Dabā
Laika ziņas

Laikapstākļus sāks noteikt neliels ciklons. Nedēļas nogalē bieži snigs1

Publicitātes foto.

Piektdien laikapstākļus sāks noteikt neliels ciklons, kas no Zviedrijas dienvidiem tuvosies Latvijai. Līdz ar to debesis būs pārsvarā mākoņainas un daudzviet gaidāms neliels īslaicīgs sniegs. Ciklons nebūs sevišķi dziļš un spēcīgs, tādēļ saglabāsies lēns līdz mērens dienvidaustrumu vējš, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un metereoloģijas aģentūra.

Salīdzinot ar iepriekšējām diennaktīm, būs nedaudz siltāks laiks – gaiss naktī atdzisīs līdz -4…-9 grādiem, savukārt dienā gaisa temperatūra paaugstināsies no -3 grādiem Latvijas ziemeļaustrumos līdz +2 grādiem jūras piekrastē. Atsevišķi ceļu posmi būs slideni.

Brīvdienās ciklons turpinās šķērsot Latviju, tādēļ gaidāms mākoņains laiks, un tikai vietām debesis īslaicīgi skaidrosies. Daudzviet pa laikam gaidāms sniegs. Visvairāk sniega sagaidāms sestdienā – atsevišķos reģionos snigšana būs intensīva, kā rezultātā palielināsies sniega segas biezums.

Saistītie raksti

Svētdien saglabāsies līdzīgi laika apstākļi, tomēr snigs nedaudz mazāk. Turpinās pūst lēns līdz mērens dienvidaustrumu vējš, kas pakāpeniski iegriezīsies no ziemeļrietumiem, ziemeļiem. Jūras piekrastē vējš būs brāzmains. Gaisa temperatūra nedēļas izskaņā saglabāsies līdzīga – naktīs gaiss lielākoties atdzisīs līdz -3…-8 grādiem, bet dienās rietumu rajonos iestāsies neliels atkusnis līdz 0…+2 grādiem.

Nākamās nedēļas pirmajā pusē laika apstākļi nedaudz mainīsies. Sākotnēji gaidāms mākoņains laiks, un vietām arī mazliet uzsnigs, tomēr vēlāk nedēļas gaitā atmosfēras spiediens nedaudz paaugstināsies – nokrišņu būs krietni mazāk, kā arī debesis vairāk skaidrosies. Tomēr virs Latvijas atradīsies auksta gaisa masa, tādēļ termometra stabiņš naktīs nedēļas pirmajā pusē un vidū noslīdēs līdz -6…-12 grādiem, bet vietām, debesīm noskaidrojoties, iespējams arī krietni stiprāks sals.

LA.lv