×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
23. februāris, 2016
Drukāt

Laikmetīgās mākslas centrs rīko plašu Ziemeļeiropas mākslas izstādi Kijevā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 19. marta Ukrainas Nacionālajā Mākslas muzejā būs skatāma Ziemeļvalstu, Baltijas un Ukrainas laikmetīgās mākslas izstāde “Identitāte. Aiz nenoteiktības priekškara” – viena no vērienīgākajām pēdējās dekādes Eiropas ziemeļaustrumu reģiona mākslinieku manifestācijām.

Izstādē piedalīsies 26 mākslinieki no deviņām valstīm, to rīko Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LMC) sadarbībā ar Ukrainas Nacionālo Mākslas muzeju un idejas iniciatoriem – Ziemeļvalstu un Baltijas vēstniecībām Ukrainā un piedalās trīs mākslinieces no Latvijas – Anna Aizsilniece, Katrīna Neiburga un Ieva Epnere.

Izstādes kuratore Solvita Krese, LMC direktore, darbu pie izstādes raksturo: “Šīs izstādes ietvaros mēs vēlamies pārvērtēt identitātes jēdzienu, izceļot tā dažādos aspektus un aicinot caur identitātes prizmu palūkoties uz nacionāliem, politiskiem, teritoriāliem, sociāliem un dzimtes jautājumiem, pieņemot, ka mākslinieki ir asredzīgi konteksta tulkotāji un situācijas komentētāji, kas ātrāk kā citi atklāj un iezīmē pārmaiņu tīklojumu mūsdienu pasaules kartēs, nebaidoties palūkoties aiz nenoteiktības priekškara, kur cieši kopā savijušās pagātnes traumas un nākotnes nenoteiktība.”

Ideja par astoņu vēstniecību iniciētu laikmetīgās mākslas izstādi radusies jau 2013. gadā, kā atbalsts un solidaritātes žests Ukrainai sarežģītajā politiskajā situācijā. Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Islandes vēstniecības Ukrainā šāda veida sadarbību vērtē kā lielisku platformu, kopējas Eiropas identitātes meklējumiem un savstarpēja dialoga veidošanai.

Izstāde būs skatāma Ukrainas Nacionālajā mākslas muzejā līdz 22. maijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+