×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. jūnijs, 2016
Drukāt

Laika zūdamība Madaras Lazdiņas gleznās

Publicitātes foto.Publicitātes foto.

No 29. jūnija līdz 20. jūlijam Kalnciema kvartāla galerijā norisināsies Madaras Lazdiņas personālizstāde “Tagadne, kas ir tāla pagātne”, LA.lv uzzināja radošajā kvartālā.

Madaras Lazdiņas darbi vēsta par laika zūdamību, par domu, ka jebkuri saspringtie, šķietami neatrisināmie jautājumi ir galu galā pārejoši. Māksliniece caur savām gleznām noņem spriedzi no tagadnes un rāda to, kā pagātni, kas ir palikusi tikai mūsu atmiņās, jau pārveidojusies caur jaunu notikumu prizmu.

Gleznu sērija, kurā var vērot Briseles šodienu, neizslēdzot visus traģiskos notikumus, aicina skatītājus skatīties pāri izmisumam, saspringumam, aicina aptvert realitāti, kura ietver visa atrisinājumu.

Madara Lazdiņa 2014. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju, scenogrāfijas apakšnozari, iegūstot bakalaura grādu mākslā, 2016. gadā absolvējusi glezniecības apakšnozari, iegūstot maģistra grādu mākslā.

Kopš 2010. gada piedalās grupu izstādēs. Piedalījusies Prāgas scenogrāfijas kvadrinnālē, Latvijas Mākslas akadēmijas studentu ekspozīcijā, kas saņēmusi zelta medaļas apbalvojumu. Zināšanas papildinājusi stažējoties pie beļģu gleznotāja Mihaela Borremana, strādājot par viņa asistenti. Režisora Arta Dobrovoļska īsfilmas “Gandrīz ideāli” māksliniece, kas ieguvusi Grand Prix īsfilmu festivālā “Starmetis”. “SEB stipendijas glezniecībā 2016” skatītāju simpātijas ieguvēja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+