×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
8. janvāris, 2016
Drukāt

Laika vērotājs: ziema būs ar dziļu sniegu un ilgs līdz Lieldienām (16)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

Laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs prognozē, ka 2015./2016. gada ziema būs gara un ar dziļu sniegu.

Vērojot dabas zīmes, Bukšs atgādina, ka tālāko ziemas gaitu laikā starp Zvaigznes dienu (6. janvāris) un veco jauno gadu (14. janvāris) prognozē pēc cūkas liesas un aknām. Ticējums saka: ja lopiem liesai gals tievāks, otrs biezāks, tad puse ziemas būs lēna, otra – barga. Ja liesa viscaur vienāda biezuma, tad ziema būs viscaur vienāda barguma. Ja cūkām liesa gara, tad būs gara ziema, bet ja īsa – tad īsa. Ja cūkai aknas biezas, taukainas, tad būs barga ziema.

“Šorīt satiku zemnieku no Vecumu pagasta un viņš saka: “Pareizticīgo Ziemassvētku (7. janvāris) priekšvakarā nokāvu trīs cūciņas un tavu brīnumu!… Visām trim liesa vienāda biezuma un vienlīdz gara…” Atceros, 2010. gads janvāra sākumā arī tikos ar vietējo zemnieku, un togad kautas cūkas liesa vēstīja to pašu. Tajā ziemā sals sāka kost 2009. gada decembra vidū un neatlaida, ja neskaita īsus atlaideņus februāra beigās un marta sākumā, līdz pavasara Mārai (25. marts). Iespējams, ka šogad varētu būt līdzīgi,” prognozē Vilis Bukšs.

Laika zīmju vērotājs piebilst, ka par garu ziemu liecina arī mežacūku sparīga darbošanās decembra beigās, pirms sāka salt.

Saliekot šīs norādes kopā, Bukšs prognozē, ka ziema rādās būt gara, līdz Lieldienām (27. marts), turklāt vairāk sniega sasnigs ziemas otrajā pusē, pēc Sveču dienas (2. februāris). Sala periodi būšot bez īpašiem sabiezinājumiem, bet gari, ar īslaicīgiem atkušņiem. Nokrišņi pārsvarā sniegs, atlaideņos arī sasalstošs lietus.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. nesaprotu,ko tauta var tā šūmēties,lai tak cilvēks priecājās,vērojiet paši ,pierakstiet novērojumus ,salīdziniet kas piepildās kas ne,paši izdariet secinājumus no SAVA darba un būs labi,arī nekādu kreņķu nebūs,viss paša rokās.Uz priekšu!

 2. Fantastiski skaista bilde,nelasiju tekstu,priecājos tikai par bildi oooo skaista tā Dieva zemīte gan.

 3. Bukšs nepārtraukti buksē ar savām prognozēm. Cik viņš maksā masu medijiem,lai viņa murgus publicē?!

 4. Paldies, ka tāds Bukšs vispār ir 😀 jo vadoties pēc viņa prognozēm jau kuro gadu, mēs visi tagad zinām, ka būs tieši otrādāk nekā viņš prognozē. Ja Bukšs saka, ka būs auksta ziema – tādad būs silta, ja Bukšs saka, ka būs daudz sniega, tātad būs maz sniega utt.

  • Kā tad šī ziema var būt silta,ja jau tagad ir ziemai piemērots aukstums.Man jau gan sajūta ka šogad būs īsta ziema ar visiem 30 grādiem.

 5. Jatic saviem zimju noteicejiem..

 6. Ja to saka defektiivais bukshelis – tad ir garantija ka buus tieshi otraadi.

 7. Shitam kungam prognozes peedejaa laikaa galiigi nepiepildaas.Man vislabaako prognozi dod mans suns,kas biezu kazjoku uzaudzee pirms bargas ziemas,bet shoogad kazjoks joprojaam pashkjidrs–taatad barga ziema nebuus,jeb buus nenoziimiigi sala uzpluudi.Un kakjis ,kas dziivo shkjuuniitii,arii tikai tagad saak uzbarot taukus.

 8. Pec Buksa noverojumiem ja zaku spiras apsnigusas tad gaidama gara ziema un ar dzilu sniegu!!!!

 9. Izkopēju Bukša prognozi janvārim un katra pareģošana atšķiras par 90%…Šī bija iepriekšējā kuru piedāvāja decembrī par janvāri…Savā savā blogā raksta Bukšs, «jāatzīst, ka norādes par laika apstākļiem nozīmīgās dienās, kas liecināja par auksta laika iestāšanos laikā ap Ziemassvētkiem, ir maldinājušas. Ir pārbīde par aptuveni 7 dienām un sals pastiprinās decembra pēdējās dienās. Ja seko šai novirzei, tad laikā pēc Zvaigznes dienas (6. janvāris) jākļūst siltākam. Sagaidāms atkusnis, brāzmaini vēji, kas var atnest nelielus puteņus un dažādus nokrišņus».
  Tiek prognozēts, ka kopumā janvāris rādās būt ar dažāda veida nokrišņiem bagāts un temperatūru ziņā tuvu normai. Ja mēneša sākumā stabils sals, tad vēlāk ar mainīgiem laika apstākļiem. Pārsvarā neliels sals un dienas ar atkušņiem.
  Daudz nokrišņu. Mēneša otrajā pusē, laikā ap Bašķi (20. janvāris), atkal var pastiprināties sals un dažviet skaidrās naktīs temperatūra var nokrist līdz mīnus 15, 20 grādiem.
  Ja šajā laikā nebūs izveidojusies kaut cik noturīga neliela sniega sega, tad atkal iespējams garāks kailsala periods. Mēneša beigās laika apstākļi mainīgi. Atkal iespējams atkusnis un vairāk nokrišņu. Sniegs, atkala, tuvāk jūrai arī lietus. Mēneša vidū un beigās brāzmaini vēji.

 10. Mans vērojums ir tāds -nekas ar to garo ziemu nebūs,zeme nesasala un sliekas šiverēja pa virszemi līdz salam. zeme ar nav dziļi sasalusi.Bukšam tās prognozes neiet,tagad jaunas modernas cūkas ,ne jau vecās- latviešu bekons.

  • Savā dārziņā 9. Janvrī redzēju dzīvu slieku uz akmeņiem,nu ko ,saujā pasildiju,palika kustīga ,noliku uz zemītes,pēc brītiņa jau nozuda tajā. Izglābu dzīvību,jo kāds putniņš būtu notiesājis.

 11. Atkal Bukšs prognozè laiku.Vai káds viņam vél tic?

 12. Kārtējo reizi saglabāju šos murgojumus ar cerību, ka vienreiz tomēr piepildīsies. Tagad paskaties savus murgus par iepriekšējiem 2 gadiem un sarēķini, cik % patiesības! Piemēram, 2014 gadā bija daudz pīlādžu, vajadzēja būt kārtīgai ziemai. 2015 gadā pīlādžiem ogu nebija… Ja paredzējumi piepildās, tad kliedz kā gailis uz mēslu čupas, ja nē, tad mute ciet.

 13. cik var tirzžet ši ideota murgojumus? Atbildēt

  viš vispār ne reizi nav trāpijis ar savām prognozēm. viemer ir vismaz 2 dažādas pazimes kas sola diamtrāli pretēju laiku, un vienmer var atsaukties ka lūk tā izrādijās patiesa

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +24.3
Alūksne +26.1
Daugavpils +22.7
Saldus +27.4
Liepāja +25.7
Jelgava +23.8
Ventspils +17.9
Limbaži +23
Madona +21.9
Rēzekne +25.0
Draugiem Facebook Twitter Google+