×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
21. septembris, 2015
Drukāt

Laikmetīgās mākslas izstāžu rīkošanai atvēl 37 500 eiro

Foto: ABLV Charitable FoundationFoto: ABLV Charitable Foundation

“ABLV Charitable Foundation” izsludinājis kārtējo grantu konkursu laikmetīgās mākslas izstāžu atbalstam, 2016. gadā šim mērķim atvēlot 37 500 eiro, tajā skaitā 7500 eiro izglītības projektiem, aģentūru LETA informēja “ABLV Charitable Foundation” projektu vadītāja Ksenija Pegaševa.

Lai sekmētu “ABLV Charitable Foundation” līdzdibināto iniciatīvu 2021. gadā atklāt Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeju, grantu konkursa mērķis ir veicināt sabiedrības interesi par laikmetīgo mākslu kā ierosmes avotu domātpriekam un jaunām zināšanām, pašrefleksijai un pieredzes apmaiņai.

Konkursā tiek piešķirti granti nacionāla mēroga un profesionāla līmeņa izstādēm, kas veicina laikmetīgās mākslas aktuālos procesus Latvijā vai arī nodrošina laikmetīgās mākslas norišu pētniecības darba atspoguļojumu.

Kā skaidroja “ABLV Charitable Foundation” mākslas programmu vadītājs Kaspars Vanags, domājot par Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja kolekcijas tālāko attīstību, šogad priekšroka tiks dota tādu izstāžu atbalstam, kurām tiks radīti jauni mākslas darbi vai kurās tiks atspoguļoti pētījumi par laikmetīgās mākslas norisēm Baltijas valstīs laika periodā no 1960. gada.

Šoreiz īpašs finansiālais atbalsts paredzēts arī projektiem, kuros mākslas izstāžu laikā plānota izvērsta izglītības programma.

Pieteikumi līdz 19. oktobrim jānosūta elektroniski uz e-pastu “maksla@ablv.org”. Grantu konkursa nolikums, pieteikuma un budžeta formas ir pieejamas “ABLV Charitable Foundation” mājaslapā “www.ablv.org” sadaļā “Kā saņemt finansējumu”.

“ABLV Charitable Foundation” 2006. gadā dibināja “ABLV Bank” akcionāri Ernests Bernis un Oļegs Fiļs, lai īstenotu dzīvē savas pamatvērtības un sekmētu uzņēmēju atbildību par sabiedrību un vidi. Fonds darbojas kā galvenais “ABLV Bank” partneris labdarības jomā, atbalstot radošus cilvēkus un izcilas organizācijas, kas iegulda pūliņus un zināšanas, lai sasniegtu visiem svarīgus mērķus – veidotu saliedētu, pārtikušu un drošu sabiedrību.

Fonda uzmanības lokā ir laikmetīgā māksla, bērni un jaunieši, izglītības un pilsoniskās sabiedrības attīstība. Aizvadītajos gados Fonds atbalstījis vairāk kā 270 projektus, piešķirot tiem finansējumu 2 000 000 eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+