deputātu goda jautājums, man ir pārliecība, ka mums izdosies bērnudārzu pedagogus atpestīt no otrās šķiras cilvēku statusa, kādu viņiem diemžēl piešķīrusi valdība.”

Maruta Plivda, Preiļu novada domes priekšsēdētāja:

“Tagad ir atvaļinājumu laiks, lai lemtu, gaidām augusta sākumu. Protams, lai atrastu līdz gada beigām nepieciešamo aptuveni desmit tūkstošu eiro lielo papildu finansējumu, kāda no agrāk ieplānotājām pašvaldības iecerēm paliks neīstenota.”

Vilnis Špats, Cesvaines novada domes priekšsēdētājs:

“Re, kā sanāk! Valdība negrib kaut kam atņemt, lai iedotu pirmsskolas pedagogiem, bet pašvaldībām šādu neglītu scenāriju tomēr uzspiež. Pirmsskolas pedagogi valdības rīcības dēļ jūtas pazemoti. Kas mums atliek? Domājam, spriežam, kā rīkoties, lai vilks būtu paēdis un kaza dzīva…”

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Piekabiniet arī kādu vagonu priekš tiem vēsturniekiem!

Rosība pēc četru gadu pauzes 

Otrdien Rīgā notika Latvijas un Krievijas starpvaldību komisijas sēde, pēc kuras tās līdzpriekšsēdētājs, satiksmes ministrs Uldis Augulis žurnālistiem sacīja, ka izskatīti vairāki jautājumi. Latvija un Krievija vienojusies ciešāk sadarboties transporta jomā un nodrošināt kravu nepārtrauktību, līdz gada beigām iecerēts parakstīt līgumu par tiešajiem starptautiskajiem dzelzceļa pārvadājumiem. Puses vienojušās stiprināt sadarbību konteinerpārvadājumu jomā no Ķīnas uz Eiropu, izmantojot Krievijas un Latvijas infrastruktūru, kā arī līdz šā gada beigām sarīkot Latvijas un Krievijas vēsturnieku tikšanos, “lai diskutētu par abām valstīm svarīgiem vēstures jautājumiem”. Iepriekšējā Latvijas un Krievijas starpvaldību komisijas sēde notika pirms četriem gadiem – 2013. gada novembrī Maskavā.

Kādiem jābūt mēneša ienākumiem, lai justos pārticīgi?
Līga Rasnača: Mazo algu celšana noteikti nepieciešama (18)Darba devējiem ir iespēja atalgojumu izlīdzināt, jo viens no reformas mērķiem ir ienākumu nevienlīdzības samazināšana.
Draugiem Facebook Twitter Google+