×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
7. augusts, 2014
Drukāt

Laikmetīgais cirks, mūzika un ielu māksla festivālā “Re Re Rīga!”


ReklāmfotoReklāmfoto

No 6. līdz 9. augustam Rīgā norisināsies vērienīgs starptautiskais ielu mākslas un pasaules mūzikas notikums – festivāls “Re Re Rīga!”, pulcējot vairāk nekā 60 mākslinieku no 12 valstīm. Rīgas Kongresu nama zālēs un laukumā, kā arī Esplanādē trīs dienas priecēs laikmetīgais cirks, mūzika, deja un ielu teātris. Izrādes notiks arī pie Laimas pulksteņa, kā arī Kaļķu un Vaļņu ielas stūrī. Lielākā daļa festivāla pasākumu ir bez maksas.

Pēc festivāla rīkotāju teiktā, iecerēts, ka šogad festivālu apmeklēs divas reizes vairāk apmeklētāju nekā pērn un šogad tie būs jau 15 000 apmeklētāju gan no Latvijas, gan ārvalstīm. “Šogad festivāls būs lielāks, pieejamāks, pulcēs vairāk skatītāju, notiks pašā pilsētas centrā, pilsētas skvēros un Vecrīgā. Šā gada jaunums būs laikmetīgā cirka izrāžu programma iekštelpās ar daudz nopietnāku programmu, augstāku sarežģītības līmeni,” atklāj festivāla radošais direktors Mārtiņš Ķibers.

Festivāla apmeklētāji varēs novērtēt trīs laikmetīgā cirka izrādes. Franču norvēģu cirka duets “Magmanus” piedāvās izrādi “Attached”. Tā stāsta par pieķeršanos un attālināšanos, par nekontrolējamo domino efektu cilvēku dzīvē – kā cilvēka rīcība pārmaina kāda cita dzīvi. Divu mākslinieku atsevišķās darbības rada vienotu ritmu, bet to, kas notiek tālāk, ietekmēt var arī skatītāji. Savukārt Somijas vizuālā teātra un jaunā cirka trupas “Nuua” izrāde “Lento” ieved hēlija balonu apdzīvotā visumā un piedāvā novērot, kā ķermenis kopā ar žonglējamiem objektiem kļūst par manipulācijas rīku un izteiksmes līdzekli. Tikmēr spāņu vizuālā teātra un jaunā cirka trupas “Circoeia” izrāde “Capas” ļaus būt par kāda komunālā dzīvokļa ikdienas lieciniekiem.

Grandiozāko priekšnesumu gan mēroga, gan iesaistīto dalībnieku skaita ziņā var gaidīt no īpašā kopprojekta, kurā sadarbojas norvēģu kolektīvs “Cirka Teater” un pašmāju jauniešu pūtēju orķestris “Auseklītis”. Viņu veidotā izrāde “Musika Mobile” ir pārsteidzošs stāsts par ceļojošu cirku un tā direktoru Moldonu. Viņa lepnums un prieks ir mūzikas mašīna – milzīga leijerkaste uz riteņiem. Izrādes intriga rodas, kad orķestris sastopas ar mūzikas mašīnu. Izrāde vēsta par pretstatiem starp ārzemnieku teātra trupu un disciplinēto, glancētās uniformās tērpto orķestri, starp cilvēku un tehnoloģiju, starp troksni un mūziku.

Īpašu uzmanību pelnījuši Igaunijas viesi – cirka studija “Folie FF”, kuri festivālā atgriežas otrreiz un sadarbībā ar mūzikas grupu “Criminal Elephant” ir sagatavojuši izrādi “Viktor and the Yellow Globe”. Izrāde vēsta par kādu ministrijas ierēdni, kurš ik rītu steidzas uz darbu un atklāj, ka viņa darbs ir lieks. Tāpēc ik vakaru viņš slīgst depresijā un alkoholismā, lai pamostoties atkal veltīgi steigtos uz darbu. Izrādei tiek būvēta īpaša neparastas formas 7 metrus augsta un 10 metrus plata metāla konstrukcija gaisa akrobātikas triku izpildei.

Jautru un romantisku komēdiju piedāvās Nīderlandes apvienība “Compagnie mobil” izrāde “Sulkie M 1”. Tā silda sirdi un ne tikai tāpēc vien, ka tajā spēlējas ar uguni. Turklāt izrādes laikā tiek atklāti arī daudzsološi savaldzināšanas paņēmieni! Āts Dirks nav no tiem puišiem, kuri baidās sasmērēt rokas. Tieši pretēji, viņa rokas ir bijušas tīras tik reti, ka to var uz pirkstiem saskaitīt. Viņa ūsas un provinciālais akcents valdzina Montija Paitona fanus. Viņš bieži ticis izmantots kā veiksmīgs terapeitisks līdzeklis ziemas depresijas māktajiem, kuri jau pēc neilgas tikšanās ar Ātu palēkdamies dodas mājās apskaut savus priecīgos un uzmundrinošos mīļos.

Varbūt noder


Pilnā apjomā festivāla “Re Re Rīga!” programma pieejama www.rereriga.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+