×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
12. jūlijs, 2018
Drukāt

Laika vērotājs pēc vecās Pēterdienas – 12.jūlija, prognozē laiku gada otrajai pusei (8)

pukes_vasara_saule

Foto - LA.lv

“Pēc Jūlija kalendāra 12. jūlijā ir Pēterdiena jeb Vecais Pēteris. Saules gaisma šajā dienā, salīdzinot ar Vasaras Saulgriežiem, jau sarukusi par nepilnu stundu un naktis tumšākas. No 12. jūlija pieklust putnu balsis un kokiem sāk krist pirmās lapas. Ticējums saka: Pēteris kokam norauj pirmo, Labrencis (10.08.) otro un Bērtulis (24.08.) trešo lapu. Ja Vecajā Pēterī dzeguze kūko, tad vasara būs gara, iestiepsies līdz Miķelim (29.09.). Ja lakstīgala pogo, tad tajā gadā ziemas nebūs”, raksta laika vērotājs Vilis Bukšs savā blogā.

12.jūlijā īpaši jāvēro lietus, jo, kā raksta V.Bukšs, “Vecajā Pēterdienā vismaz trīsreiz lietum jānolīst. Ja nolīst vienu reizi, raža būs ciešama. Ja nolīst divreiz – raža laba. Ja līst trešo reizi, būs dāsns gads. Ja līst visu dienu, tad vasaras otra puse lietaina. Ja Pēterī nelīst, tad togad būs daudz ugunsgrēku. Sausa Vecā Pēterdiena (12. jūlijs) paredz aukstu ziemu”.

Laika vērotājam ir arī savi ieteikumi dārzkopjiem – “Vecajā Pēterī nedrīkst sīpolus šķīt, tad tie vīst. Tāpat jāatliek visi darbi ap sienu, jo citādi Pērkontēvs dusmosies… Lai tiktu vaļā no saules apdeguma, tad šajā dienā jāsalasa ugunspuķu ziedlapiņas un jāmazgā seja. 12. jūlijā jāvēro pīlādzis (sērmūkslis). Ja daudz ogu, sagaidāms garš, slapjš rudens un auksta ziema”.

Vecās Pēterdienas (12. jūlija) priekšvakarā jāvēro zīmes dabā. Gan ogas pīlādžos, gan lapas purva bērzos. Jāieklausās, vai nedzird dzeguzi vēl kūkojam un lakstīgalu pogojam. Ja dzeguze vēl kūko, tad ticējums saka, tā ir tikai tāda smiešanās par aizejošo vasaru… Daudzviet zeme izžuvusi, tāpēc Vecajā Pēterī kaut kur un vismaz vienu reizi lietutiņam jānolīst, lai nepiepildītos prognozes par bada gadu, raksta V.Bukšs.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Vai tišām jaaizņm laukums ar slima mugotāja ziņām, jo nekas ko viņš pareģo nepildas.

  2. Marina kārtīgi neizlasīja rakstu.Tur ir teikts, ka TICĒJUMS saka,nevis obligāts laika pareģojums!

    • Dievam jau arī tic, stāsta, ka Dieva esamība esot zinātniski pierādīta. Bukša laika pareģojumu atbilstību īstenībai gan nav izdevies pierādīt, pat zinātniekiem NĒ!

  3. Nevar zināt kāds laiks būs rīt viņš jau saņo par gada otru pusi .Laikam galviņā saules dūriens iespēris tāpēc jau muld par deviņiem mēmiem .Ārstēties vajag vecīt !

  4. Traks karstums Latgalē ,neizskatās,ka šodien būs lietus .

  5. Visu nokopēju, tagad stingri sekošu brīnumu stāstnieka teiktajam, katru dienu pierakstīšu un ceru kādreiz sagaidīt atskaiti par bijušo. Kā tur īsti bija ar vasaras pirmo mēnesi un pusi no jūlija, man likas, ka sakritības maz. Bukšs jau gan kautrīgs vīrs, neies jau atzīties, ka viss šķērsām. Pagājušajā gadā arī ogu bija daudz, bet ziema tāda , nu nekāda.

  6. Saldus puse tiesam nolija!

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +19.0
Alūksne +16.6
Daugavpils +16.1
Saldus +17.1
Liepāja +16.4
Jelgava +18.5
Ventspils +15.5
Limbaži +16
Madona +14.0
Rēzekne +16.3
Draugiem Facebook Twitter Google+