Uncategorized

Laikmetīgās mākslas centrs viesojas astoņās Latvijas pilsētās 0

Foto – publicititātes

Iepazīstinot Latvijas reģionu iedzīvotājus ar laikmetīgās mākslas dažādajām formām un izpausmes veidiem, no 2. augusta līdz gada nogalei Laikmetīgās mākslas centrs (LMC) organizēs video mākslas darbu seansus un izstādīs starptautiskās izstādes “Tulkojot atsauces” mākslinieku darbus Rēzeknē, Vecpiebalgā, Talsos, Tukumā, Jaunpiebalgā, Madonā, Tukumā un Kandavā.

Izstādē “Tulkojot atsauces” būs skatāmi mākslas darbi, kas pievēršas padomju laika nospiedumiem, kas joprojām klātesoši šodienas kultūrā, sabiedrībā un atmiņā. Līdzīgi kā piezīmes grāmatā, izstādē redzamās “atsauces” – dažādas norises, notikumi, lietas, simboli, arī pagājušo laiku idealizēšana – komentē mūsu neseno pagātni un kā tās joprojām ietekmē šodienu.
“Tulkojot atsauces” vispirms būs apskatāma Rēzeknē, salonā “Lāde”, Krasta ielā 31, no 2. līdz 18. augustam. No 24. septembra līdz 8. oktobrim izstāde būs atvērta Madonas Novadpētniecības un mākslas muzejā, savukārt no 22. oktobra līdz 12. novembrim tā būs apskatāma Kandavas mākslas galerijā “Vējspārns”, Talsu ielā 11. Izstādes atklāšanas dienās iedzīvotāji un pilsētas viesi būs aicināti piedalīties kuratores vadītā ekskursijā, lai tuvāk iepazītos ar “Tulkojot atsauces” mākslinieku darbiem.
Savukārt video programmā “Lāčplēsis, sieviete un vilki” ietverti labākie video mākslas un animācijas darbi no Laikmetīgās mākslas centra arhīva video kolekcijas, kas tapuši laika posmā no 1990. līdz 2013. gadam.
“Lāčplēsis, sieviete un vilki” viesosies Rēzeknē 2. augustā, Vecpiebalgā, Kārļa Skalbes memoriālajā muzejē “Saulrieti” 16. augustā, Talsu novada muzejā 27. augustā, Tukumā 29. augustā, Jaunpiebalgas kultūras namā 30. augustā, Madonas Novadpētniecības un mākslas muzejā 8. oktobrī, kā arī Kandavas mākslas galerijā “Vējspārns” 12. novembrī. Video seanss ilgs aptuveni 90 minūtes, un to pavadīs īss lektora komentārs par izrādītajiem darbiem. Ieeja – bezmaksas.

LA.lv