×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
28. janvāris, 2013
Drukāt

Lai ziedētu, jālaiž atvaļinājumā!

eliota_zanted

“Pagājušajā gadā man uzdāvināja to jaunmodīgo kallu – zema auguma zantedešiju, pilnu dzelteniem ziediem. Kā to pareizi kopt, lai ziedētu atkārtoti? Cik bieži laistīt? Turu istabā uz dienvidu puses palodzes.” 
Aina Zvejniece Bauskā

 

Neliels augums un spilgti dzelteni ziedi ir Eliota zante­dešijai (Zantedeschia elliottiana), un tā ir viena no telpās visbiežāk audzētajām. Vasarā tā ļoti labi jūtas, iestādīta dārzā zemē vai ierakta ar visu podu dobē, bet vietai noteikti jābūt saulainai. Eliota zantedešiju (un citu tai līdzīgu sugu zantedešijas) pie mums var audzēt dārzos tāpat kā gladiolas un citas puķes, kuru sīpolus, bumbuļsīpolus, gumus pirms salnām izrok un mēreni siltā pagrabā glabā līdz pavasarim.

Ziemā šīm zantedešijām ir atpūtas laiks. Miera periodā augi veido ziedpumpurus nākamajai ziedēšanas sezonai pavasarī un vasarā. Ja šāds atvaļinājums izpaliek, tad tikai saaudzē lapas un nezied.

Lai bagātīgi ziedētu, gumus katru gadu neņem laukā no poda, bet ļauj tiem kārtīgi saaugt. Ja podā gumu pārpilnība un tie ir pietiekami lieli, arī ziedu būs daudz. Eliota zante­dešijas var stādīt lēzenās bļodās, kur saknēm daudz vietas un arī daudzie lapainie dzinumi var izvērsties.

Zantedešijām jāaug trūdvielām bagātā augsnē ar viegli skābu reakciju. No agra pavasara, kad pēc miera perioda podā parādās nelieli zaļi dzinumi, sāk regulāri katru nedēļu mēslot. Laista mēreni, lai augsnē būtu vienmērīgs mitrums, jo lieks slapjums auga saknēs nav pieļaujams. Jāmēslo līdz pat miera perioda sākumam, jo kārtīgas un regulāras mēslojuma devas ietekmē turpmāko ziedēšanu.

Telpās Eliota zantedešijām noteikti nepieciešama visgaišākā, vissaulainākā vieta, tās labi aug istabas temperatūrā.

Augi necieš sausu un karstu gaisu, tas jāmitrina, lai pasargātu lapas no tīklērcēm.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+