×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
30. augusts, 2015
Drukāt

20 atspēriena punkti, lai tiktu galā ar mūžīgo laika trūkumu

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Esiet mierīga, tas nav tests! Taču, ja jums — vadošai darbiniecei un mātei — sistemātiski trūkst laika, pamēģiniet atbildēt sev uz šiem jautājumiem un ieklausieties tiem sekojošās rekomendācijās.

1. Vai jums ir katrā brīdi konkrēts mērķis, ko cenšaties sasniegt? Sastādiet katrai dienai neatliekamo uzdevumu sarakstu, kā arī tādu uzdevumu sarakstu, kurus būtu vēlams izpildīt. Sagatavojiet uzdevumus nākamajām nedēļām, mēnešiem. Tas palīdzēs labāk sadalīt laiku.

2. Vai šķirojat uzdevumus pēc to nozīmības? Savā dienas uzdevumu sarakstā sakārtojiet tos pēc svarīguma pakāpes. Vēlams to paveikt iepriekš.

3. Vai jūs jūtat laika ritēšanu? Pamēģiniet veikt eksperimentu — vienu darbdienu un vienu brīvdienu nedēļā iztieciet bez pulksteņa. Pacentieties turpmāk katru dienu noteiktu laiku iztikt bez pulksteņa! Ierādiet tam darbam, ko varat paveikt automātiski, vienu un to pašu dienas laiku. Jūs būsit pārsteigta, kā dienu no dienas uzlabosies jūsu orientācija laikā.

4. Vai jūs dodat iespēju kolēģiem strādāt patstāvīgi? Ja vairāk uzticēsities padotajiem, viņi darbā gūs lielāku apmierinājumu, bet jums pašai radīsies vairāk laika. Taču panākumus gūsit tikai tad, ja kopā ar uzdevumu uzticēsit arī atbildību par rezultātu.

5. Vai protat atbrīvoties no šabloniskiem darbiem? Analizējiet savu darbdienu! Apdomājiet, kādas jūsu funkcijas varētu veikt arī zemākas kvalifikācijas darbinieks! Vai jus, gadījumā, nepūlaties kancelejas vietā? Piemēram, nosūtot vēstules (kaut arī dažkārt).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+