×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. septembris, 2017
Drukāt

Militārās mācības “Zapad 2017”: Kāds noskaņojums pierobežas pašvaldībās? (10)

Dukulis_Arturs

Artūrs Dukulis, Alūksnes novada domes priekšsēdētājs

Krievijas un Baltkrievijas militāro mācību “Zapad 2017” aktīvā fāze norisināsies no 14. līdz 20. septembrim. Satraukums par tām pausts Baltijas valstu, Ukrainas un NATO līmenī. Bet kāds noskaņojums valda pierobežas pašvaldībās?

Arturs Dukulis, Alūksnes novada domes priekšsēdētājs: “Šajās dienās netiekam vaļā no sajūtas, ka mūs atceras tikai tāpēc, ka Baltkrievijā notiks Krievijas un Baltkrievijas manevri. Augšā gudri runā, bet, kad jārūpējas par pierobežas dzīves vidi, tad ar darbiem aizkrāsnē. Valsts aizsardzības stratēģijā būtu jāparedz ne tikai Aizsardzības ministrijas pasākumi, bet arī tādi pasākumi, kas nodrošina cilvēkiem drošu dzīvi. Var jau sabīdīt visu Rīgā un lielajos centros, bet no drošības viedokļa ir svarīgi, kā cilvēks jūtas savā dzīvesvietā. Patiesībā tas ir pamata drošības jautājums. Pierobežā īpaši svarīgi gan izglītības, gan medicīnas pakalpojumi. Ja cilvēki nejutīsies droši, viņi agrāk vai vēlāk meklēs citu dzīvesvietu. Nav pareizi, ka visu atstāj uz pašvaldības pleciem. Jā, mums jābūt modriem, mēs nedrīkstam aizmirst, ka jau pagājušajā gadā aizsardzības ministrs Bergmanis Saeimā norādīja, ka Krievijas Ostrovas aviācijas bāzē, kas atrodas tikai pāris desmitus kilometru attālumā no Latvijas robežas, piegādā jaunākās paaudzes helikopterus.”

Gunārs Upenieks, Krāslavas novada domes priekšsēdētājs: “Tikai tiem, kas dzīvo pie pašas robežas, vienīgi Krievijas un Baltkrievijas informatīvajā telpā, un tic visam, ko tur stāsta, vispār nav nekādu bažu un satraukuma. Protams, zinām, ka saistībā ar “Zapad” satraukums pausts dažādos līmeņos. Mums šai sakarā būs kārtējā tikšanās ar Drošības policiju, iedzīvotājiem jābūt vērīgiem, jo pastāv provokāciju risks. Slikti, ka joprojām nav atrisināta bēdīgā problēma, ka novadā ir vietas, kur nedzird Latvijas Radio un neredz Latvijas Televīziju. Kāda skolotāja man lūdza prasīt premjeram Kučinskim, lai parūpējas, ka vismaz Latvijas Radio 2 būtu dzirdams.”

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

  1. Krievi nāk! Jālec pa logu!

  2. kam tad par jums jārūpējas???????????????????????????? pašiem nē?

  3. Bauda nogalināt saglabājusies no sensenas aizvēstures.Mazāk attīstītās sabiedrībās tā vēl ir itin jūtama mūsdienās,moderno tehnoloģiju laikmetā.Ar laiku tai vajadzētu mazināties,jo mūsdienu modernie ieroči liedz bendem saskatīt savu upuru pēdējās ciešanas.Mūsdienu bendēm raķešu aviācijas karš vairs lielu baudu nesagādā.

  4. Un, kāda valstī tā Alūksne un Krāslava atrodas ? Man ne jausmas. Man arī pie Siles labi baro. Es azstāvu tikai latviešu intereses. Bet kāda tauta apdzīvo Alūksni Krāslavu, man nav ne mazākās jausmas. Lai dzīvo Latvija un mana vislielākā pie Siles oficiālā alga !

  5. Vienīgais satraukums ir jeņķiem, ka atkal var izgāzties kārtējā provokācija un karš svešā sētā var aiziet gar degunu.

  6. Pierobežas pašvaldībās var atbraukt samovolkās, ar visām plintēm uz raķešu transportieriem, zaļie cilvēciņi, par kuriem pūķins neko nezin… ??

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. VID vadītāja krēslam ies apkārt ar līkumu?

Pēc tam, kad konkursa uzvarētājs Māris Skujiņš atteicās ieņemt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu, tika paziņots, ka VID vadītājs atkal tiks meklēts jaunā konkursā. Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis intervijā “LA” izteicies, ka “būs liels izaicinājums noorganizēt jaunu konkursu”, “būs jāpieliek milzīgas pūles, lai pārliecinātu cilvēkus piedalīties konkursā,” un “ja neatradīsies pietiekami kvalificēti, godīgi cilvēki, situācija būs neapskaužama”.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+