Dabā
Laika ziņas

Laikapstākļus nosaka spēcīgākais anticiklons kopš februāra 16

Foto – LETA

Anticiklons, kas šonedēļ nosaka laikapstākļus Latvijā, ir spēcīgākais kopš šā gada februāra, liecina meteoroloģiskā informācija.

Atmosfēras spiediens jūras līmenī otrdien pakāpies līdz 776 dzīvsudraba staba milimetriem valsts dienvidrietumos un līdz 780 milimetriem Latvijas ziemeļaustrumos. Februāra pirmajā pusē Alūksnē tas sasniedza 786 milimetrus.

Trešdien un ceturtdien gaisa spiediens Latvijā vēl nedaudz paaugstināsies, pēc tam anticiklona spēks pakāpeniski mazināsies.

Vasara šogad pagāja bez neviena liela un noturīga anticiklona, tāpēc nebija ilgstoša karstuma un gandrīz katru dienu kaut vietām Latvijā lija. Pašreizējais beznokrišņu periods ir garākais kopš maija.

Rudens anticikloni nereti sagādā nomākušās debesis, miglu un sīkus nokrišņus – smidzinošu lietu vai nelielu sniegu. Arī tuvākajās dienās Latvijā debesis bieži aizklās mākoņu sega un dienas kļūs drēgnākas.

Iespējams, arī nākamajā nedēļā valdīs anticiklons. Dažās naktīs, izklīstot mākoņiem, gaisa temperatūra vietām var noslīdēt nedaudz zem nulles.

Saistītie raksti
LA.lv