Mobilā versija
Brīdinājums +0.5°C
Auseklis, Gaisma
Ceturtdiena, 14. decembris, 2017
6. janvāris, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: Ļoti jocīgie notikumi ap KNAB kantori (8)

Jaroslavs StreļčenoksJaroslavs Streļčenoks

Foto - LETA

Ja pēc abpusējas vienošanās bijušais sirdīgais korumpantu mednieks Jaroslavs Streļčenoks pieņēmis Jūlija Krūmiņa darba piedāvājumu strādāt par sētnieku ar 150 eiro algu miljonāra lauku īpašumā, tad vakar viņam varēja būt grūta diena. Ap Siguldu stipri puteņoja, un tur bija sniega, ko šķūrēt, šķipelēt un slaucīt. Ja tēvocim Jūliusam garāžā ir traktorītis, ko piešķirt uzticamam darbiniekam, tad, bez šaubām, sētnieka rokas mazāk tulznotas.

Par bijušo KNAB frontmenu Jaroslavu cilvēku domas dalījās. Vieni uzskatīja, ka direktoram dunduri galvā un biroja darbs dezorganizēts un sagrauts, atlaižot pieredzes bagātākos darbiniekus, kamēr otri juta līdzi cietajam vīram ar dzalkstīgām brillēm, kam citu pēc citas jāiztur nomelnošanas kampaņas. Mēs sausi vērtēsim, ka kolektīva vadīšanā Streļčenoks bija uzskatos stingrs kā starovers, pēc dabas centīgs, izpildīgs būdams, gribēja uzturēt korupcijas novēršanas un apkarošanas mehānismu priekšzīmīgā kārtībā, lai formulāros burts sakrīt burtā. Jaroslavs nestrādāja glazē cimdiem. Tas grāva prettiesisku darbību veicēju nervu sistēmu, un viņi juta, ka pa atstātajām pēdām bez mitas ošņājas no ķēdes palaistie vācu aitu suņi un pakaļ var atnākt maskoti cilvēki. No KNAB kantora baidījās kā no uguns: valsts naudas izzadzēji, interešu konflikta sprukās ielipušie, šahermaher darījumu jumtotāji, piekukuļojami tiesneši, ķepā ņēmēji amatu personas, beigās sāka sodīt pat kultūras namu direktores un Litfonda valdes locekles. Viegli aizkaitināmais Streļčenoks ļaunprātīgiem elementiem uzdzina drebuļus, zosādu pamīšus ar augstu svīšanas intensitāti. Par viņa vadības periodu runāja – korumpantiem iestājies golodomors. Ierēdņi, kuri agrākos laikos bij prēmēti ar piepičkātām aploksnēm, tikai izretis un ar pielīmētām ūsām atļāvās aizlavīties pamieloties kaviāra bārā vai nopirkt viduvējas luksusa klases limuzīnu, lai kaut kā iztērētu lielo lomu. Tad arī nebija droši, ka no autosalona lielās lustras nenoveļas paslēpies Jareks ar kliedzienu – gde deņgi! – neiepūš sejā asaru gāzi vai neuzkrata Kajennas asos piparus.

Diemžēl KNAB direktoru demonizēja un, neraugoties uz plašiem masu protestiem, novāca no korupcijas apkarošanas priekšposteņa. Briļļainītis pats iekrita un vai nu pieņemts Krūmiņkunga maizē, vai grauž sūro bezdarbnieka riecienu. Ļoti ticami, ka Streļčenoks vēl pacelsies kā Fēnikss no pelniem un mēs KNAB pātagu atradīsim aizrotētu politiskajā pārvaldē vai NATO alianses struktūrās.

Tikām valdība ieķēpājusies ar valsts noslēpuma glabāšanas pienākumiem – par katru cenu ciest kuš, lai varenā OECD organizācija nedabū zināt operatīvo informāciju, ka Latvijā antikorupcijas darbības izputējušas, apkarotāju birojs iznīcināts, tas ir, knapi velk dzīvību pavecas dāmas vadībā. Ka KNAB nav direktora, nerūp ne izpildvarai, ne lēmējvarai, un diezin vai pacelsies politiķu protesta balstiņas, Saeimai atsākot rokdarbu sezonu. Kukuļotāji iepūsti aizvēja zonā, kas viņus vairs vajās un cels apsūdzības. Lai kantoris lēnām noasiņo un nemet makšķerāķus, kur nevajag, copējot lielākas zivis par mailīti un grunduli.

Bumba ir premjera laukuma pusē, bet jaunu konkursu uz KNAB priekšnieka vietu neizsludina, un pēc šerpā desmit kandidātu noraidījuma nav skaidrs, kas būs jaunā slota, kas tīri slauka. It kā komisija grasoties mīkstināt pieteikšanās noteikumus. Par KNAB direktoru tad derētu plašāka loka profesionāļi – Volhovā karojušie vai MOSSAD dienestā kalpojušie. Varbūt Streļčenokam arī netrūks dūšas kandidēt atkārtoti. Bet tas skaidri nojaušams, ka valsts vadība nevēlas bruņas pret politikas pērkamību un korupciju valsts pārvaldē. Te nagaiņi var dzīvot zaļi, jo nevienu negrābs aiz apkakles, nenogādās būrī “ar konfiskāciju”.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. ko nu te pļurinās, kā apmīzušās govis? NATO ārējā pārvalde uz 3 gadiem visu sakārtotu!

 2. pamela!!! PALDIES!!!!

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Ja nav, ta’ nav kazai piena – paceļ ļipu un salej atpakaļ!” 😉

  Un, arī: “Absolūti bezjēdzīga un jebkurā izpratnē nelietderīga cīņa (jeb, visbiežāk, pat tikai “vētrainas rosības” imitācija) ar SEKĀM, nespējot saskatīt vai pat apzināti ignorējot to patiesos CĒLOŅUS, ir viena no lielākajām muļķībām un viens no galvenajiem iemesliem tam, kāpēc “esam tur, kur esam, un ārā netiekam”.”

  =======

  Mediju ziņa (2008. gads): “Pēc gadiem apmēram 5 – 15 Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) vairs nebūs vajadzīgs, jo korupcijas lietas varēs pāriet policijas ziņā”, esot publiski “paudis savu perspektīvo redzējumu” šīs valsts saeimas “tautas kalps” Dz. Rasnačs ( TB/LNNK jeb “tūdaliņi-pastalnieki” ). Šis “parlamentārietis” uzskata, ka “KNAB vairs nebūs vajadzīgs tad, kad partijas pāries uz valstisko finansējumu, kad būs līdz galam pabeigta privatizācija, un kad valsts un pašvaldību pasūtījumos būs tāda atklātība, ka ar koruptīvām darbībām, ja tādas tomēr notiks, tiks galā policija”…
  —–
  .
  “Viss Muļķu Zemē ‘rullēs koši’!…”
  ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 12.07.2008., Nr.6. )
  .
  Rukšķ “kompetenti” SILES balsti,
  Kas notiks Latv(ĀN)ijas “valstī”,
  Pēc gadiem piecpadsmit (ja KNĀB’is,
  Vēl nebūs šos pie… [rīkles] grābis…):
  .
  “Būs “vaukšķu” vairums “trimdā” īros,
  Kas strēbs pie SILES – “goda vīros”,
  Bet MUĻĶU zemes “prasto pūli”,
  Šeit ‘māžos’ daži kārni ‘mūļi’.
  .
  Viss pri(X)vatizēts būs, ‘pa fiksam’,
  Un “pūlis” ‘blandīsies bez biksām’,
  Bet “partijnieki” – skaitīs ‘piķi’,
  Ko “valstij” ‘atslauks’ “politiķi”.
  .
  Pie “pašvaldoņiem” viss būs ‘klāri’:
  Šos vaktēs “mentu komisāri”,
  Kas, ‘krutkas “kauju” pakāsuši’,
  Par “šerifiem” būt “pelnījuši”…
  .
  Bez KNĀB’ja iztiks “valsts”, pēc gadiem:
  Ja sanāks “shēmot” sev (vai radiem) ~
  Būs ‘poliči’, kas “lūr uz nagiem”:
  “Kurš “nedalīsies” – ‘ķers pa ragiem’!!!…”

  Pēc ‘padsmit gadiem šito “valsti”,
  Kur KNĀB’i “kūrē” SILES balsti,
  ‘Pa tīro’ “izgrābt” varēs, droši ~
  Viss MUĻĶU zemē ‘rullēs koši’!…”

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. “ķēķa šinderu”, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 4. Kopš ZZS ir izkārpījusi sev vietu varas spicē,šķiet,pilnībā esam pārvērsti par sūnu ciemu ,bez likumiem,tikumiem un valdības.Nu nerunājot jau par nesaprotamu prezidenta identitāti.Mēs ar kaimiņu netiekam gudri KURŠ tad ir LV prezidents,jarbšu pat to ir DIVI???Ne tikai budžetā Vējoni/ pats parakstījāt !/ir putra / ļooti derīgs senlatviešu produkts !/,bet ar jūsu iestumšanu amatā,valstī ir pat ne putra,bet ANARHIJA un VISATĻAUTĪBA,kas kopumā sagraus Latviju.Tas ir drausmīgi,ka ne jūs,ne Hūte,ne ZZS itkā neapjēdz notiekošā /analfabētisma un bezdarbības/ kaitējumu valstij !Jūsu un ZZS “valdīšana”nes Latvijai faktiski nāvi kā nacionālam un politiskam veidojumam.
  Cien.TOMĒR ceru,ka ievērosiet 100.p.kurš ir Satversmē vēl arvien !

  • Pamels, kur tava Vienotība , kuras tētiņšn , radītājs miljardus ļ'[ava noslīcināt lepnajās savrupmājās, Citadele. Miljardi Vinotības klana angažēti kredīti.

 5. Punduris bija valsts kauna traips ar visām izdarībām KNAN iekšienē. Tik vien spēja atklāt kaut kādu skapju vedējus. Korumpantiem bija un ir komforta zona.

 6. Sis jau nu nebija korumpantu keeraajs,vairaak dazu aizstaavis.Nodarbojaas tikai ar savu labaako darbinieku atlaisanu,jo neieredzeeja gudraakus par sevi.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Es sameklēšu mums darbinieku!

Pašlaik Latvijā trūkst visu kvalifikāciju darbinieku – gan augstākā un vidējā līmeņa, kā arī nepietiek mazkvalificētu darbinieku. To intervijā LTV pirmdien atzina Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) prezidents Aigars Rostovskis. 60% no aptaujātajiem LTRK biedriem atzinuši, ka saskaras ar darbaspēka trūkumu, 80% uzņēmēju pauduši atbalstu ārvalstu studentu iesaistei Latvijas darba tirgū. 90% aptaujāto uzņēmumu uzskata, ka ir nepieciešams pārskatīt augstskolu studiju programmas, koncentrējoties uz tām specialitātēm, kuru trūkst visvairāk. Viņš minēja, ka, piemēram, viens no Latvijā straujāk augošajiem sektoriem ir informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) joma. Būtu nepieciešams, lai augstskolu IKT jomā ik gadu pabeigtu ap 3000 jauno speciālistu, taču šobrīd gadā šo specialitāti iegūst vien 500-600 absolventi.

Vai vidējai izglītībai Latvijā jābūt obligātai?
Draugiem Facebook Twitter Google+