×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
6. jūnijs, 2016
Drukāt

Laikmetīgās mākslas muzeja metus un koncepcijas var izpētīt virtuālā izstādē

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

Pirmdien, 6. jūnijā, septiņu starptautisko arhitektu biroju un Latvijas arhitektu tandēmi prezentē žūrijai savus piedāvājumus Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja (LLMM) metu konkursam, un vienlaikus sabiedrībai kļūst pieejama virtuāla izstāde, kurā iespējams detalizētāk iepazīties ar piedāvājumiem – muzeja ēkas vizualizācijām, filozofiskajām koncepcijām un plānojumu.

Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde pauda gandarījumu par muzeja projektu, kas ir pirmais šāda mēroga kultūras mecenātisma piemērs Latvijas vēsturē: “Šī projekta vēriens pierāda, ka ar privātā sektora iesaisti ir iespējams tapt lielām, valstiski nozīmīgām infrastruktūras būvēm. Muzeja izveide ir milzīgs ieguldījums arī Latvijas starptautiskā tēla veidošanā. Priecājos, ka muzeja tapšanas procesā izveidotas radošās partnerības starp pasaules augstāka līmeņa arhitektu praksēm un Latvijas arhitektu birojiem.”

Savukārt konkursa vadītājs, Malcolm Reading Consultants valdes priekšsēdētājs Malkolms Reding uzskata, ka komandas radījušas spilgtu un pārliecinošu piedāvājumu kopumu jaunā muzeja veidolam, parādot šīs ēkas potenciālu kļūt par modernu Rīgas vizītkarti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+