Mobilā versija
+1.7°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
6. jūnijs, 2016
Drukāt

Laikmetīgās mākslas muzeja metus un koncepcijas var izpētīt virtuālā izstādē

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

Pirmdien, 6. jūnijā, septiņu starptautisko arhitektu biroju un Latvijas arhitektu tandēmi prezentē žūrijai savus piedāvājumus Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja (LLMM) metu konkursam, un vienlaikus sabiedrībai kļūst pieejama virtuāla izstāde, kurā iespējams detalizētāk iepazīties ar piedāvājumiem – muzeja ēkas vizualizācijām, filozofiskajām koncepcijām un plānojumu.

Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde pauda gandarījumu par muzeja projektu, kas ir pirmais šāda mēroga kultūras mecenātisma piemērs Latvijas vēsturē: “Šī projekta vēriens pierāda, ka ar privātā sektora iesaisti ir iespējams tapt lielām, valstiski nozīmīgām infrastruktūras būvēm. Muzeja izveide ir milzīgs ieguldījums arī Latvijas starptautiskā tēla veidošanā. Priecājos, ka muzeja tapšanas procesā izveidotas radošās partnerības starp pasaules augstāka līmeņa arhitektu praksēm un Latvijas arhitektu birojiem.”

Savukārt konkursa vadītājs, Malcolm Reading Consultants valdes priekšsēdētājs Malkolms Reding uzskata, ka komandas radījušas spilgtu un pārliecinošu piedāvājumu kopumu jaunā muzeja veidolam, parādot šīs ēkas potenciālu kļūt par modernu Rīgas vizītkarti.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (2)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+