Dabā
Laika ziņas

Laikapstākļu dēļ Rīgas jūras līča piekrastē noteikti kuģošanas ierobežojumi0

Foto – LETA/Edijs Pālēns

Vietām Rīgas jūras līča piekrastē izveidojies jau 10-15 centimetru biezs malas ledus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) apkopotā informācija.

Līča lielākajā daļā ledus ir plānāks, un ir apgabali ar salīdzinoši mazu ledus daudzumu. Vēja ietekmē ledus tiek atrauts no krasta un dreifē rietumu, dienvidrietumu virzienā.

Vislielākā ledus koncentrācija pirmdien novērota Rīgas līča dienvidrietumos – teritorijā starp Jūrmalu un Mērsragu. Ledus pastiprināti koncentrējas arī pie Sāremā salas un Irbes jūras šaurumā.

Salam saglabājoties, šonedēļ turpināsies ledus veidošanās gan Rīgas līcī, gan arī atklātā jūrā. Austrumu, ziemeļaustrumu vēja ietekmē, kas brāzmās sasniegs 15-19 metru sekundē, Rīgas līcī ledus dreifēs rietumu, dienvidrietumu virzienā. Arī Irbes šaurumā ledus koncentrācija palielināsies. Līča austrumu daļā veidosies jauns ledus, bet tas tiks nests uz rietumiem.

Kuģošanas apstākļi kļūs sarežģītāki Irbes šaurumā un Rīgas līča rietumu daļā, prognozē LVĢMC.

Latvijas Jūras administrācija informē, ka Rīgas jūras līcī un Irbes jūras šaurumā no 25.februāra noteikta ledus navigācijas sezona. Aizliegta kuģošana liellaivām, kas tiek vilktas tauvā. Savukārt visiem kuģiem pirms ienākšanas Irbes šaurumā no Baltijas jūras jāsniedz informācija ledlauzim “Varma” un jāievēro ledlauža sniegtās rekomendācijas.

Ledus daudzums gan Rīgas līcī, gan Baltijas jūrā kopumā patlaban ir lielākais kopš 2013.gada.

LA.lv